To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Zakątek 21
Forum rodziców i przyjaciół dzieci z zespołem Downa. Porady, wsparcie, wymiana poglądów... Zespół Downa to nie koniec świata. Zajrzyj do nas - zobaczysz, że świat ma wesołe pomarańczowe barwy, a zupełnie blisko są ludzie gotowi Cię wesprzeć.

Wspomagacze edukacji - Gry planszowe

anuszkaa - 2013-11-03, 19:51

Fajnie Wam. A my uczymy się na jutrzejszą kartkówkę z angielskiego trzech form czasowników nieregularnych. I też gramy. Znalazłam program, dzięki któremu można robić fiszki, a on sam dodatkowo generuje z tego grę memo. :-)
iwi - 2013-11-03, 20:51

kropeczka napisał/a:
iwi, podoba mi się ta gra :tak: Tylko jak oceniasz jej poziom trudności?


Gra polega na doprowadzeniu zwierzątek do ich mam. W wersji łatwiejszej prowadzi się dwa zwierzątka, w trudniejszej - trzy. My gramy w wersję z trzema zwierzątkami.
Przyjemnie się nam gra. Nie jest za łatwo.
Atrakcyjne jest przesuwanie rzeki. Igor bardzo też lubi, jak się trafi krokodyl.
Tu jest filmik Okawango.
Poziom trudności wzrasta wraz z "możliwościami" graczy. Czy grają tylko, żeby samemu wygrać, czy dodatkowo utrudniają jeszcze grę innym graczom. Dużo też zależy z której strony rzekę się przesuwa (cztery do wyboru), jak układa się poszczególne belki i z której strony nadpływa krokodyl.

My lubimy ostatnio gry w kwadratowych pudełkach. ;-)
Fajne są gry: Bumerang, Santy Anno, Piraci, Robale, Niagara, Manila i Big Points.

julkakulka - 2013-11-03, 21:23

u nas teraz to jest na topie. troche zmienilam zasady ale bawią się świetnie i uczą
iwi - 2013-11-03, 21:36

julkakulka napisał/a:
u nas teraz to jest na topie. troche zmienilam zasady ale bawią się świetnie i uczą


Igor też lubił tę grę. :-)

Grażyna O. - 2013-11-03, 21:57

iwi napisał/a:
...
My lubimy ostatnio gry w kwadratowych pudełkach. ;-)
Fajne są gry: Bumerang, Santy Anno, Piraci, Robale, Niagara, Manila i Big Points.


My też :tak: aż momentami tyłek boli, bo Tomkowi stale kostka spada i gramy na podłodze.

kropeczka - 2013-11-04, 09:17

anuszkaa, taka nauka przez zabawę to jak nie nauka ;-) :spoko:

Przypomniało mi się, że już kiedyś interesowałam się grą Manila, tylko jest trudno dostępna :-? Dzięki iwi, że przypomniałaś mi o niej :spoko:

mamagugu, a jak oceniasz grę Dixit, fajna jest?

iwi - 2013-11-04, 10:29

kropeczka napisał/a:
Przypomniało mi się, że już kiedyś interesowałam się grą Manila, tylko jest trudno dostępna :-? Dzięki iwi, że przypomniałaś mi o niej :spoko:


Nie ma za co. "Kuknij" czasem na Allegro. Bywa. Chyba nawet teraz też jest do kupienia. :-)

Kropeczko, może polecisz coś fajnego z Waszej playlisty?

mamagugu - 2013-11-04, 21:34

Beato,Dixit jest swietna! :spoko: Tylko, zeby byla dobra zabawa to musza byc cztery osoby i nieprzeszkadzajace dzieci. Trudno nam o takie warunki przyrody ostatnio. No i na razie gralam tylko po angielsku, bo moj malz po polsku raczej by nie podolal, wiec sporo fajnych skojarzen mi odpada. ;/
kropeczka - 2013-11-16, 08:16

iwi napisał/a:
[..]
Kropeczko, może polecisz coś fajnego z Waszej playlisty?


Niestety iwi, nie mamy dużo gier :nie: . Na pierwszym miejscu są warcaby. Ola gra z tatą prawie codziennie.

Ulubioną grą jest też :arrow: Rummikub.

Lubi też -Super farmer, Inspektor pytanko, Scrable, no i wspomnianą wcześniej Grę w życie. Czas na coś nowego.

mamagugu, czyli w trzy osoby nie da się grać w Dixit? A jak oceniasz poziom trudności? Ola da radę?

iwi - 2013-11-20, 20:10

Dzięki Kropeczka! Przypomniałaś mi, że trzeba głębiej sięgnąć do szafki. ;-) Rumikumba też mamy. A już chyba z rok nie graliśmy (sami). Czas wciągnąć Igora. :-)

A napiszcie coś więcej o tej grze DIXIT. Nas najczęściej do gry jest albo trójka, albo piątka...

mamagugu - 2013-11-20, 21:16

Kopnijcie mnie jutro to wam napiszę, oki? :-) W 3 osoby można grać ale wtedy jest za łatwo i trochę bez sensu, od razu się zgaduje.
julkakulka - 2013-11-21, 22:43

o co chodzi w tym rumikumbie
kruffka - 2013-11-22, 09:41

Rummikub, to tak jak remik karciany, tylko że z cyferkami na kostkach, milutki, szybko się w to gra.
kropeczka - 2013-11-22, 13:23

julkakulka napisał/a:
o co chodzi w tym rumikumbie


Tu masz dokładnie wyjaśnione :arrow: zasady gry .

dagi - 2013-12-02, 10:17

Jaką grę planszową polecacie dla mojej Klaudii?


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group