To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Zakątek 21
Forum rodziców i przyjaciół dzieci z zespołem Downa. Porady, wsparcie, wymiana poglądów... Zespół Downa to nie koniec świata. Zajrzyj do nas - zobaczysz, że świat ma wesołe pomarańczowe barwy, a zupełnie blisko są ludzie gotowi Cię wesprzeć.

Wspomagacze edukacji - Gry planszowe

iwi - 2021-11-16, 19:16

Super! 👏👏👏
Ale nie ma "ziołowego".
Aaaa. Apteka jest od tego. 😄

renia33 - 2021-11-16, 20:44

groszek napisał/a:
Renia i jaką grę kupiłaś ?
Ja zaś mam sporo figurek z Harry'ego Pottera (były w ofercie zakupowej w Stokrotce) i myślę żeby połączyć to z numiconem ;-)
Jakieś pomysły?
Podwójnymi figurkami podzielę się z pomysłodawcą. :tak:

Pamiętacie że Mc Gonagal przyznawała punkty dla domów?!


:oops: Jeszcze nie szukałam nic, ale zabieram się już za to. Trochę ostatnio niedomagaliśmy i jakoś nie miałam do tego głowy. W każdym bądź razie, dzięki za wszystkie polecenia, :spoko:
Chyba na początek poszukam coś prostego, bo dzieciaki mało mają takich gier. Chyba tylko jedną, którą kiedyś kupiłam.

A co do Harrego Pottera- to nie nasze klimaty :-)

groszek - 2021-11-16, 20:57

10 lat temu myślałam że Harry Potter to u mnie zamknięty rozdział i oddałam wszystkie książki do antykwariatu. Teraz ściągnęłam wersję angielską i coś tam czytam. Babka na prawdę ma wyobraźnię...
iwi - 2021-11-20, 23:52

Kupiłam w Lidlu nową wersję Uno: Flip express.
Fajne jest. 👍 Jest kilka nowych kart specjalnych, w tym karta "odwróć". Potem gra się drugą (ciemną stroną kart), aż znów ktoś nie da karty"odwróć". Dzięki temu gra jest mniej przewidywalna i bardziej zabawna 😄
Gratka dla fanów Uno. Jedyne 19.90

groszek - 2021-11-24, 09:09

Robię kartoniki z cenami i przedmiotami do kupowania do gry ul. Pokątna.
Zastanawiam się czy robić skan i zapisywać do udostępnienia czy foliować i iść dalej.
Czy ktoś będzie zainteresowany żeby sobie to wydrukować i też będzie grał czy nie?

iwi - 2021-11-24, 10:11

My do gier zawsze chętni. 😊
groszek - 2021-11-24, 12:02

Bardzo się cieszę. Zrobię wydruk dołączę figurki i wyślę na Mikołajki ;-) a sami sobie podkleicie numiki pod karty z hogwartskimi artykułami.
Zdjęcia kart mam na nowym forum wklejone.

iwi - 2021-11-24, 12:19

Dzięki Aniu, ale spokojnie wystarczy plik na maila.
Wczoraj graliśmy w Carcassone. Ograłam chłopaków, a Igor był drugi. Świetna gra i nietrudne ma zasady.

angelika kuspa - 2021-11-24, 13:01

Jeśli mogę to ja tez poproszę .
groszek - 2021-11-24, 14:56

Bardzo się cieszę Angela :tak:
Pliki będą na dysku ale figurki wyślę pocztą. Zrobię listę i możecie sobie wybrać jakie chcecie bo mam dużo powtarzających się.
Bo bez figurek to słaba gra ;-)

groszek - 2021-11-25, 09:50

:arrow: skompletowałam zestaw do gry dla Ady i Igora
Kupię koperty bąbelkowe i Wam wyślę

angelika kuspa - 2021-11-30, 18:22

Przeglądam te wszystkie gry pt. Harry Potter jakie są w sklepach i chyba Aniu nikt tak fajnej nie wymyślił jak ta Twoja. Wszystko to jest tak powielane z innych tylko tych bohaterów zmieniają .Ada bardzo by chciała Harry Potter Quiz , ale oglądałam tą grę i ona tylko zadaje pytania na które ty masz odpowiedzieć : tak lub nie ., nic do myślenia .
groszek - 2021-11-30, 20:30

Figurki w drodze.
Gośka dopracowuje planszę dodając pola do poruszania się.
A potem tylko trzeba ustalić zasady.
Można ustawić na planszy np. Profesoròw albo innych uczniów i jak się z nimi spotka na tym samym polu to trzeba ich zaprosić na lody i zapłacić. Czyli stracić kasę co umożliwia kupienie lepszego wyposażenia.
Bo potem można zrobić drugą planszę z Hogwartem, gdzie zdobywa się punkty w zależności od rodzaju ròżdżki jaką się wcześniej kupiło albo eliksir w zależności od kociołka czy fiolek...itp

Iga - 2021-11-30, 22:30

Ja już nie ogarniam! Rób coś z tymi pomysłami Anna, drukuj, sprzedawaj. Nie wiem.
groszek - 2021-11-30, 23:02

Was nimi karmię moich najlepszych duchów.,,🥳🥂to na zdrowie i za kolejne pomysły. Szkoda że Maksowi one nie za bardzo się podobają.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group