To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Zakątek 21
Forum rodziców i przyjaciół dzieci z zespołem Downa. Porady, wsparcie, wymiana poglądów... Zespół Downa to nie koniec świata. Zajrzyj do nas - zobaczysz, że świat ma wesołe pomarańczowe barwy, a zupełnie blisko są ludzie gotowi Cię wesprzeć.

Wspomagacze edukacji - Gry planszowe

szałwia - 2021-10-03, 23:24

Ja nie Iwi ani Groszki ;-) ale mogę polecić Farmera. Nie o ciągnikach - ale trochę w wiejskim klimacie. Gra jest świetna, ponadczasowa, zmienia się jej tylko grafika :-)
groszek - 2021-10-04, 09:21

Tak w farmera i nam dobrze się grało z dziećmi, jeszcze w czasach przed Maksem ;-)
Widziałam planszówkę z komponowania bukietów, ale poszukam coś w temacie bardziej rolniczym ;-)

:arrow: agricola

Dla wieku graczy 12Plus
:arrow: instrukcja

groszek - 2021-10-04, 10:13

Kolejna gra może mniej skomplikowana :arrow: ogródek

Albo uprawa roli na IslandiiReykholty

iwi - 2021-10-04, 14:20

Nie graliśmy w żadną grę o ciągnikach...
A edukacja w jakiej dziedzinie?

Fajne gry myślę: Splendor, Carcassone, Dixit, Sabotażysta.
Tylko raczej rozrywka tu głównie, nie edukacja.
Mam zapisane, że gra Mrówki jest fajna, ale jeszcze nie testowaliśmy.
A i gry z serii Wsiąść do pociągu są godne polecenia. My graliśmy w Londyn i spodobała się nam.
Kamienna mandala jest fajna. I Reef. I ponoć Wirus (tematyka na czasie 😉).
Teraz jest tyle gier, że wybór jest ogromny.

iwi - 2021-10-10, 11:51

Dziś Dzień Gier Planszowych.
Różne sklepy i wydawnictwa mają promocje, przeceny, oferują kody rabatowe. A na fanpagach na FB i insta sporo konkursów z grami do wygrania.

Iga - 2021-10-10, 14:31

Z okazji dnia gier planszowych, ulozylysmy stolki i gramy w Rino Hero.
groszek - 2021-10-16, 09:31

Renia i jaką grę kupiłaś ?
Ja zaś mam sporo figurek z Harry'ego Pottera (były w ofercie zakupowej w Stokrotce) i myślę żeby połączyć to z numiconem ;-)
Jakieś pomysły?
Podwójnymi figurkami podzielę się z pomysłodawcą. :tak:

Pamiętacie że Mc Gonagal przyznawała punkty dla domów?!

groszek - 2021-10-18, 10:01

Nie liczyłam na morze pomysłów ale może na jeden...
Nie wierzę że nikt nie ma pomysłu .

Iga - 2021-10-18, 20:20

Ale to my mamy gre wymyslic? Wrzuc zdjecie jakie masz figurki, moze mi sie rozjasni.
groszek - 2021-10-19, 10:28

Figurki wrzucę na nowe forum. Gra na podstawie 1 książki bo mam film na płycie żeby Maks załapał treść. Na planszy droga kołowa . Od domu Dursleyów przez Hogwart i z powrotem dom wujostwa. Na drodze jazda pociągiem przydział do domów no i jakieś przygody. Za każdy ruch ( w zależności od miejsca gdzie się stanie na planszy dostajesz numik albo oddajesz ).na koniec sumowanie wyników na pasku szerokości 2 numiki. Kto ma najwięcej wygrywa. To tak w zarysie :tak:

:arrow: moje zasoby

angelika kuspa - 2021-10-20, 15:18

Aniu jak już zrobisz tą Harry Potterową grę to ja poproszę dla Ady.😀
baronek - 2021-11-08, 07:43

Julek na urodziny dostał grę logopedyczną "Leśny bal" wydawnictwa Kapitan Nauka. Proste zasady. Dwie wiewiórki z dwóch miejsc podążają na imprezę. Zielona Ogonek jest wspólna (dla większej motywacji razem wykonujemy zadania). Ma do przejścia trudniejszą drogę. Po drodze zatrzymuje się na kamieniach - albo ze śladem łapy niedźwiedzia (wtedy ma do wykonania jakieś gimnastyczne zadanie) albo ze znakiem żołędzia (ma do wykonania ćwiczenie logopedyczne). Druga wiewiórka ruda Kitka idzie krótszą drogą. Po każdym naszym ruchu przemieszcza się o jeden kamień do przodu. Myślałam, że Julek będzie protestował, bo jakieś zadania, ćwiczenia, ale wszedł w zabawę. Gra jest dynamiczna, losowa, wiele się dzieje. Dużo śmiechu, a przy okazji ćwiczenia logopedyczne przemycone. :spoko:
groszek - 2021-11-08, 09:46

Ja wyciągnęłam karty " Daję Słowo
Mam wybrane karty z naszym nazwiskiem i Maks układa je.

groszek - 2021-11-16, 17:21

Pewnie nie możecie się doczekać obiecanej gry z zakupami na ulicy Pokątnej. Otòż sprawa się posuwa. Gośka mi powiększyła ładną rycinę. Wycięłam kòłka I będę robić karty z kupowanymi przedmiotami.
Dopracuję szczegòły. Pamiętacie jaką tam mieli walutę?
:arrow: mapa na nowym forum

Iga - 2021-11-16, 18:54

Wielkie :prosze:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group