To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Zakątek 21
Forum rodziców i przyjaciół dzieci z zespołem Downa. Porady, wsparcie, wymiana poglądów... Zespół Downa to nie koniec świata. Zajrzyj do nas - zobaczysz, że świat ma wesołe pomarańczowe barwy, a zupełnie blisko są ludzie gotowi Cię wesprzeć.

Downoteka - Biblioteka zakątkowa - Downoteka - Porozmawiajmy o książkach

kulka - 2014-09-12, 21:41

Bosz...
baronek - 2014-09-15, 08:03

Czy jak zapisuję się na książkę dostępną od ręki, ta informacja dociera automatycznie do osoby, u której jest książka, czy lepiej samemu powiadomić tę osobę?
magda - 2014-09-15, 08:43

System sam nie informuje baronku :nie:
Jak ktoś nie wejdzie na downotekę to nie będzie miał informacji.

baronek - 2014-09-15, 10:14

Tak właśnie myślałam. Dziękuję za informację :-)
grażyna - 2015-02-16, 08:44

Właśnie przeczytałam książkę "Rodzeństwo osób z niepełnosprawnością", a właściwie to przeczytałyśmy, bo najmłodsza córka też. Jeśli chodzi o mnie, to jestem chyba już za stara na tego typu książki ;-) . Tzn. dzieci mam za duże. Część pierwsza może coś wnieść dla rodziców dzieci młodszych. Przyznam się, że przeczytałam ją pobieżnie. Jak dla mnie duża część tych wskazówek to oczywista oczywistość. Drugą część, relacje rodzeństwa przeczytałam już z większym zainteresowaniem. Tak samo zresztą córka.
Wspomniana gdzieś w tekście pretensja nastolatka, że rodzice kupują więcej słodyczy niepełnosprawnemu wywoła w nas obu taką samą reakcję ...
Rozmawiałyśmy też przy okazji o przyszłości Anety. Nie po raz pierwszy zresztą. Córka twierdzi, że w przyszłości chciałby ja wziąć do siebie, ja obstaję przy Domu Opieki(ewentualnie może jej się dorzucić finansowo do lepszego standardu ;-) ) i odwiedzaniu jej. Tak po prawdzie to nie bardzo wierzę, że takie planowanie w przypadku Anety ma sens, ale los bywa czasami pokrętny i zawsze może nam się coś z mężem przytrafić.

Niedawno miałam też u siebie "Lista obecności- rozmowy z ojcami osób z zespołem Downa". Nie przebrnęłam do końca. Może szkoda, może dalej byłoby inaczej, ale pierwsze trzy rozdziały mnie nie zaciekawiły, a mam zasadę, że nie brnę dalej w książkę, kiedy zmuszam się do czytania. Kolejka była, więc wysłałam dalej. Myślę, że to kwestia tego, że to były rodziny całkiem nie z mojej bajki. Chyba poległam na tym, kiedy na kilku stronach był opis życia naukowego jednego z ojców. Ciężko było mi dopasować coś z tych sytuacji do swojego życia. Wczuć się w ich relacje. Wiem, że to nie książka do poduszki, ale cykl reportaży, ale np. "Egzamin z miłości" czy "Pytania, których się nie zadaje. 12 pytań 12 ważnych odpowiedzi" czytałam z dużym zainteresowaniem.

Tak w ogóle mój hit to "Tato gdzie jedziemy". Na tyle, ze chciałam ją sobie zakupić na stałe, ale nie ma już jej w biblioteczce Bardziej Kochanych.

Wojtala - 2015-02-16, 09:20

Grażyna, w księgarni Matras możesz kupić tę książkę za 5 złotych. Wejdź na ich stronę internetową.
grażyna - 2015-02-16, 11:00

Dzięki.
efcia - 2015-10-26, 20:26

Arleta dostałaś książkę ode mnie? Nie jest odznaczona, że doszła do ciebie.
groszek - 2015-11-03, 23:25

Dostaję na priv wiadomości, że ileś osób nie odzaczyło że dostało książkę . Czas zrobić porządek. Gr0szek to zrobi, ale jest prośba żeby zrobił to za jednym zamachem. Bardzo proszę wszystkich o sprawdzenie czy pod ich nickiem są książki, które aktualnie mają. Proszę zgłaszać komu już wysłałyście a mimo to nadal wiszą na waszym koncie. Gr0szek zrobi to w weekend. Do tego czasu pod tym postem wpisujcie co należy poprawić w systemie.
Tośka - 2015-11-04, 12:28

Wysłana dawno temu i wisi u mnie:
Zespół Downa i medycyna
[Z21-0104]

groszek - 2015-11-04, 18:00

Prosze wpisujcie co na was wisi, a czego nie macie. do soboty
rano!!!
Downoteka jest tak zrobiona, że użytkownik tylko klika raz, albo dwa i po temacie.
Tomek jak robi porządek to musi wejść w program przypomnieć sobie co jak zaprogramował , potem popoprawiać i ma cały dzień z głowy :-?
Dlatego tak rzadko robi tam porządki.

kamienna - 2015-11-04, 19:58

Zapisałam się na ksiażkę. Wysłałam priv do osoby, która ją ma, ale zero odpowiedzi i zero ksiażki. Czy jestem niecierpliwa czy co?
renia33 - 2015-11-04, 23:04

Podałaś adres swój w Downotece? Jeśli tak, to czekaj cierpliwie, aż ten ktoś przeczyta książkę. A jeśli będzie miał ją do ciebie wysłać, przy tej książce pojawi się czerwone okienko, że ten ktoś pobrał twój adres z bazy danych...
A propos... jak długo może być takie czerwone okienko? Bo przy interesującej mnie pozycji widnieje już chyba z miesiąc, albo i dłużej...a książki nie widać..

Tośka - 2015-11-05, 12:22

Renia, podejrzewam,że chodzi o książkę,którą ja mam? Jak ją dostałam, kliknęłam za wiele razy, czyli zaznaczyłam,że ją mam i od razu pobrałam Twój adres. I dopiero czytałam. W przyszłym tygodniu powinnaś ją mieć.
renia33 - 2015-11-05, 12:31

Nie, Tośka, nie o Ciebie chodzi , więc czytaj sobie spokojnie ;-) . :papa:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group