To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Zakątek 21
Forum rodziców i przyjaciół dzieci z zespołem Downa. Porady, wsparcie, wymiana poglądów... Zespół Downa to nie koniec świata. Zajrzyj do nas - zobaczysz, że świat ma wesołe pomarańczowe barwy, a zupełnie blisko są ludzie gotowi Cię wesprzeć.

Metody rehabilitacji - Rehabilitacja we Wrocławiu

olcik - 2007-01-28, 21:09
Temat postu: Rehabilitacja we Wrocławiu
GRADKA12 napisał/a:
Olcik napisz gdzie chodzicie na rehabilitacje.

:arrow: z tego wątku

Witaj! Na rehabilitację mamy bliziutko z domku. Na ulicy Dobrzyńskiej, 2 min od Galerii Dominikańskiej. Serdecznie zapraszamy do nas! Hanka uwielbia dzieci. Całuśna z niej babka.

olcik - 2007-01-28, 21:33

A Wy jeżdzicie do nas , do Wrocławia?
GRADKA12 - 2007-01-28, 21:35

Serdeczne dzięki za zaproszenie. My jeździmy na Kilińskiego do "Otto-prodentu". Ja zrobi się trochę cieplej to Was odwiedzimy.
Michaś :* Hanie

olcik - 2007-01-28, 21:44

Już nie możemy się doczekać. Hanka chyba coś wyczuła bo właśnie się wyspała.
Jak często jesteście i jakie zajęcia macie?

GRADKA12 - 2007-01-28, 22:49

Obecnie jeździmy jeden raz w tygodniu (z Legnicy). Mamy rehabilitację ruchową i zajęcia z logopedą. Niestety nie korzystamy z basenu i hipoterapii, gdyz zajęcia są dla nas za późno.
Do października jeździliśmy 2-3 razy w tygodniu, ale były to duże koszty (benzyna). na szczęście Michaś już nie wymaga tak częstych wizyt. Ale gdyby to było bliżej to na pewno byśmy jeździli codziennie.

Jutro powiem Michasiowi,że pozna nowa koleżankę a on powie "taak" i skinie główką (nie mówi słowa "nie" ;-)

olcik - 2007-01-29, 09:58

Hanka mówi tylko neee, więc się uzupełniają:).Zaraz zbieramy się do logopedy i na ćwiczenia ruchowe. Na 15 mamy basen, ale Hanka w nocy się rozbijała,więc pojedziemy jak mi pałera starczy. Może powinnam spróbować redbulla?
W nas na Dobrzyńskiej nie ma hipoterapii. Czy ktoś chodził i może się z nami podzielić przeżyciami?

GRADKA12 - 2007-02-16, 22:40

Spotkanie z dr T.Kaczan rozpoczęło się od filmu o ośrodku rehabilitacyjnym "Otto-prodent" we Wrocławiu. Jest to ośrodek prywatny, ale ma podpisaną umowę z Funduszem Zdrowia, więc za wizyty nie płacimy.
Do ośrodka przyjmowane są dzieci niepełnosprawne od urodzenia. Zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku od godz.8.00 do późnego wieczora. Jśli rodzice (opiekunowie) mają czas (i ochote) mogą z zajęć korzystać codziennie. Zatrudnieni sa rehabilitanci z certyfikatami metody Bobath i Vojty. Są też logopedzi. Najmłodsze dzieci "trafiają" do dr Kaczan a po roku, kiedy umieją już ładnie jeść, pić z kubeczka, rozumieją podstawowe polecenia "przechodzą"do innych (równie sympatycznych) pań logopedek.
Dla nieco starszych dzieci sa zajęcia z muzykoterapii i hipoterapii.
Jeśli lekarz wyrazi zgode dzieciaczki mogą równeż korzystac z basenu.
Na wszystkich zajęciach wskazana jest obecność rodzica. Maluszki wtedy są spokojniejsze, ładnie ćwiczą.

Wszystkim naszym małym pacjentom życzę takiego ośrodka rehabilitacyjnego :spoko:

Joanna - 2007-02-16, 23:07

a czy ten otto-prodent to jest coś na zasadzie ośrodka wczesnej interwencji, czy coś innego?
GRADKA12 - 2007-02-16, 23:21

Dokładnie "Otto-Prodent" to przychodnia lekarsko-rehabilitacyjna.
Jest tam prowadzony program wczesnej interwencji.

kabatka - 2008-03-21, 22:57

:arrow: Otto Prodent

Otto Prodent - Prywatna Przychodnia Lekarsko-Rehabilitacyjna

ul. Kilińskiego 36
ul. Kilińskiego 27
50-263 Wrocław
e-mail: ottoprodent@ottoprodent.pl
tel. (0-71) 322-66-00
tel. (0-71) 792-60-65
faks (0-71) 322-66-00

Zdaje się, że zajęcia w ramach OWI są prowadzone także tutaj:
:arrow: ORE Stowarzyszenia Ostoja

Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjny (ORE) Stowarzyszenia OSTOJA
ul. Górnickiego 37a
50-337 Wrocław
tel./faks 0-71/322-12-24
e-mail: ore.gornickiego@ostoja.org.p

:arrow: Promyk Słońca

Oddział Fundacji "Promyk Słońca"
Centrum Diagnostyczno-Rehabilitacyjne
ul. Swobodna 8a
50-088 Wrocław
tel. (071) 782 77 77, 367 68 49, oraz 7950950 (dział szkoleń i marketingu)
www.promykslonca.pl
centrum@promyk.wroc.pl
fundacja@promyk.wroc.pl

ipe - 2009-01-06, 11:15

witam. dziewczyny czy ośrodek na Dobrzyńskiej to ośrodek wczesnej interwencji?? nie bardzo rozumiem terminologię:ośrodek rehabilitacji dziennej- czy to to samo? próbowałam przez google - nie dało mi to odpowiedzi na moje pytanie równocześnie w ten sposób trafiłam na ten wątek. pozdrawiam Was serdecznie
joa - 2009-01-06, 11:20

U nas była tak sytuacja, że ośrodek (ale nie ten, o który pytasz) zmienił nazwę z OWI na ORDz, więc może to to samo?
ipe - 2009-01-06, 14:08

Serdeczne dzięki za odpowiedz. Dopiero jak napisałam posta to przyjrzałam się bliżej, że ostatnia wypowiedz była napisana w marcu : ) tym bardziej cieszę się z takiej szybkiej reakcji. pozdrawiam
bobathWrocław - 2011-02-28, 08:50

Nie reklamujemy - patrz regulamin zakątkowy.
kabatka

armadia - 2011-02-28, 10:16

bobathWrocław napisał/a:
Zapraszam do gabinetu rehabilitacji dzieci NDT-Bobath, PNF i Kinesiology Taping we Wrocławiu



yhym., to jakaś reklama-ale pewnie admini sobie z tym jakoś poradzą :tak:



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group