To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Zakątek 21
Forum rodziców i przyjaciół dzieci z zespołem Downa. Porady, wsparcie, wymiana poglądów... Zespół Downa to nie koniec świata. Zajrzyj do nas - zobaczysz, że świat ma wesołe pomarańczowe barwy, a zupełnie blisko są ludzie gotowi Cię wesprzeć.

Zakątek medyczny - Zbyt wczesne wypadanie mleczaków

Margola - 2012-04-20, 11:53

Iga napisał/a:
Takie rzeczy powinni mówić na zajęciach seksualnych w szkole. Bo jakbym wiedziała to bym się bardziej pilnowała podczas i w trakcie...

:lol:
Iga, masz u mnie kowadełko jak stąd do Dębicy!

mammamika - 2012-04-20, 22:37

Margola napisał/a:
Karolowi stałe wyrosły za mlecznymi jedynkami, wyrwaliśmy (taaaakie korzenie miały :wow: ) - kilka lat się wyrównywały, ale już są ok.


Kilka lat :wow:
I teraz co? Ma równe? A jak z myciem (bo widzę, że Mikowi ciężko dotrzeć szczoteczką do tych cofniętych zębów)?

magdalenka - 2012-04-29, 18:04

Kaikowi wypadł dziś pierwszy ząb :-)
vagabunda8 - 2012-04-29, 18:12

Gratulacje, a w nocy przyjdzie "wróżka zębuszka " :spoko:
Sześć lat to w sam raz na wypadanie mleczaków, wcale nie za wcześnie.

magdalenka - 2012-04-29, 18:44

Przyjdzie wróżka Kai od rana o niej gada i jeszcze list sobie od niej zażyczyl , bo Nel zawsze list dostaje :roll:
magda - 2012-04-29, 18:48

Madzia, dorośleje Ci Kaiko. Zrób mu zdjęcie bez tego zębolka, pewnie rozbrajająco wygląda.
gosia73 - 2012-11-29, 19:29

To i my dołączamy do grona gubiących mleczaki - Ani właśnie zaczęły się ruszać dolne jedyneczki
mama kubusia - 2012-12-02, 17:32

Dzisiaj odkryłam, że Kubie rusza się dolna jedynka :-)
Od razu przybiegłam tutaj sprawdzić czy to aby nie za wcześnie.
Ale jednak nie...
Wzruszyłam się nawet jak to odkryłam :cool2:
Teraz zastanawiam się jak długo będzie mu się ona ruszać zanim wypadnie i wogóle jak ona mu wypadnie jak on sam nie będzie się nią "bawił".

emka205 - 2012-12-02, 17:57

a widzisz Ania, u mnie przeciwnie, w piatek musiałam pojść z filipkiem na rwanie, bo rosła już jedynka a stara ani ruszu-ruszu, trzeba było rwać.
mama kubusia - 2012-12-02, 20:58

Emka, nie zazdroszczę Filipkowi. Usuwaliście mu pod narkozą?

Podczas wieczornego szczotkowania odkryłam, że druga dolna jedynka też się rusza.

W końcu będę musiała iść z Kubą do stomatologa i już nie mogę się doczekać :]
Kuba po ostatnich perypetiach szpitalno- migdałkowych nie chce otwierać buzi.
Parę dni temu wrócil z tą samą fryzurą od fryzjera bo nie pozwolił ściąć swoich włosów :spoko:

emka205 - 2012-12-03, 16:51

mama kubusia napisał/a:
Emka, nie zazdroszczę Filipkowi. Usuwaliście mu pod narkozą?


:wow: pod narkozą??
nie no., normalne znieczulenie, ale filipek jest kochany co do dentystycznych foteli, plombowany miła ząbek jakiś czas temu bez znieczulenia, a teraz usuwany, ale ze znieczuleniem miejscowym.

moni - 2013-09-11, 11:13

kilka dni temu Majce wypadła dolna jedynka, stałą już widać, krzywo rośnie tak mi sie wydaję (ortodonta się kłania, dawno nie byliśmy). Majka ma dokładnie 5 i pół roku. Szybko co ? panie w przedszkolu się śmiały ze się dostosowała do reformy szkolnej - bo teraz jest jakby w zerówce w przedszkolu :)
anna30 - 2013-09-11, 21:53

moni napisał/a:
kilka dni temu Majce wypadła dolna jedynka, stałą już widać, krzywo rośnie tak mi sie wydaję (ortodonta się kłania, dawno nie byliśmy). Majka ma dokładnie 5 i pół roku. Szybko co ? panie w przedszkolu się śmiały ze się dostosowała do reformy szkolnej - bo teraz jest jakby w zerówce w przedszkolu :)

Paula ma 5 lat i 2 miesiące i w ubiegłym tygodniu też zgubiła dolną jedynkę. Myślałam, że wybiła czy co, ale ząbek znalazł się na podłodze w przedszkolu, ewidentnie wypadł sam :lol: (przedszkolanka tak się tym przejęła, że pognała z Pysią do pediatry, bo myśleliśmy, że to jeszcze za wcześnie, że może się uderzyła, wyłamała, ale nie - wypadł sam i bezbolesnie, bo nikt się nie zorientował). Stałego jak na razie nie widać :wow:

edyta.editt - 2013-10-14, 18:19

Amelce wypadł pierwszy mleczak w wakacje(dolna jedynka),pod koniec września druga dolna jedynka,a wczoraj dwójka.Idzie jak burza.Te trzy to w naturalny sposób,niestety reszta wykrusza się już rok.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group