To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Zakątek 21
Forum rodziców i przyjaciół dzieci z zespołem Downa. Porady, wsparcie, wymiana poglądów... Zespół Downa to nie koniec świata. Zajrzyj do nas - zobaczysz, że świat ma wesołe pomarańczowe barwy, a zupełnie blisko są ludzie gotowi Cię wesprzeć.

Wady serca - Wątpliwości po USG połówkowym

jagoda73 - 2012-02-03, 09:01
Temat postu: Wątpliwości po USG połówkowym
W poniedziałek byliśmy w Olsztynie na USG połówkowym. Nie stwierdzono uchwytnych anomalii anatomicznych serca, ale ciągłość przegrody m.komorowej do ponownej oceny i nie zarejestrowano przepływu w DV- odnienny przebieg? Do ponownej kontroli w 32 tygodniu. Pani doktor stwierdziła, że przegroda jeszcze się może zrosnąć, że w tym okresie rozwoju tak może być. Oby się zrosła. Trochę się martwię tym przepływem w przewodzie żylnym, pani doktor powiedziała, że prawdopodobnie może mieć odmienny przebieg, bo dziecko się rozwija. Gdzieś przeczytałam, że ten przewód doprowadza krew do górnej połowy ciała, do mózgu, więc to ważne. Czy ktoś może coś wie o tych przepływach?
edyta.editt - 2012-02-03, 16:08

Ja niestety nie pomogę,bom się nie znam,jednak zaciskam kciuki aby ułożyło się jak najlepiej :spoko:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group