To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Zakątek 21
Forum rodziców i przyjaciół dzieci z zespołem Downa. Porady, wsparcie, wymiana poglądów... Zespół Downa to nie koniec świata. Zajrzyj do nas - zobaczysz, że świat ma wesołe pomarańczowe barwy, a zupełnie blisko są ludzie gotowi Cię wesprzeć.

Stowarzyszenie "Zakątek 21" - Informacje stowarzyszeniowe

Margola - 2012-02-23, 14:48

No toteż piszę, że forumowicze też dostali :lol: Ale że nie jesteśmy pewni, czy wszyscy, to zachęcamy wszystkich :-)
Margola - 2012-06-04, 01:18

Dawno nic nie pisałam, a przecież tyle się dzieje!
Tak z grubsza od początku roku:

:arrow: Konkurs na Zakątkowy Blog Roku trwa! Jury oddaje się lekturze - do tego samego zachęcamy Zakątkowiczów - po przeczytaniu i podjęciu decyzji można zagłosować na Nagrodę Publiczności!

:arrow: działa też już Downoteka - uruchomiliśmy ją na razie metodą nieco chałupniczą - wszystko wpisuje się "ręcznie", ale aktywnie pracujemy nad możliwością rozwoju i większej "informatyzacji" obiegu książek, bo inaczej Magda przeprowadzi się na pocztę :lol:

:arrow: gościliśmy kolejnego eksperta, panią Izabelę Fornalik, która odpowiedziała na Wasze pytania o seksualności dzieciaków

:arrow: staramy się tam, gdzie to możliwe, wspierać lub inicjować akcje społeczne na rzecz poprawy bytu osób niepełnosprawnych intelektualnie

:arrow: realizujemy inicjatywy tłumaczeniowe dla portalu Zakątek21

:arrow: współorganizowaliśmy dwie imprezy dla dzieci: Topienie Marzanny i Dzień Dziecka - obie w Krakowie, gdzie mieści się siedziba naszego partnera projektowego :-)

:arrow: teraz wszyscy pracują nad programem Zlotu ze wszystkimi atrakcjami i fajerwerkami specjalnie dla Was :tak:

Z ciekawostek: ponieważ rośnie ilość przygotowywanych projektów, bardzo jasno dzielimy się pracą nad nimi. Między innymi dzięki zmianie systemu pracy nasze pomysły przyjęły odpowiedni kształt formalny, przeszły w fazę realizacji i toczą się majestatycznie ku owocnemu zakończeniu.

Przed nami zakończenie paru projektów mniejszych i większych, potem wakacje, a potem kolejne projekty.

Co planujemy?

:?: Na pewno łączyć nasze skromne siły z siłami innych, aby nadal i coraz skuteczniej działać na rzecz poprawy sytuacji i wizerunku osób niepełnosprawnych.

:?: Do przygotowywania materiałów dla lekarzy pozyskaliśmy eksperta, wieloletnią lekarkę z dorosłym synem z zespołem Downa. Pracujemy nad szczegółowym opracowaniem projektu i przede wszystkim znalezieniem finansowania. Realnie patrząc, ta inicjatywa ma szanse realizacji najwcześniej w 2013 roku. Tak to jest z dużymi projektami...

:?: trwają prace nad przygotowywaniem zakątkowych publikacji (a przynajmniej jednej)

:?: rozszerzymy projekty tłumaczeniowe o sporą sieć wolontariuszy :-)

:?: mamy też plany niespodziankowe, a jakże - o nich będzie w drugim półroczu.

Jeśli ktoś z Was ma jakiś pomysł, który chciałby zrealizować, w jakiś sposób zaangażować się w naszą działalność statutową - zapraszamy!

anna30 - 2012-06-04, 15:42

Wtrącę swoje trzy grosiki jeśli wolno....
Margola, w sumie to zasugerowałaś takie małe półroczne podsumowanko :okular:
Ja szary użytkownik forum jestem, ale z racji tego, że chyba każdy z forumowiczów czerpie z działalnosci Stowarzyszenia, to można się wypowiedzieć:
Podobają mi się nowe inicjatywy - szczególnie konkurs na Zakątkowy blog, cała sprawa z petycją w sprawie wyroku i wogóle nagłaśnianie wszelkich inicjatyw (choćby protestu w sprawie świadczenia pilęgnac.), rewelacyjny pomysł to zapraszanie ekspertów (miejmy nadzieję, że nikt już świństwa jak w przypadku Jarka P. nie zrobi, że to był jednorazowy incydent), Downoteka to też wg. mnie strzał w 10-tkę. Mam nadzieję, że wszystkie plany na drugie półrocze zostana zrealizowane, że wszystkie zaognienia i konflikty wygasną, bo na pewno nie służą forum.
Ilekroć polecam komukolwiek (choćby rodzicom, terapeutom w OWI) Zakątek słysze to samo - że to świetne miejsce, fajne inicjatywy i niech tak zostanie :tak: Nawet trolle nam ostatnio odpusciły (tfu, tfu, tfu ;-) ).
A propozycje nowych inicjatyw? Hm... Osobiście od pewnego czasu chodzi mi po głowie Zakątkowa osobowość roku :okular: Wybór spośród forumowiczów. Taka osoba, która ma "coś szczególnego" w sobie - mogą to być zainteresowania, pasje czy zdolności (oj jest sporo zdolnych i aktywnych), mogą to być jakieś inne szczególne osiągnięcia, czy zaangażowanie w jakieś projekty. Tak ogólnie tylko hasło rzucam :spoko:
Kto następny?

Mama Ewy - 2012-06-05, 16:54

I trzeba jeszcze pamiętać o zakątkowych ulotkach.
Margolu ,a Ty miałaś wiele pracy ,by zebrać to w całość i podsumować.
Jak ktoś inny robi,to nie zdajemy sobie sprawy,ile to zachodu...

Margola - 2012-06-05, 17:49

Mamo Ewy, planujemy akcję ulotkową, która z pośrednictwem prasy branżowej dotrze do lekarzy - jesteśmy w trakcie ustaleń :tak: - trzymajcie kciuki, żebyśmy zdążyli, bo pomysł wyszedł w ostatniej możliwej chwili, by zdążyć z nakładem i artykułem o informowaniu przez lekarzy o zespole. Mam ogromną nadzieję, że się uda. Jeśli nie tym razem, spróbujemy jakoś później, ale byłoby super, gdyby wyszło.
Margola - 2013-01-14, 14:59

Zagraliśmy w orkiestrze :-)
kabatka - 2013-01-15, 09:06

:arrow: Zmieniliśmy biuro księgowe.
Margola - 2013-01-27, 22:42

Z przyjemnością informujemy, że poszerzyliśmy skład Stowarzyszenia

Przybyło nam rąk do pracy :tak: To świetnie, bo pracy też przybywa!

gosiulkat - 2013-01-27, 23:00

Super brawo dla dziewczyn :brawo:
kacha_wawa - 2013-01-28, 01:30

Brawo Dziewczyny :brawo: :*
vagabunda8 - 2013-01-28, 08:13

:brawo: Super, gratulacje. :kwiat2: :brawo:
ewelkaa - 2013-01-28, 08:31

Gratulacje dziewczyny :brawo:
eelusiaa - 2013-01-28, 12:06

gratulacje :brawo:
hoobs - 2013-01-28, 14:13

Super, gratulacje :)
mm - 2013-01-28, 17:35

Świetny pomysł :brawo:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group