To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Zakątek 21
Forum rodziców i przyjaciół dzieci z zespołem Downa. Porady, wsparcie, wymiana poglądów... Zespół Downa to nie koniec świata. Zajrzyj do nas - zobaczysz, że świat ma wesołe pomarańczowe barwy, a zupełnie blisko są ludzie gotowi Cię wesprzeć.

Wspomagacze edukacji - Zeszytowe systemy i programy edukacyjne

Iga - 2012-02-22, 11:13
Temat postu: Zeszytowe systemy i programy edukacyjne
Chciałabym, aby w tym temacie zamieszczać informacje i pytania na temat .... i właśnie nie wiem jak to nazwać. Dotyczy to pomocy dla ciut starszych dzieci, które wkraczają już w edukację taj jakby szkolną czy wczesnoszkolną (jak zwał tak zwał) i zazwyczaj jest to seria lub ciąg zeszytów (kart) mających jakąś tam kontynuację. Na rynku jest tego pełno.

Czy ktoś korzystał lub korzysta z Systemu edukacyjnego PUS?

anuszkaa - 2012-02-22, 11:28

Nasza przygoda z "pusami" zaczęła się, kiedy Ala miała ok. 4 lata. Uwielbiałyśmy wspólnie bawić się w ten sposób. :-)
Na początek kupujesz zestaw kontrolny.
Potem dokupujesz książeczki z zadaniami.
Te książeczki obemują ogromny zakres wiedzy dla dzieci w wieku od 2 do kilkunastu lat (również są z zakresu poszczególnych przedmiotów szkolnych).

My używałyśmy do czasu, gdy Ala poszła do 4 kl. Myślę, ze bardzo ją rozwinęły.

Lusi - 2012-02-22, 11:48

Iga, my to mamy i używamy ale z ...Pawłem. Fajne są PUSy, ale Cyśka do tego jeszcze nie przymierzałam bo on nie jest taki rezolutny jeszcze.
Iga - 2012-02-22, 11:51

Dziewczyny podajcie jakieś ciekawe pozycje, bo zeszytów jest mnóstwo.
annag - 2012-02-22, 11:59

Godna polecenia jest tabliczka Logico , która pewnie większość mam już zna.
Iga - 2012-02-22, 12:03

Ja odnoszę wrażenie, że tam jest za dużo do myślenia :lol: (łączenia w ciąg logiczny) i Majka bez wskazywania kolejnych etapów niestety wymięka.

Muszę jej zadać pytanie np:
1. Pokaż mi parę do głównego obrazka tutaj z boku?
2. Jaki tutaj jest kolor?
3. Przeciągnij kółko w kolorze np. czerwonym do pasującego małego obrazka.

Bez tych etapów, Majka nie ogarnia całości. Ale polecam, często zabieram Logico jak mamy czekać w poczekalni, małe zgrabne i sztywne.

joa - 2012-02-22, 12:09

Zupełnie nie wiem, czy o to tu chodzi, ale wkleję, co kupiłam Oli:

http://allegro.pl/smily-p...2123777229.html

Co prawda ma to dostać na urodziny, niektóre plansze na bank jeszcze dla niej za trudne, ale wg mnie świetne połączenie nauki i zabawy-ja się tym bawię wyśmienice w każdym razie... :oops: Trochę podobne do tego, co wkleiłyście, ale tu jeszcze jest element wciśnięcia-jak dobrze się połączy, to zabawka chwali-o ile dobrze pamiętam, bo bawiłam się tym parę miesięcy temu, za miesiąc Ola dostanie, to mi się przypomni.

zula - 2012-02-22, 16:22

Iga napisał/a:
Ja odnoszę wrażenie, że tam jest za dużo do myślenia :lol: (łączenia w ciąg logiczny) i Majka bez wskazywania kolejnych etapów niestety wymięka.

Muszę jej zadać pytanie np:
1. Pokaż mi parę do głównego obrazka tutaj z boku?
2. Jaki tutaj jest kolor?
3. Przeciągnij kółko w kolorze np. czerwonym do pasującego małego obrazka.

Bez tych etapów, Majka nie ogarnia całości. Ale polecam, często zabieram Logico jak mamy czekać w poczekalni, małe zgrabne i sztywne.


Iga to zależy jaki ma się zeszyt .My mamy 1,2 i 3 .Właśnie mam 3 przed sobą i tam są pytania np.Po co dzieci idą do lasu i są 3 obrazki dające odpowiedz albo co drzewa obala i ma w sobie coś z drwala.Ale fakt faktem są też zadania z cyferkami,miesiącami itd.

kruffka - 2012-02-22, 16:53

Martynka nie ogarnia ani PUS-ów, ani LOGICO. Za to z Krzysiem zabawa przednia od kiedy miał 2 lata, z Ireną też już spróbowaliśmy. Idzie jej lepiej niż Martynce :-( Podziwiam te dzieciaki z zespołem, które jednak dają sobie z tym radę, i chcą to robić! :jupi:
grażyna - 2012-02-22, 17:14

Aneta miała kilka książeczek z PUS-ów, ale nie pałała do nich zapałem.
Iga - 2012-02-22, 19:46

Zula, te pierwsze zeszyty do ramki prostszej, są na zasadzie dobierania w pary, albo szukania przeciwieństwa. Więc trzeba przejść, przez podany prze zemnie etap rozumowania.
Zobaczyć co brakuje, zobaczyć jaki kolor ma kropka, przeciągnąć kuło w danym kolorze pod obrazek.



Grażyna nie chcesz sprzedać mi Twoje PUSy?

dorotka8s - 2012-02-22, 20:07

Używamy Logico, Ania je lubi. Ale na razie przerobiłyśmy książeczki dla trzylatków. Dla czterolatków jeszcze nie kupiłam. Ania daje radę bez dodatkowych pytań, ale i tak muszę przy niej siedzieć i zachęcać. Bez towarzystwa i zachęty to ona nic nie zrobi ;/
( o, przepraszam, zrobi bałagan ;-) ).

A czy korzystacie z książeczek "Czterolatek kocha przedszkole" i "Pięciolatek kocha przedszkole", nawiązują one do nauki czytani sylabami Cieszyńskiej. Ale konczą się na samogłoskach. Szkoda, że nie ma dalej. A może są tylko ja nie wiem?

Alicja - 2012-02-22, 20:10

napisałam na priv, Igusiu ;-)
Iga - 2012-02-22, 20:13

Musiałaś znowu coś skasować Ala bo nic nie doszło.
dorotka8s - 2012-02-22, 20:22

Polecam "Książeczkę czterolatka" wydawnictwa Aksim. Fajne ćwiczenia rozwijające rozumienie podstawowych pojęć. Są to zadania typu "malowanka", bez kolorów. Dalszych części niestety nie znam.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group