To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Zakątek 21
Forum rodziców i przyjaciół dzieci z zespołem Downa. Porady, wsparcie, wymiana poglądów... Zespół Downa to nie koniec świata. Zajrzyj do nas - zobaczysz, że świat ma wesołe pomarańczowe barwy, a zupełnie blisko są ludzie gotowi Cię wesprzeć.

Suplementacje i leki - do kiedy podawać leki

MAGDALENASKUBA - 2012-04-17, 12:54
Temat postu: do kiedy podawać leki
Otworzyłam nowy temat,ale jeśli już taki istnieje proszę o przeniesienie :-D
Kiedy Bartuś się urodził zalecano nam podawać wit.A+E+D3+folik+żelazo,natomiast nie wiem do kiedy te leki mam podawać.Zapytałam dzisiaj lekarza to wzruszył ramionami i odpowiedź była dla mnie zaskakująca-nie wiem :nniewiem: .Dlatego też zwracam się do Was kochani poradźcie coś :prosze: podpowiedzcie jak to było z Waszymi maluchami

vagabunda8 - 2012-04-17, 12:59

No Toś mnie zastrzeliła odpowiedzią lekarza. :lol: Moja najpierw dała skierowanie na badania, a po przeanalizowaniu ich, odstawiła część, kurcze nie pamiętam co, ale chyba zostawiła D3. To było trochę lat temu. Ale nasza pediatra nigdy nie zostawia moich pytań bez odpowiedzi.
kaha - 2012-04-19, 22:47

Magda, czy mam rozumieć, że jeszcze podajesz mu te witaminy i żelazo bez przerwy :wow: Moja Marysia dostaje D3, na wyraźne wskazanie lekarza. Jak wasz pediatra może powiedzieć 'nie wiem " :?: , lepiej go zmień :tak: . Jeśli Mały ma dobre wyniki krwi (hemoglobinę) , to chyba zeszłabym z żelaza , a z tego co pamiętam to A+E mają wpływ na włosy, wzrok i skórę - po avatarku widać, że też nie ma z tym problemów ;-) . Jednak decyzja powinna należeć do was i lekarza, który zleci badania po których stwierdzi co można odstawić.
MAGDALENASKUBA - 2012-04-20, 13:14

Dziękuję dziewczyny za jakąś podpowiedź.Zapisałam się na 7 maja do poradni metabolicznej.Mam nadzieję,że po badaniach morfologii powiedzą mi co mam dalej podawać,a co nie.Tylko dziwi mnie fakt,że lekarze dają receptę na leki,a nie wiedzą do kiedy je podawać :nniewiem:
BEATA2018 - 2012-05-07, 08:53

Mojej Martusi podaje tylko D3+k, czy powinnam podawać jeszcze coś. Nasza lekarz rodzinna nic nie wspominała.
kulka - 2012-05-07, 20:46

Ja podaję tylko D3... Żelazo odstawiliśmy, gdy tylko morfologia się poprawiła.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group