To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Zakątek 21
Forum rodziców i przyjaciół dzieci z zespołem Downa. Porady, wsparcie, wymiana poglądów... Zespół Downa to nie koniec świata. Zajrzyj do nas - zobaczysz, że świat ma wesołe pomarańczowe barwy, a zupełnie blisko są ludzie gotowi Cię wesprzeć.

Stowarzyszenie "Zakątek 21" - Informacje stowarzyszeniowe

Alicja - 2013-04-20, 15:56

emka205 napisał/a:
dziwnie się czyta, że wyklucza się osoby które zawiązały to z czego my korzystamy..a nie powinni oni być dożywotnio związani ze Stowarzyszeniem?, przeca to też ich dziecko. :tak:


Skoro Monice z taką lekkością przyszło zabranie mi praw do forum, które z nią stworzyłam od podstaw to co tam jacyś faceci założyciele :roll:

I tak naprawdę w czym oni przeszkadzali? że płacili składki członkowskie?

groszek - 2013-04-20, 22:55

Jeśli chodzi o członkostwo w stowarzyszeniach to ważne jest ilu jest członków aktywnych. Od tego zależy czy walne zgromadzenie ma kworum i czy można podjąć uchwałę...
Taką ogromną ilość czlonków (ponad 200) ma Bielanskie Stowarzyszenie Rodzin wielodzietnych, i ma stałe klopoty z kworum na walnym, bo do przyjmowannia różnego rodzaju pomocy jest masa chętnych, ale do pracy garstka :okular:

Alicja - 2013-04-20, 22:59

Zapis w statucie odnośnie kworum można zmienić, to żadna filozofia.
W stowarzyszeniu do którego należę właśnie tak uczyniliśmy :tak:

groszek - 2013-04-20, 23:04

Jaka jest korzyść z papierowego członka?
mamagugu - 2013-04-20, 23:47

marna :nchichot:
anna30 - 2013-04-21, 00:15

groszek napisał/a:
Jaka jest korzyść z papierowego członka?


No wiesz Ania, składki płacą :nrechot:

Iga - 2013-04-21, 07:27

Nie jestem w tych sprawach doświadczona, ale jeżeli gugwa piszę, że marna to pewnie marna. Nie rozmoczy się? :oops:
kulka - 2013-04-21, 09:03

Jak się czyta, to się odechciewa zakładać... :]
kabatka - 2013-06-07, 12:02

:arrow: Stąd

Anuszko Margola się zobowiązała do napisania, bo obiecała. I tak będzie.

Ja jednak dopiszę jeszcze - jesteśmy jako stowarzyszenie chętni do włączania się do inicjatyw oddolnych. Miło by było, gdyby ktoś parający się lekkim piórem napisał takowy list. Jako Stowarzyszenie możemy potem pomóc w redakcji i dla uwiarygodnienia podbić to jako Stanowisko Stowarzyszenia plus osób zgromadzonych wokół forum prowadzonego przez Stowarzyszenie. Nie jesteśmy zaś często w stanie sami inicjować od podstaw wszystkiego (jest nas 17 osób, z czego zdecydowana większość pracująca zawodowo, a po pracy utrzymująca Zakątek na jakimś tam poziomie).

Obecnie na tapecie mamy/mieliśmy:
- zakończenie sprawozdawczości za 2012 r. (walne, zebranie dokumentów, wysyłka wszystkiego do US)
- bardzo intensywnie pracujemy nad ulepszeniem Downoteki, bo na to mamy obecnie grant, i z tego musimy się rozliczyć z grantodawcom
- jesteśmy w trakcie rejestracji na Do More - bo to ułatwi naszym Zakątkowym biegaczom zbiórkę pieniędzy na konkretne cele statutowe
- pracujemy nad tłumaczeniami na portal (wyszukanie odpowiednich materiałów, uzyskanie zgód na tłumaczenia, publikacja u nas)
- inne drobne sprawy, które do nas trafiają od Was w różnych sprawach.


Pozdrawiam serdecznie :-)

emka205 - 2013-06-07, 15:21

kabatka napisał/a:


Obecnie na tapecie mamy/mieliśmy:
- zakończenie sprawozdawczości za 2012 r. (walne, zebranie dokumentów, wysyłka wszystkiego do US)
- bardzo intensywnie pracujemy nad ulepszeniem Downoteki, bo na to mamy obecnie grant, i z tego musimy się rozliczyć z grantodawcom
- jesteśmy w trakcie rejestracji na Do More - bo to ułatwi naszym Zakątkowym biegaczom zbiórkę pieniędzy na konkretne cele statutowe
- pracujemy nad tłumaczeniami na portal (wyszukanie odpowiednich materiałów, uzyskanie zgód na tłumaczenia, publikacja u nas)
- inne drobne sprawy, które do nas trafiają od Was w różnych sprawach.


Pozdrawiam serdecznie :-)


ufff zmęczyłam się samym czytaniem.
robicie wiara kawał dobrej roboty :spoko: :prosze:

kabatka - 2013-12-03, 21:30

:arrow: Kilka spraw formalnych, które się ostatnio zadziały w Stowarzyszeniu :-)
Margola - 2013-12-04, 13:44

Jeszcze raz gratuluję Grażynie, bez jej mrówczej pracy na forum nic nie działałoby jak trzeba :-)
magda - 2013-12-29, 21:44

Nie każdy korzysta z naszej Downoteki więc dla tych wszystkich informacja - Downoteka wystartowała
aniak - 2013-12-29, 22:44

A ja chciałam napisać, że w trakcie ostatniego turnusu w Zaździerzu miałam okazję przyglądać i przysłuchiwać się różnym działaniom Magdy i Grażyny dotyczącym naszego Stowarzyszenia (Downoteka, Zlot, Szlachetna Paczka....) i jestem pełna podziwu dla dziewczyn za ich absolutnie bezinteresowne zaangażowanie, na które poświęcają spory kawał swojego prywatnego życia.
Ile muszą się nagłowić, żeby wszytko było zgodnie z prawem, żeby wielu z nas było zadowolonych (bo wiadomo, że wszystkich zadowolić się nie da ;-) ), żeby było ciekawie....
A przecież każda z nich ma swoją pracę, dziecko z problemami, dom, rodzinę.
Ja nie znalazłabym w sobie tyle siły. I wielu z was również.

Wielkie dzięki za wszytko.



Mam jeszcze pewien pomysł dotyczący zlotu, ale o tym potem. Muszę go chwilkę przemyśleć.

Margola - 2013-12-30, 07:10

Aniu, bo to tak jest - takiej działalności trzeba absolutnie poświęcić mnóstwo uwagi, ale przede wszystkim czasu, którego nikt chyba nie ma w nadmiarze. Splendor z tego żaden, benefity też żadne - a serce trzeba włożyć prawie całe, a w każdym razie spory jego kawał...


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group