To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Zakątek 21
Forum rodziców i przyjaciół dzieci z zespołem Downa. Porady, wsparcie, wymiana poglądów... Zespół Downa to nie koniec świata. Zajrzyj do nas - zobaczysz, że świat ma wesołe pomarańczowe barwy, a zupełnie blisko są ludzie gotowi Cię wesprzeć.

Wspomagacze edukacji - Gry planszowe

Recenzje - 2020-01-29, 12:28

baronek napisał/a:
Super Farmer to rzeczywiście świetna gra, jednak nie dla dziewięcioletniego Julka. Za wiele tam matematyki, kombinacji, liczenia. Swego czasu, jak grałam w nią ze starszym, niezespołowym synem, to Julka na obrazkach uczyłam nazw zwierząt. Grafika tej gry wymiata.
Julek ledwo policzy do sześciu, ale idzie mu coraz lepiej. :spoko:
"Cud Miód" nie znam. Przyjrzę się grze. Dziękuję. :-)


W razie czego cały czas tu jestem i służę pomocą :) Nie chcęWas zasypywać całymi listami sugerowanych gier planszowych, bo to bez sensu :) Jeszcze pomyślę nad propozycjami może z 2-3 gier na początek dla Julka. Co go interesuje tak ogólnie? Może uda mi sięzaproponować grę powiązaną z jego innym obszarem zainteresowań :)

szałwia - 2020-01-29, 20:04

Chciałam polecić 2 gry kooperacyjne, które mamy od Bożego Narodzenia.
Obydwie trafione. Spodobały się dziecku i nie nudzą się rodzicom ;-)
Pierwsza to takie rozbudowane memo:
Park Dinozaurów
Druga, wydaje się skomplikowana, ale to w końcu gra kooperacyjna, więc wszystkie podpowiedzi dla dziecka dozwolone ;-) Gra świetna jakościowo, zdobywca szeregu nagród, każda rozgrywka jest inna, rozwiązujemy zagadkę detektywistyczną ;-)
Lisek Urwisek

W Super Farmera dużo grałam ze starszym, zdrowym synem. Igora nie interesuje... :-? Grafika jest świetna :lol:

Recenzje - 2020-01-29, 20:09

szałwia napisał/a:
Chciałam polecić 2 gry kooperacyjne, które mamy od Bożego Narodzenia.
Obydwie trafione. Spodobały się dziecku i nie nudzą się rodzicom ;-)
Pierwsza to takie rozbudowane memo:
Park Dinozaurów
Druga, wydaje się skomplikowana, ale to w końcu gra kooperacyjna, więc wszystkie podpowiedzi dla dziecka dozwolone ;-) Gra świetna jakościowo, zdobywca szeregu nagród, każda rozgrywka jest inna, rozwiązujemy zagadkę detektywistyczną ;-)
Lisek Urwisek

W Super Farmera dużo grałam ze starszym, zdrowym synem. Igora nie interesuje... :-? Grafika jest świetna :lol:


Gra Lisek Urwisek to zdecydowanie bardzo dobra pozycja :) Grałem i również potwierdzam :)

Recenzje - 2020-01-30, 17:04

Stwierdziłem, że zrobię dedykowaną podstronę w moim serwisie z recenzjami tak aby łatwo pokazać sprawdzone, zrecenzowane Gry planszowe dla dzieci, które polecam :)

Dziś dopiero podstrona została dodana ale niebawem będzie mocno aktualizowana :)

groszek - 2020-01-30, 20:48

:spoko:
Iga - 2021-01-09, 18:20

Iwi, myślę, że powinnaś tutaj dzielić się swoją wiedzą. Iwi!? Jesteś? I ściągnąć tutaj pobratymców.
baronek - 2021-01-09, 18:33

Kupiłam pod choinkę Jylkowi grę "Pytaki" co by ćwiczyć z nim pytania otwarte (między innymi). Gra taka z pogranicza terapii rodzinnej. ;-) Pytania są od "co na deser lubi osoba po twojej prawej stronie", przez "czy lubisz niespodzianki", "jaka jest twoja porażka sportowa" po "zamknij oczy i wymień z imienia wszystkich uczestników gry". Alternatywa dla tradycyjnych planszówek. 96 żetonów z pytaniami, kostka, pionek, karty uczuć i kostka uczuć. My wszystkie żetony układamy na podłodze w ślimaka albo ostatnio choinkę. Pionkiem przesuwamy się po żetonach o tyle pól, ile oczek na rzuconej kostce. Żeton z pytaniem/zadaniem po odpowiedzi pozostawiamy odkryty. Dobra zabawa, chwilami trudna, bo nie na każde pytanie można łatwo znaleźć odpowiedź. :-)
iwi - 2021-01-09, 18:47

Iga napisał/a:
Iwi, myślę, że powinnaś tutaj dzielić się swoją wiedzą. Iwi!? Jesteś? I ściągnąć tutaj pobratymców.


Jestem :-)
Kilka gier ostatnio nam przybyło (prezenty od znajomych, mikołajki, konkurs, choinka...).
Nosimy się z zamiarem ogrania wszystkich gier, które mamy w posiadaniu. Trochę to potrwa... :roll:
Wreszcie poznaliśmy Dixit! :cool2:

Będę wstawiać tu zachęty i opisy. :spoko:

iwi - 2021-01-09, 19:31

Zaczynam od gry, którą Igor wybrał sobie w nagrodę w konkursie na zakatkową kartkę świąteczną.
Producent podaje, że to gra od 7 lat, dla 2-4 osób, czas rozgrywki 30 minut.
Gra jest fajna, nie skomplikowana. Grałam sama z Igorem, graliśmy w trójkę, czwórkę i wykombinowaliśmy wersję na 5 osób, a nawet na 6 🤓 (sprawdzone i da się grać). Grałam więc kilka razy i nie znudziła mi się, chętnie jeszcze zagram. Myślę, że im więcej graczy tym jest ciekawiej, choć nie trudniej chyba.
Każdy ma planszę swojego domku i w kolejnych ruchach buduje w nim pomieszczenia wg uznania: kuchnię, łazienkę, salon, sypialnię, pokój dziecięcy, garaż i inne. Dach też się buduje. Punkty są za pomieszczenia, dachy, elementy wyposażenia i funkcjonalność. Są też karty np. dekoratorki lub majstra, które pozwalają pokombinować, by zdobyć więcej punktów.
Jest pewna losowość, ale też samemu decyduje się, które karty pozyskujemy do naszego domu.
Będziemy grać w tę grę jeszcze nie raz i myślę, że jest warta polecenia.
Do gry są do dokupienia dodatki urozmaicające grę (dodatkowe punktowane zadania oraz żetony wyposażenia oraz takie, które bez kombinacji pozwolą na grę w 1, 5 lub 6 osób). Gra nie ma negatywnych działań, raczej nie da się sobie robić na złość. Nie graliśmy wersji z odrzuceniem kart. Może wtedy da się sobie poprzeszkadzać?

groszek - 2021-01-09, 20:18

Fajnie że Wam się dobrze grało.
iwi - 2021-01-09, 20:29

A ile było uciechy, jak w trójkę sprawdzaliśmy grę na 6 osób. :lol:
Każdy kontrolował dwa domki. Musiałam oczywiście zrobić karteczki z podpisem który domek jest czyj (Iwona, Magda, Igor, Olek, Witek, Tomek) plus listę kolejności.
Graliśmy też tak, że żadne z nas nie miało domku ze swoim imieniem. To dopiero było zagmatwanie. :w00t: Istny dom wariatów.

:* Dziękujemy za konkurs i nagrodę raz jeszcze

aniak - 2021-01-09, 22:35

Zazdroszczę Wam :-( . Ja uwielbiam gry, a nie mam z kim grać.
Mąż bardzo nie lubi, a Piotrek tylko w Chińczyka. Przy pozostałych szybko się nudzi.
W ogóle przy tej jego potrzebie ruchu zatrzymanie go przy grze jest trudne.
Ale moja synowa lubi i obiecała, że będzie ze mną grała :-D :spoko:

martas - 2021-01-10, 02:15

baronek napisał/a:
Kupiłam pod choinkę Jylkowi grę "Pytaki" co by ćwiczyć z nim pytania otwarte (między innymi). Gra taka z pogranicza terapii rodzinnej. ;-) Pytania są od "co na deser lubi osoba po twojej prawej stronie", przez "czy lubisz niespodzianki", "jaka jest twoja porażka sportowa" po "zamknij oczy i wymień z imienia wszystkich uczestników gry". Alternatywa dla tradycyjnych planszówek. 96 żetonów z pytaniami, kostka, pionek, karty uczuć i kostka uczuć. My wszystkie żetony układamy na podłodze w ślimaka albo ostatnio choinkę. Pionkiem przesuwamy się po żetonach o tyle pól, ile oczek na rzuconej kostce. Żeton z pytaniem/zadaniem po odpowiedzi pozostawiamy odkryty. Dobra zabawa, chwilami trudna, bo nie na każde pytanie można łatwo znaleźć odpowiedź. :-)


Oooooo jaka szkoda, że chłopakom moim już prezenty kupiłam na urodziny ;-)

Iga - 2021-01-10, 09:52

baronek wrzuć zdjęcie, bo się mi wszystko wyświetla ale nie gra z kostką.
Bataga - 2021-01-10, 11:33

U nas teraz króluje Rummikub. Julka najpierw patrzyła jak gramy, potem zaczęła sama kombinować. Złapała bakcyla i coraz lepiej jej idzie. I wcale nie chce żeby jej pomagać :-D


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group