To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Zakątek 21
Forum rodziców i przyjaciół dzieci z zespołem Downa. Porady, wsparcie, wymiana poglądów... Zespół Downa to nie koniec świata. Zajrzyj do nas - zobaczysz, że świat ma wesołe pomarańczowe barwy, a zupełnie blisko są ludzie gotowi Cię wesprzeć.

Wspomagacze edukacji - Gry planszowe

baronek - 2021-12-03, 07:23

Sylwia rok temu polecała "Pełny kurnik". Kupiłam, ale Julek niechętny był do tej gry. Chyba za trudna była. Chłopak przez rok zaliczył progres, bo teraz sam chętnie przynosi i śmigamy w organizację kurnika. Tylko dlaczego jemu ciągle wypadają szóstki, a mnie jeśli już szóstka to podwójnie i wtedy przychodzi lis - co uzbieram, to zabiera. ;/
groszek - 2021-12-03, 09:26

Ma chłopak szczęście.
groszek - 2021-12-03, 15:44

Moja gra dziś została przetestowana przez Maksa.
Najbardziej ucieszyło go kiedy mógł skończyć :]
:arrow: zdjęcia w tym wątku

szałwia - 2021-12-03, 17:30

U nas kurnik cały czas na topie :-) Igor tez ma szczęście do 6 i koguta zapobiegliwie bierze - jak to mówi „szef musi być ” ;-)
Fanów Harrego Pottera w moim domu nie ma, wiec tu się nie wypowiadam.
A UNO FLIP zakupiłam i będziemy grać po Mikolajkach ;-)

renia33 - 2021-12-08, 22:53

Już po Mikołajkach- śpieszę z (nie)chwaleniem się grami. Więc bratankom kupiłam Super Farmer i Ruch Drogowy .
Ale, że jedna z gier utknęła w sortowni, więc chłopcy dostaną je na święta. Tak szczerze powiedziawszy, to chyba mi najbardziej zależy by ich zainteresować czymś innym niż ciągniki czy telefony ;/
Weronika dostała Mam Cię - przynajmniej ona zechce grać. Na święta dojadą jeszcze ,, Skoczki" z motywem Krainy Lodu i Moja wygrana - ,,Zgadnij , kim jestem" (chyba :lol: )

angelika kuspa - 2021-12-09, 09:02

Aniu, dziękuję bardzo za figurki do gry Harry Potter, teraz jeszcze wszystko wydrukować i możemy grać. Ada już się nie może doczekać. A, planszę w jakim formacie drukowałaś A4 czy chyba większą?
groszek - 2021-12-09, 09:05

Większą. Gośka powie mi jak to wydrukować w częściach A4 i posklejać. Tak robiłyśmy wersję beta.
Ten pdf drukuje się w opcji poster (3 na3) i wychodzi dobrze bo właśnie wydrukowałam 2 na 2 i 3 na 3 na papierze z bloku technicznego białego.

groszek - 2021-12-09, 13:24

:arrow: porównanie wielkości wydruków gry
szałwia - 2021-12-10, 22:49

Oj gramy w to Uno, gramy, karty odwracamy i dalej gramy...
Igor szybko zaskoczył, jak ktoś grał w wersję klasyczną, to nie ma problemu.
Atrakcyjna ta dwustronna wersja, dzięki Iwi za polecenie :spoko:

Zastanawiam się teraz nad grą Carcassonne Junior, wcześniej pod nazwą Dzieci z Carcassonne
:arrow: o taka
Czy ktoś może ma, grał, poleca? Nie miałam z nią nigdy kontaktu, nawet z klasyczną wesją, a ona już taka stara... :oops:
Myślę też trochę o tej klasycznej wersji, ale chyba jednak junior łatwiejsza dla Igora do ogarnięcia ...

Iga - 2021-12-11, 08:43

Nie, nie widzialam. Kupilam Majce Psi Patrol labirynt, ale chyba trudna, nie było czasu jeszcze zagrać :nie:
Rumikub z Marzasichlu na ile byl osob?

iwi - 2021-12-11, 11:02

Sylwia, cieszę się, że się spodobała.
Carcassone Igor dostał w prezencie. Klasyczne. I to jest bardzo fajna gra i z prostymi zasadami. Polecam Wam. Z kwadratowych kafelków buduje się tak jakby mapę z miastami i traktami. Punkty dostaje się za zamknięte miasta i zamknięte trakty. Są jeszcze klasztory i tu punkty są za obudowany dookoła kafelkami klasztor. Są różne rozszerzenia: w naszym pudełku jest "rzeka" i "opat". Można bez nich grać, a z nimi są możliwości zdobycia kolejnych punktów, tylko dochodzą nowe zasady.
Z wersją Junior nie miałam do czynienia.
Ja się niedawno zapisałam do biblioteki w mieście i się okazuje, że mają tam strefę młodych m.in. z grami planszowymi. Pograć można na miejscu, albo wypożyczyć grę na tydzień za kaucją. Zobacz u siebie. Fajny sposób na przetestowanie, czy gra będzie się podobać i czy nie będzie za trudna.
Na FB jest kilka grup dotyczących grania w planszówki z dziećmi. Można podejrzeć coś fajnego. A czasem nawet i wygrać, bo są konkursy.

szałwia - 2021-12-12, 17:52

Pooglądałam filmiki na youtubie i mówiłam wersję Junior. I tak pewnie tylko będę grała z Igorem, to nie będziemy sobie komplikować zycia ... ;-)
Muszę popytać w mojej bibliotece, moze faktycznie mają taki dział :roll:

Iga - mój Rummikub jest klasyczny : 2-4 osoby

baronek - 2021-12-13, 13:36

Dobrze, że mnie Sylwia natchnęłaś. Już dawno miałam kupić, a teraz dokupiłam Krzyśkowi do prezentu pod choinkę. Rummikub właśnie. Obojgu nam się podobała ta gra, gdzy graliśmy w nią w Murzasichlu w ubiegłym roku. Mam tylko nadzieję, że nie zajmie nam dużo czasu przypomnienie sobie zasad. :-)
baronek - 2021-12-25, 13:44

Kupiłam wczoraj (kupując wody i soki) cztery gry w jednym pudełku, bo Elza i Anna, Kraina Lodu (Julek jest fanem). I od wczoraj trzepiemy w nieśmiertelnego Chińczyka. Tyle przy tym mamy zabawy. Gramy w cztery osoby. Emocje sięgają zenitu. Każdy ma swoje taktyki i strategie. Zabawa przednia.
Rummikub - musimy przypomnieć sobie zasady. Pomocy! Tak mi się nie chce czytać instrukcji. :oops:

groszek - 2021-12-25, 16:35

:arrow: instrukcja wideo
Jakbym napisała to też musiałabyś przeczytać ;-)



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group