To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Zakątek 21
Forum rodziców i przyjaciół dzieci z zespołem Downa. Porady, wsparcie, wymiana poglądów... Zespół Downa to nie koniec świata. Zajrzyj do nas - zobaczysz, że świat ma wesołe pomarańczowe barwy, a zupełnie blisko są ludzie gotowi Cię wesprzeć.

Stowarzyszenia - Kampanie społeczne

emilka - 2013-11-03, 23:31

Jak by mnie ktoś zdeptał :-x Mam ochotę ........... :klutnia: :ranting: Jak bym dorwała to bym na kawałeczki :klutnia: :ranting:
Margola - 2013-11-04, 05:54

Ja swoje zdanie wyraziłam obrońcom tego pomysłu. jeśli jakieś hasło nasuwa skojarzenia wręcz odwrotne i wymaga wielopiętrowych wyjaśnień, co (dobrego) autor miał na myśli, to jest to hasło do d*py.
vagabunda8 - 2013-11-04, 06:05

Margo, dla mnie to nie jest tłumaczenie. W końcu efekt finalny nie zależy od jednaj osoby. Tak mi się wydaje, że taka reklama to efekt pracy zespołu, a jeszcze musi to ktoś zatwierdzić- wyrazić zgodę.
Chociaż w tym kraju chyba już mnie nić nie zdziwi. :-(

grażyna - 2013-11-04, 07:22

Okropne. Nic więcej nie dodam. I proszę ten głos sprzeciwu policzyć podwójnie, bo to także opinia mojej córki.

Może na następnym bilbordzie będzie reklama odplamiacza? Ciekawe czy zadziała? Może na czyjś mózg, myślę o autorach tego hasła.

Mama Ewy - 2013-11-04, 08:04

Wszędzie jest plama jako utrapienie pokazywana.
To jakie skojarzenia ma ona wywołać?
Pomyślałam o Hitlerze i czystości rasy.

Wojtala - 2013-11-04, 08:08

Koszulę, z której nie mogę sprać plamy po prostu wyrzucam... pewnie nie jednej osobie przyjdzie takie skojarzenie do głowy.

Może autorzy hasła mają plamy, ale na umyśle. Do bani (napisałabym bardziej niecenzuralne słowa) taki billboard. Tak jak napisała Grażyna, jest OKROPNY!!!! :-x

anuszkaa - 2013-11-04, 08:39

Mama Ewy napisał/a:
Wszędzie jest plama jako utrapienie pokazywana.
To jakie skojarzenia ma ona wywołać?
Pomyślałam o Hitlerze i czystości rasy.


Bardzo trafne skojarzenie.

aniak - 2013-11-04, 08:46

Do naszego Stowarzyszenia :

Czy nie moglibyśmy wysłać jakiegoś zbiorczego sprzeciwu ?

Billboard, delikatnie mówiąc fatalny !!!

vagabunda8 - 2013-11-04, 08:54

Słuchajcie, to nie koniec, Marzenia na fb wkleiła cd reklamy. Mimo wszystko nadal uważam, że jest głupia, bo jak wiadomo bilbordy są w różnych miejscach, i nie zawsze można skojarzyć jeden z drugim. Moim zdaniem pomysł jak najbardziej nie trafiony. ;/


magdowka - 2013-11-04, 09:12

Strona Olimpiad Specjalnych
julkakulka - 2013-11-04, 09:25

poplamioną koszulkę której nie można doprać wywala się....
czy to jest nawoływanie do.....



pomysł chory głupi nietrafiony niesmaczny

emilka - 2013-11-04, 09:29

U Staszka-Fistaszka w komentarzach ktoś podaje link gdzie można złożyć skargę na reklamę

http://www.radareklamy.org/zloz-skarge.html

Albo tu - bezpośrednio do osoby odpowiedzialnej za marketing d.goralczyk@olimpiadyspecjalne.pl

efcia - 2013-11-04, 09:30

Mnie zatkało.
Jak może ktoś taki tekst zatwierdzić :-x
Myślę podobnie jak dziewczyny, czuję się zdeptana.

grażyna - 2013-11-04, 10:03

Myślę, że ten pierwszy bilbord powinni jak najszybciej zdjąć. Może jestem inteligentna inaczej niż twórcy tego hasła, ale mnie kojarzy się tylko z dwiema rzeczami jak juz pisały dziewczyny: wyrzucenie zaplamionej koszuli do kosza i z czystością rasy. Jakby tak napisać: cyganie to plama na koszuli, której nie możesz sprać? Albo podstawić dowolną nację lub grupę społeczną?

Ten ciąg dalszy kampanii już do mnie lepiej przemawia. Choć jestem już uprzedzona do całej akcji.

Alicja - 2013-11-04, 11:45

kolejne hasła reklamy



„Zespół Downa jest jak czkawka, która nie chce minąć.”
„Zespół Downa jest jak marzenie o bohaterze, którego znasz tylko z książek.”
„Zespół Downa jest jak sen, który podoba się tylko mi.”



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group