To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Zakątek 21
Forum rodziców i przyjaciół dzieci z zespołem Downa. Porady, wsparcie, wymiana poglądów... Zespół Downa to nie koniec świata. Zajrzyj do nas - zobaczysz, że świat ma wesołe pomarańczowe barwy, a zupełnie blisko są ludzie gotowi Cię wesprzeć.

Metody rehabilitacji - Od kiedy zacząć rehabilitację?

ewelin27 - 2012-01-19, 21:35

Kasiu to tak jak bym moją Teściową słyszała.Nie wytrzymałam kiedyś i ze stoickim spokojem jej tak powiedziałam : a myśli Mama,że Kuba dzięki komu coś potrafi zrobić : zaczyna mówić,chodzić ,sam je i wogóle inne rzeczy potrafi.Mama myśli że to tak łatwo jest mieć dziecko z ZD :?: Być babcią a rodzicem który robi dla swojego dziecka wszystko co może żeby wyszło na ludzi to wielka różnica
Ja się obruciłam i wyszłam a teściowa bez słowa została.Po pewnym czasie jak siedziałam u niej mówi mi : masz rację starasz się jak możesz a ja tego nie dostrzegałam - przepraszam

vagabunda8 - 2012-01-19, 21:36

kacha_wawa napisał/a:
Basiu to już chyba nie jest temat na ten wątek, ale jej można tłumaczyć, a ona i tak wie swoje lepiej. To co ona powie jest święte, a wszyscy inni są głupi, a szczególnie ja, bo jestem jej dzieckiem, a ona matką, więc ona na pewno ma rację :]


Wiem pisałyśmy kiedyś o tym - ręczniki, to mi bardzo utkwiło - spadam :-D

kacha_wawa - 2012-01-19, 21:41

Ewelinko niestety są osoby, które w życiu nie powiedzą słowa przepraszam i niestety nie potrafią się przyznać do błędu, bo w ogóle go nie dostrzegają :roll:
baronek - 2012-01-19, 21:47

Cytat:
Baronek, a mogłabyś to mojej mamie wytłumaczyć? :roll:


Gdyby to było tylko w mojej mocy, zrobiłabym to, z pewnością. :tak: Ale pewnych rzeczy pewnym ludziom nie sposób wytłumaczyć, dopóki sami nie otworzą się na inność... inność swojego myślenia i rozumienia. Kasia :*
Ewelina, miło, że teściowa przemyślała Twoje słowa. To się ceni. :tak:

ewelin27 - 2012-01-19, 22:03

kacha_wawa napisał/a:
Ewelinko niestety są osoby, które w życiu nie powiedzą słowa przepraszam i niestety nie potrafią się przyznać do błędu, bo w ogóle go nie dostrzegają :roll:

Kasiu a to jest źle i złe ;/ ja znam kilka takich osób niestety :-?
Bo ja się nie poddaję i mówię to co mi leży na sercu :]

baronek - 2012-01-19, 22:09

Cytat:
Bo ja się nie poddaję i mówię to co mi leży na sercu


Warto :tak:

kacha_wawa - 2012-01-19, 22:12

Ewelinko ja wiem, że to jest złe, ale wpływu na moją matkę nie mam i ona w życiu się nie przyzna do błędu i nie przeprosi.Wręcz przeciwnie, jeszcze ciągle dolewa oliwy do ognia :roll: A ja mówię co mi leży na sercu i dlatego ta zła jestem ;-) Ech, nie będę się przez nią na noc denerwować, dzieci śpią i idę się zrelaksować przy szydełku :-)
ewelin27 - 2012-01-19, 22:15

Masz rację idź się relaksować ;-) Miłego szydełkowania :lol:
vagabunda8 - 2012-01-19, 22:22

Hej ,nie nakręcać się tutaj , a sio, do ploteczek i w ogóle proszę zmienić temat, na noc o demonach nie można opowiadać bo się przyśnią :lol:
ewelin27 - 2012-01-19, 22:27

Basia masz rację zmykam do ploteczek :lol: co do demonów to się zgodzę :lol: My wiemy o co chodzi :okular:
grzesiula_303 - 2012-01-20, 10:05

Dzięki kobietki za słowa otuchy, synek odkąd nie ma problemów z brzuszkiem ( niedawno miał stomię-Hirszprung)jest bardzo ożywiony i ciągle się uśmiecha, więc chyba dopiero teraz tak naprawdę ma siłę na ćwiczenia. A apetyt ma wilczy,jak jadł 80-100 ml to teraz wcina 200ml :-D .
Mam pytanko nie wiem czy jestem w odpowiednim wątku, synek od ciągłego (chyba) leżenia wydaje mi się, że ma szerokie okrągłe plecy, żebra???,myślicie że to się zmieni, zaczęłam go układać na boki choć nie jest to łatwe bo bardzo nie lubi tak leżeć i jest mało stabilny w tej pozycji.

Iga - 2012-01-20, 11:21

Kup dla małego takie gniazdko




Dzieci z obniżonym napięciem, trzeba "zbierać w sobie" z rączkami do linii środka (podczas karmienia, leżenia, spania), trzymać w becikach itp. rzeczach. Nie powinny leżeć rozwalone :-) z rękami i brzuchem na bokach.

Na >>>PORTALU masz więcej informacji na temat idei gniazdekz rękami

grzesiula_303 - 2012-01-20, 11:56

Super , a może znasz jakąś stronkę internetową na której mogę to gniazdko kupić
grzesiula_303 - 2012-01-20, 11:58

Coś znalazłam, czy to będzie dobre?
http://allegro.pl/ty-i-my...2020802046.html

kabatka - 2012-01-20, 12:35

Grzesiula, oblicz tylko długość, czy nie będzie za krótkie, aby stworzyć gniazdko (mają różną długość).
I prośba: nie pisz post pod postem - mamy 30 min na edycję własnych postów po wysłaniu :tak:

Iga pkt Pomógł poszedł :-)



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group