To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Zakątek 21
Forum rodziców i przyjaciół dzieci z zespołem Downa. Porady, wsparcie, wymiana poglądów... Zespół Downa to nie koniec świata. Zajrzyj do nas - zobaczysz, że świat ma wesołe pomarańczowe barwy, a zupełnie blisko są ludzie gotowi Cię wesprzeć.

Downoteka - Biblioteka zakątkowa - Downoteka - Porozmawiajmy o książkach

groszek - 2014-01-18, 12:05

Może kobiety łatwiej opowiadają o sobie, zresztą niepełnosprawni mężczyźni może mają większe trudności z mową?
groszek - 2014-01-22, 22:02

Napisałam 10.01.- Książki już w drodze do Downoteki :spoko: - niestety nie doszły i wygląda na to , że zginęły :-(
Muszę się postarać o nowe :-?

iwi - 2014-01-23, 11:58

Pechowe jakoś u Was kontakty z pocztą.

Nie chce ktoś "Nella. Piękno nieoczekiwanego" ?
Mam przeczytaną i czeka na chętną osobę. :-)

groszek - 2014-01-23, 17:53

A co o tej książce myślisz? polecasz, wartościowa czy egzaltowana ;-)
iwi - 2014-01-23, 21:28

Na pewno dobrze się czyta. Choć jest taka bardzo amerykańska. I warunki amerykańskie są baaardzo różne od naszych krajowych. Począwszy od samego porodu. Ale mimo to początki z zD u własnego dziecka są niełatwe nawet tam. Autorka boryka się z takimi samymi problemami, jak każda z nas po narodzinach zespołowego dziecka. Szuka swojej drogi do pogodzenia się z tym faktem. Ma obawy, co do przyszłości swojej córeczki, relacji siostrzanych (to jej druga córcia), rodzinnych...
Myślę, że warto przeczytać mimo, że cukierkowo momentami. Choćby po to, by poznać sposoby innych mam na radzenie sobie ze swoimi "strachami", obawami, brakiem akceptacji... Choć nie wszystkie da się "wypróbować" na naszym gruncie, to myślę, że nowe mamy coś znajdą w tej książce dla siebie.
Czytając uroniłam kilka łez (przypomniałam sobie swoje początki).

justab - 2014-01-23, 22:12

A ja nie doczytałam do końca bo stwierdziłam że to takie nierealne i nijak ma się do naszej rzeczywistości i szczerze mówiąc ogarnął mnie taki ludzki żal że w Stanach takie wsparcie a u nas zawsze pod górke. Ale książka napisana rewelacyjnie super się czyta
groszek - 2014-01-25, 00:59

justab napisał/a:
szczerze mówiąc ogarnął mnie taki ludzki żal że w Stanach takie wsparcie a u nas zawsze pod górke.


Wlaśnie też tak sobie pomyślałam np te marsze niepełnosprawnych...kto u nas , kto nie ma takiego dziecka wziąłby w nim udział... Ile osób czytuje blogi i zostawia komentarze na blogach dzieci niepełnosprawnych ( u mnie średnio jest ostatnio 90 wejść, komentarzy kilka ) No ale nie ma tyle co u tej babki

groszek - 2014-01-26, 19:28

W Nelly autorka opisuje swój udział w udział w Buddy Walk. Jak byście to przetłumaczyły-? spacer z kumplem ;-)
magda - 2014-02-08, 14:47

Informuję, iż dostępne są już u nas 3 egzemplarze Rodzeństwo osób z niepełnosprawnością. Zapraszamy do lektury :-)
kasia551210 - 2014-02-08, 16:05

Po proszę o jeden egzemplarz już sie zapisałam :prosze:
magda - 2014-02-13, 15:08

Zapraszamy do lektury

Kasia i jej krótka sukienka - R.Anderson
Wielka tajemnica - L.Ladvik
Dziecko o specjalnych potrzebach w kręgu interdyscyplinarnej terapii - D.Kohut


Dziękujemy groszkowi i Grazynie O. :*

groszek - 2014-04-01, 21:50

Jestem pod dużym wrażeniem Niepowtarzalnych. Pozwoliłam sobie zacytować fragmenty z dwóch historii , które zrobiły na mnie ogromne wrażenie!
dla zainteresowanych
Dwie wypowiedzi są mi szczególnie bliskie. Pierwsze przez to samo doświadczenie , o którym pisze Grażynka ..." Spotykamy się z przyjaciółmi. Teraz mamy nawet więcej znajomych niż kiedyś, gdyż poznaliśmy ludzi, których nigdy byśmy nie spotkali na swojej drodze- gdyby nie zD u Tomka"
Także pod takim stwierdzeniem taty Żanety(ze stwardnieniem guzowatym) moge się podpisać
..." najbardziej, w gruncie rzeczy chodzi o normalność w traktowaniu osób niepełnosprawnych, by nie patrzeć na nich z daleka jak na dziwolągi, a z bliska udawać, że się ich nie widzi. Każdy ceni normalność...''
...Ludzie, którzy maja do czynienia z niepełnosprawnością, patrzą inaczej na świat, patrzą przez inny pryzmat..."
Tata Żanety z dużym poczuciem humoru powiedział jak oswoił rzeczywistość wspólnych wypadów z Żanetą na zakupy! :spoko: :papa:

Makowa - 2014-04-02, 21:43

Polecam Egzamin z miłości. Dostępna u mnie od ręki. Może znajdzie się chętny? Dla mnie motywująca. Warto, nawet mój mąż z ciekawości zajrzał ;)
kulka - 2014-08-31, 20:10

Dotarły do mnie "Pytania...". Teraz czyta małżonek.
groszek - 2014-09-04, 08:23

Kulko Kochana tu piszemy o książce, żeby ją polecić, albo skrytykować, albo podzielić sie jakąś myślą związaną z tą lekturą.
Chyba że to co napisałaś jest tak wyjątkowe, że już formą polecenia tej książki ;-)

kulka napisał/a:
Dotarły do mnie "Pytania...". Teraz czyta małżonek.


techniczne sprawy związane z Downoteką, m.in. potwierdzenie otrzymania pozycji umieszczamyTU oczywiście nie zwalnia nas to od kliknięcia potwierdzającego otrzymanie książki na stronie bibliotecznej w Downotece

Czego nie zrobiłaś -Droga Kulko :nlanie: :okular: i książka nadal wisi na MagdzieO



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group