To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Zakątek 21
Forum rodziców i przyjaciół dzieci z zespołem Downa. Porady, wsparcie, wymiana poglądów... Zespół Downa to nie koniec świata. Zajrzyj do nas - zobaczysz, że świat ma wesołe pomarańczowe barwy, a zupełnie blisko są ludzie gotowi Cię wesprzeć.

Suplementacje i leki - Wątek ekspercki:Suplementacja- kiedy robić badania krwi

Iga - 2012-04-30, 07:42

Na część badań na pewno dostaniesz skierowanie. Wszystko zależy od pediatry i jak to udowodnisz.
Morfologię, żelazo, ferrytynę, wapń, fosfor etc. powinien Ci dać w ramach NFZ.

monikagr - 2012-04-30, 10:51

my dostaliśmy tylko na podstawowe, a na reszte :nie: i około 300 zł poszło, ale może Wam sie uda, choć nasz lekarz twardo twierdzi że nie wolno mu dać, nawet z tsh mamy problem i zazwyczaj robie prywatnie
Joanna - 2012-05-02, 16:38

TSH pediatra może wystawić skierowanie i nie powinien stwarzać problemów ale już ft3 i ft4 nie leżą w jego kompetencjach i to albo endo albo prywatnie.
Wojtala - 2012-05-02, 21:28

Badanie TSH w ramach NFZ przysługuje raz na pół roku. Bez łaski powinniście dostać.
miecio - 2012-05-03, 09:40

Tsh robimy co 6 tygodni i ft4. Teraz już wiem dlaczego przedostatnio w recepcji pani wydrukowała tylko skierowanie na mocz, bo przekroczyliśmy częstotliwość te" raz na pół roku"...... Biorąc pod uwagę to nasze żałosne laboratorium( od 8 do 9 godz czynne, setka moherów gapiących się na nas i szepczących do siebie o nas), wolę robić to prywatnie w miejscu gdzie się rehabilitujemy, czynne kilka godzin, cisza i spokój :roll: Nasze panie w przychodni mają znikomą wiedzę na temat suplementów, mówią że "o taki zestaw witamin to mam pytać w aptece", pani w aptece pokazała mi kinder biovital..... I tylko strona pana Jarka P. uświadomiła mi gdzie tego szukać... Dowiedziałam się też o doktor Ryszkowskiej i to ona wszystko nam wyjaśniła i napisała jakie badania i co ile należy wykonywać... Niby też tylko pediatra, duuużo młodsza od tych " naszych" ale wiedzę ma ogromną, zaangażowanie... Mi po podliczeniu też wyszło ok 300 zł niestety chyba zapłacimy :-(
aga1 - 2012-10-20, 20:41

Czy powinnam zrobić jakieś badania Emilce .Ostatnio w szpitalu , nie mogli się wkuć a potem krew była tak gęsta ,że nie mogli pobrać krwi na badania,kropelka po kropelce.Stwierdzili że podawałam za mało płynów do picia a ona piła.I co o tym myśleć .?
Joanna - 2012-10-24, 21:59

Aga ja u mojej Mai mam tak zawsze nigdy nie udaje się nam pobrać wystarczającej ilości krwi na badaniaa w wynikach często hemoglobina jest mocno zawyżona.
Jezior - 2013-04-23, 09:54
Temat postu: PROJEKT MEDZYCZNY
UWAGA! Zaczynamy duży projekt medyczny
kabatka - 2013-04-23, 10:49

Dzięki Jezior za cynka :-)

Przekazujemy zatem wszystkim także zakątkowymi kanałami:
:arrow: na portalu, zakątkowym fanpejdżu i Twitterze :-)

klooocuszek - 2013-04-23, 14:54
Temat postu: Re: PROJEKT MEDZYCZNY
Jezior napisał/a:
UWAGA! Zaczynamy duży projekt medyczny

Czy możecie podać orientacyjny koszt tych wszystkich badań, które wymienia Jarek Pieniak?

Jezior - 2013-04-23, 16:16

We Wrocławiu 200-300 zł
Jezior - 2013-04-24, 08:46

UWAGA! Zaczynamy duży projekt medyczny cz.2
Jezior - 2013-05-27, 14:16

“Wybrane biomarkery a rozwój dzieci z zespołem Downa”

Zaczynamy na 100% projekt który był opisywany niedawno w poprzednich wiadomościach.

Jezior - 2013-07-03, 09:39

S T A R T - zaczynamy projekt
Alicja - 2014-05-16, 12:33

Badania dla dzieci z zespołem Downa od Częstochowy przez Katowice do Kędzierzyna


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group