To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Zakątek 21
Forum rodziców i przyjaciół dzieci z zespołem Downa. Porady, wsparcie, wymiana poglądów... Zespół Downa to nie koniec świata. Zajrzyj do nas - zobaczysz, że świat ma wesołe pomarańczowe barwy, a zupełnie blisko są ludzie gotowi Cię wesprzeć.

Wspomagacze edukacji - Gry planszowe

Iga - 2021-01-14, 22:05

To juz w tej Bydgoszczy sa dwie fajne osoby 😉
agajagoda - 2021-01-15, 21:04

U nas "Pełny kurnik" i "Monopol junior" na topie 😊
baronek - 2021-01-16, 10:36

To już wiem, jaką następną grę kupię Julkowi - "Pełny kurnik"

U nas na topie "Przez Afrykę" - gra losowa, nieskomplikowane zasady, trochę prostej matematyki (np. na niektórych polach możesz ruszyć, jeśli odejmiesz dwa oczka od rzutu kostką). Gra jest kooperacyjna lub wersja rywalizacyjna. Polega na wędrówce przez Afrykę, podczas której robisz zdjęcia (za 5, 3 i 2 punkty) i zbierasz diamenty. Trzeba wspólnie uzbierać 5 diamentów i 8 zdjęć za 40 punktów. Wspólnie jest łatwiej, ale nie zawsze się udaje, bo na drodze czyhają różne przygody. Jedne ułatwiają wędrowkę, inne niekoniecznie.
Julek uwielbia wchodzić na pole z aparatem i robić zdjęcia. Są karty zdjęć i karty przygód.
Ładna, estetyczna plansza. Autorami są Polacy: Wiktor (tata).i Arkadiusz (syn) Pisarkowie.

iwi - 2021-01-16, 16:36

Napiszcie coś więcej o tym Kurniku. 😊
Niech będzie tu taka baza pomysłów na prezenty na wszelkie okazje.
Edit
Przecież już Sylwia pisała. :roll:
Chyba mam krótką pamięć...
Jakieś gry na poprawę pamięci?

szałwia - 2021-01-17, 18:15

Jak najbardziej, polecam "Tajemnice Zamku" dla Igora i "Pełny kurnik" dla Julka.
Do kurnika narysowałam Igorowi skróconą instrukcję na początek, mogę udostępnić ;-)

Na Gwiazdkę Igor dostał grę Honeycombs
Gra jest pięknie wykonana, bardzo mi się podoba. To takie bardziej skomplikowane domino, układamy plaster miodu :cool2:
Zasady proste, ale mało dynamiczna.
Na pewno spodoba się miłośnikom puzzli :-) Czyli znowu coś dla Iwi i Igora ;-)
A na poprawę pamięci powrót do gier typu pary - memo :lol:

baronek - 2021-01-18, 07:43

szałwia napisał/a:
(...) Do kurnika narysowałam Igorowi skróconą instrukcję na początek, mogę udostępnić ;-) (...)


Na pewno się do Ciebie, Sylwia, o tę instrukcję uśmiechnę. Najmniej w grach planszowych lubię rozkminiać zasady. :oops:

groszek - 2021-01-18, 15:09

baronek napisał/a:
Najmniej w grach planszowych lubię rozkminiać zasady. :oops:

To zapraszam do nas na Gwiezdne Wojny. Instrukcja nadal czeka na rozkminienie...

szałwia - 2021-01-19, 21:57

groszek napisał/a:
baronek napisał/a:
Najmniej w grach planszowych lubię rozkminiać zasady. :oops:

To zapraszam do nas na Gwiezdne Wojny. Instrukcja nadal czeka na rozkminienie...

Gwiezdne Wojny z Trefla :?:
Wiktor dostał to kilka lat temu... Leżą odłogiem... Nie daliśmy rady i porzuciliśmy :lol:

groszek - 2021-01-20, 11:06

my mamy zewnętrzne rubieże od wydawnictwa Rebel
:arrow: instruktorzy gry na żywo

Iga - 2021-03-08, 18:24

Chrzestny spytał się co kupić Mai na urodziny, mówie kup UBONGO, poszedł do sklepu, pani pokazała mu 2 rodzaje i poszedł na wielkość. Kupił 3D. Ulożyłam 2 karty z poziomu pierwszego na 9. Majka jedną. Zmęczyłam się. W to się nie da grać na luzie.
iwi - 2021-03-08, 18:36

Pani napisze coś więcej. Nie znam...
Iga - 2021-03-08, 18:39

Ubongo miała Bataga w Mrzasichlu. Ale 3D jest niezłe. Pewnie trzeba znaleźć jakiś klucz układania. Jak bedę na kompie to podrzuce linka i zdjęcia.
iwi - 2021-03-08, 18:40

Nie było mnie z Wami.
Się rozglądnę, bo ciekawie brzmi. :tak:

Iga - 2021-03-08, 18:44

Są dwa rodzaje tej gry, płaska i 3D 😂
groszek - 2021-03-09, 11:39

U bongo miał Baronek!
I my sobie kupiliśmy.
3D miał dostać Adam , ale nie było w sklepie i dostał FITS



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group