To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Zakątek 21
Forum rodziców i przyjaciół dzieci z zespołem Downa. Porady, wsparcie, wymiana poglądów... Zespół Downa to nie koniec świata. Zajrzyj do nas - zobaczysz, że świat ma wesołe pomarańczowe barwy, a zupełnie blisko są ludzie gotowi Cię wesprzeć.

Stowarzyszenie "Zakątek 21" - Głosowanie na Zakątkowy Blog Roku

kabatka - 2012-01-16, 14:13
Temat postu: Głosowanie na Zakątkowy Blog Roku
Drodzy Zakątkowicze!

Nadszedł czas, żebyście i Wy zagłosowali na Waszego faworyta - blog, który uważacie za Zakątkowy Blog Roku 2012!

Każdy z Was może oddać tylko jeden, bezcenny głos.
Zapraszamy do lektury blogów i do wyrażenia Waszej opinii.
Głosowanie trwa od 1 czerwca od północy do 25 czerwca 2012 do północy.

Zastanówcie się głęboko i odpowiedzcie:

Który z poniższych blogów uważacie za Zakątkowy Blog Roku 2012?


1. http://alusia-czarodziejka.bloog.pl - Gosiulkat
2. http://www.ciborka.blox.pl - ciborka
3. http://kamilekkusz.blog.onet.pl/ - zula
4. http://zakatekanety.blogspot.com/ - grażyna
5. http://cypiskowyswiat.blogspot.com/ - ewelkaa
6. www.Adrianna17.smyki.pl -angelika kuspa
7. www.dawidaffelt.synek.pl - affelti
8. http://natuli.blog.onet.pl/ - nefre
9. http://mlodszybrat.blogspot.com - baronek
10. http://janmarkiewicz.pl/ - janek2007
11. www.maciuszientek.bloog.pl - angel-z
12. www.zapiskituski.blog.onet.pl - Tuśka

mamagugu - 2012-06-01, 13:27

No to czytania przede mną :-D O niektórych blogach nie miałam pojęcia.
magura - 2012-06-01, 22:43

W sumie ogłoszenie zawisło dopiero dziś a wraz z nim lista blogów. Każdy z blogów, a jest ich 12, zawiera co najmniej kilka wpisów, a jednak już 15 osób zdołało oddać głosy... :nzastanawianie:
Ja jednak zachęcę do czytania wszystkich blogów przed oddaniem głosu - tylko wtedy głosujecie rzeczywiście na blog, a nie jedynie na osobę, która go prowadzi. Naprawdę warto przeczytać wpisy na różnych blogach!

Iga - 2012-06-02, 06:31

Ja czytałam większość blogów, a oddałam na ten z którym jestem emocjonalnie związana od dłuższego czasu? Źle? Na jedne blogi wchodzę bardzo często, na inne raz na jakiś czas.
Co nie znaczy, że reszta nie jest godna czytania. Nie wiem co Cię tak dziwi.

Może zamiast możliwości oddania jednego głosu, mogliście zrobić coś na zasadzie ankiety. Za wygląd, za styl pisania, za świetne zdjęcia i punkty od 1-4 i przede wszystkim możliwość zagłosowania na kilka blogów w jakiejś tam skali. Wówczas wygrana byłaby sumą wielu punktów.

vagabunda8 - 2012-06-02, 06:59

Michał, ale to jest tak jak pisze Iga. Ja też czytałam wszystkie blogi, ale jeden jest szczególnie mi bliski z wielu względów. Niech każdy głosuje jak uważa, albo przeróbcie tak jak sugeruje Iga. Przyznam myślałam, że tak właśnie zadziała, że będzie można oddać głosy w odpowiedniej kolejności na min.3 blogi. Choć na zmiany chyba już za późno.
romaya - 2012-06-02, 10:08

magura napisał/a:
W sumie ogłoszenie zawisło dopiero dziś a wraz z nim lista blogów. Każdy z blogów, a jest ich 12, zawiera co najmniej kilka wpisów, a jednak już 15 osób zdołało oddać głosy... :nzastanawianie:

Ja czytam wybrane blogi na bieżąco, z wpisami od samego początku. I zapewniam, że zagłosowałam świadomie, ze zrozumieniem. Skoro to nagroda publiczności, to może niech publiczność głosuje jak chce :tak:

magura - 2012-06-02, 15:51

Hmm teraz ja nie rozumiem. Piszę w trosce o to by przyszli głosujący zaznajomili się z wszystkimi blogami bo, przecież piszący przede mną zgodzą się ze mną z pewnością, naprawdę warto! Zgłoszone blogi są bardzo różne ale jednego im nie można odmówić - są autentycznym przekazem i obrazem tego, że pisanie bloga zespołowego nie musi mieć charakteru apelu o pomoc, że może być wspaniałą relacją zmagań dnia codziennego: w równej mierze mieszanki radości co smutków - ot, blog! :-D Niby jakich wiele, a jednak o jeden chromosom do przodu przed innymi ;-)

Czy naprawdę Igo (i inne Panie) myślicie, że chcę (i jestem w stanie) cokolwiek tutaj dyktować? :nie: Jeśli tak to zabrzmiało to przepraszam ale nie w takiej wierze pisałem ten post. Właśnie dlatego, że uważam te blogi jako "pierwiosnki" i za bardzo wartościowe, dlatego czułem obowiązek zachęcenia innych, a jednocześnie zwrócenia uwagi na wszystkich autorów w równej mierze. Czy aż tak mi się nie udało? :nzastanawianie:

Jeśli chodzi o techniczną stronę głosowania to nie chcieliśmy wychodzić z niczym poza forum. Jedynie tutaj mamy stosunkową pewność co do rzetelności głosowania, bezpieczeństwa technicznego. Igo, vagabundo, być może rozszerzymy formułę w przyszłych edycjach ale póki co pierwsza edycja ma taką właśnie formułę - jedna osoba na forum, jeden głos. "Wyprowadzenie głosowania" poza forum rodzi tyleż korzyści co zagrożeń (rzekłbym nawet niewspółmiernie więcej zagrożeń - vide inne głosowania, w których zakątkowicze brali udział "zewnętrznie", choćby e-wolontariat, organizowane niejednokrotnie przy wsparciu profesjonalistów).

Mogę tylko dodać, nie zdradzając nic szczególnego, że jury ma zdecydowanie bardziej rozbudowane kryteria, o których z pewnością usłyszycie w momencie ogłoszenia werdyktu. Tam jest miejsce na wszystkie wspomniane przez Ciebie Igo kategorie i wiele innych aspektów. Cieszę się jednak, że również widzicie tego potrzebę i chęć wzięcia udziału (tak chyba słusznie rozumiem?) w przyszłości w trochę bardziej skomplikowanym głosowaniu. Czas pokaże bo rozwiązanie musi być możliwie proste, niezawodne i rzetelne z punktu widzenia technicznego.

Póki co to pierwsza edycja (chyba wszyscy mamy już ochotę na więcej tym bardziej, że co najmniej kilka osób nie zdecydowało się opublikować swoich wartościowych spostrzeżeń w formie bloga, choć były "o krok" od tego) i liczymy na wasze uwagi, a w jeszcze większej mierze na wyrozumiałość :prosze:

Alicja - 2012-06-02, 17:30

magura napisał/a:


Jeśli chodzi o techniczną stronę głosowania to nie chcieliśmy wychodzić z niczym poza forum. Jedynie tutaj mamy stosunkową pewność co do rzetelności głosowania, bezpieczeństwa technicznego.


Cz są jakieś inne (oprócz głosowania tylko raz) ograniczenia dla zarejestrowanych użytkowników?np. ilość napisanych postów.

Iga - 2012-06-02, 19:53

Lisu, ja nie miałam na myśli rozszerzenia głosowania poza forum. Poza tym, napisałeś, że jesteś zdziwiony, że dopiero wszystko się rozpoczęło a już 15 osób zagłosowało. Więc Ci tłumaczę, że wszystkie blogi istnieją od jakiegoś czasu, więc nie podejrzewam, że nagle coś znaczącego się w nich zmieni od momentu rozpoczęcia do zakończenia głosowania. Ponad to, mogłabym się dłużej zastanawiać, jakbym miała możliwość np. zagłosowania na 3 blogi i przyznać im punkty od 3 do 1. W przypadku wyboru jednego bloga, wybór jest prosty jak słońce, jeżeli o mnie chodzi.
Margola - 2012-06-03, 01:06

Regulamin nie przewiduje dodatkowych ograniczeń w głosowaniu (dla zalogowanego użytkownika).
magura - 2012-06-03, 09:31

Igo, doskonale rozumiem, że niektórzy czytują część z tych blogów już od dawna. Nie wszystkie wszak powstały niejako "przy okazji" konkursu. Lista jest jednak dłuższa i wiele osób z pewnością pozna niektóre blogi po raz pierwszy.
mamagugu napisał/a:
O niektórych blogach nie miałam pojęcia.
I takich osób z pewnością będzie całkiem sporo bo, gdyby nie fakt, że listę blogów znałem wcześniej, to sam wiele z nich czytałem po raz pierwszy.

Jak już pisała Margola, nie przewidujemy żadnych innych ograniczeń przy głosowaniu. Trzeba być naszym forowiczem i to wystarczy by oddać głos. Jak dobrze wiecie jest wielu użytkowników, którzy czytają zakątek, czasami nawet nie mają jednego postu (mają takie prawo) ale w głosowaniu mogą wziąć udział jak najbardziej.

Margola - 2012-06-11, 21:33

Już niedługo będę mogła podjąć decyzję, a Wy? ;-)
Przeczytałam już prawie wszystkie blogi, fotoblogi :lol: , pamiętniki zgłoszone do konkursu.
Poznałam lepiej bohaterów opowiastek, polubiłam ich poczucie humoru i wytrwałość w drodze do sukcesików i sukcesów. Fajnie mi z Wami!

Alicja - 2012-06-11, 21:59

Ja podjęłam już daaawno i nawet się z tym na forum nie kryłam.
Margola - 2012-06-20, 21:17

Hej, hej, przypominam tym, którzy decyzję zostawili na ostatnią chwilę, że już za kilka dni kończymy konkurs!

Zachęcam do oddania głosów :spoko:

mamagugu - 2012-06-20, 21:29

Wahałam się pomiędzy dwoma, wahałam. Przeważyły względy literackie. ;-)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group