To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Zakątek 21
Forum rodziców i przyjaciół dzieci z zespołem Downa. Porady, wsparcie, wymiana poglądów... Zespół Downa to nie koniec świata. Zajrzyj do nas - zobaczysz, że świat ma wesołe pomarańczowe barwy, a zupełnie blisko są ludzie gotowi Cię wesprzeć.

Wspomagacze edukacji - Gry planszowe

iwi - 2021-03-17, 11:18

Znacie grę "Szkoła latania"?
To karcianka z Kajkiem i Kokoszem.
Zasady bardzo proste, a losowość spora.
To powoduje, że każdy może przegrać.
Gra fajnie pomaga w nauce liczenia. Trzeba dokładać karty coraz większe, albo takie same karty, których suma jest większa.
Początki mnożenia.
Ktoś da kartę 5. Ja mam trzy karty 2, to je zagrywam. (3*2=6).
Są karty specjalne i różne czary uatrakcyjnienia.

groszek - 2021-03-17, 15:21

No super. Ja wpadłam do tigers i poszukiwaniu gier. Czasu miałam mało więc chwyciłam pierwszą z brzegu o robotach.
Gra na dwie osoby. Jeden gracz wybiera robota na karcie i nie pokazuje go. Drugi rzuca kostkami i zadaje pytania z tego co wypadło kolor kształt ile nóg rąk oczu, czy uśmiechnięty czy nie...
Teraz siedzę i dumam jak ją zmienić na numiconową...

szałwia - 2021-04-29, 12:54

Uczymy sie grać w gre karcianą Top 10 z Janod
https://m.ceneo.pl/52356018?utm_source=rtbhouse&utm_medium=retargeting&utm_campaign=rtbhouse-retargeting#cid=22716&crid=127488&pid=3796
Bardzo mi się podoba. Ładnie wydana, super opakowanie.
Dokładając karty ze zwierzętami ćwiczymy liczenie do 10. My wspomagamy się numikami :-)

groszek - 2021-06-18, 13:17
Temat postu: Obłędny rycerz
Wczoraj Maks dostał grę zręcznościową, kooperacyjną Obłędny rycerz. Rycerza tego trzeba przeprowadzić przez 20 poziomów żeby nie stracił życia wpadając w dziurę odchłani albo żeby nie wysadził się na łasce dynamitu.
:arrow: gry wookiego od 10 minuty

:arrow: instrukcja obsługi

Grałam wczoraj z Maksem i dzisiaj pokazał że też chce zagrać, co jest nietypowe dla Maksa. Kupa śmiechu jak rycerz jednak wpada w dziurę.
Grę będzie można przetestować w Murzasichle. Dobierzcie się w pary i zobaczymy która para wygra.tzn przejdzie wybrane poziomy w najkrótszym czasie. Dla zwycięzców przewidziana butelka wina gruzińskiego a dla niepełnoletnich graczy 30 zł na slodycze ;-)

szałwia - 2021-06-18, 19:11

Bardzo chętnie przetestuję :-D
groszek - 2021-06-20, 16:40
Temat postu: ankieta dotycząca gier planszowych
Pamiętacie Hipo

Prosił mnie, żebym znalazła 100 koleżanek, które wypełniłyby ankietę o grach planszowych.

100 to ja nie mam, ale Was proszę zróbcie przyjemność Hipowi i wypełnijcie jego ankietę, chyba bierze się za rozwijanie nowego biznesu.
:arrow: link do ankiety

Iga - 2021-06-20, 21:01

A jakie miał poprzednie? ;-)
groszek - 2021-06-20, 21:30

coś ze środkami do mycia samochodu :roll:
iwi - 2021-09-07, 08:08

W minioną niedzielę wybraliśmy się na Planszówki w Spodku.
Zjechali się wydawcy najróżniejszych gier. Gry można było kupić, wypróbować i zagrać. Wypożyczalnia oferowała bardzo dużo gier, a i miejsc do grania nikomu nie brakło.
Nam udało się zagrać w:
- Smoki. Gra w karty. Kompletuje się swój sen z kart o pięknej grafice (smoki) i o różnej wartości. Na koniec zlicza się punkty wg zasad i wygrywa ten, kto ma ich mniej.
- Na skrzydłach. To bardziej złożona gra. Żeby zdobyć ptaki trzeba je nakarmić. One znów mogą składać jajka, a jajka można wykorzystać do wymiany na nowe karty lub jedzonko. Karty są ładne, z ciekawostkami. Ptaki żyją w różnych środowiskach, mają inne "właściwości" w czasie gry. Są też karty z celami, które dają bonusowe punkty za wykonanie np. zebranie kilku ptaków z kolorami w nazwie, albo częścią ciała. Chcieliśmy kupić na miejscu, ale się wyprzedała. Zamówiłam przez net.
- Jaipur. Targ karciany. Dobieramy karty z towarem, sprzedajemy wg zasad, dostajemy żetony z punktami i bonusowe za np. jednoczesne sprzedanie co najmniej trzech kart z danym towarem. Dodatkowo jest 5 punktów dla tego, kto zdobędzie więcej wielbłądów.
- Wsiąść do pociągu Londyn. To jest fajna gra. Mamy bilety do zrealizowania (wybieramy z dwóch dociągniętych) i budujemy połączenia między znanymi miejscami w Londynie. Za niezrealizowane połączenie są punkty ujemne. Chłopaki nabudowali dużo więcej połączeń, ja tylko trzy. Ale punktacja była zbliżona.
- Azul witraże Sintry. Układa się szybki w witrażach. Trzeba dobrze je dobierać. Za stłuczone dostaje się punkty ujemne.
W Szarlatanów z Pasikurowic nie zdążyliśmy już zagrać, a ponoć świetna jest.
Kupiliśmy grę Kartografowie. Tu rysuje się mapy nanosząc wg wytycznych pola, lasy, rzeki i wioski. Określone układy dają bonusowe punkty. Jest też akcja, gdzie się dorysowuje pola z diabełkami na mapie przeciwnika, za które są punkty ujemne i trzeba je obudowywać, żeby było jak najmniej wolnych minusowych pól. I co jest fajne, można grać nawet w sto osób naraz. 😊

groszek - 2021-09-07, 09:46

wow, to nagraliście się za wszystkie czasy. Samemu trzeba było zapoznać sie z zasadami czy ktoś z wydawnictwa szybko wprowadził ?

Tu polecę grę Król Popiel, którą Maks dostał w Murzasichlu, a w którą chyba zagraliśmy raz, no i nie dałyście mi szansy wstając o 6.00 zaprezentować obłędnego Rycerza :roll:

iwi - 2021-09-07, 12:10

Była ekipa do pomocy. Mieli zielone odblaskowe koszulki, więc łatwo było rozpoznać i poprosić o pomoc w wyjaśnianiu zasad. Sami też oferowali pomoc 😊
A tak pożyczało się kompletną grę do stolika i zgłębiało instrukcję.
Warto zrobić rekonesans u siebie.
Są kawiarnie, gdzie przy kawie i ciachu można pograć w gry.
Niektóre biblioteki mają zbiory z grami do grania na miejscu ale i do wypożyczenia do domu za kaucją.
Obłędny rycerz ponoć faktycznie jest obłędny. 👍
Graliśmy niedawno w Królewski wyścig. Są kostki ale nie ma oczek, nie liczy się pól. Kostka wskazuje czy zawodnika usypiamy, czy budzimy, czy zabieramy komuś monety, czy wpadamy do jeziora, czy z niego wychodzimy, czy rozpraszany po planszy zawodników, czy może ścigamy...

groszek - 2021-09-07, 12:36

:spoko: :papa:
groszek - 2021-10-02, 10:42

Widzieliście takie :arrow: piłkarzyki
baronek - 2021-10-02, 16:49

Podoba mi się! Julek za trzy tygodnie ma urodziny. Może mu kupię? :nzastanawianie:
renia33 - 2021-10-03, 22:51

iwi -wielbicielko planszowek, ale żeby nie było groszki o was też pamiętam. ;-) Możecie polecić prostą do ogarnięcia grę dla 7-9 cio latków, pasjonatów ciągników i rolnictwa. Dobrze byłoby by ich trochę poedukować, a już nie mam pojęcia co kupić.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group