To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Zakątek 21
Forum rodziców i przyjaciół dzieci z zespołem Downa. Porady, wsparcie, wymiana poglądów... Zespół Downa to nie koniec świata. Zajrzyj do nas - zobaczysz, że świat ma wesołe pomarańczowe barwy, a zupełnie blisko są ludzie gotowi Cię wesprzeć.

Metody rehabilitacji - Rehabilitacja wg NFZ

kabatka - 2014-01-25, 14:38

Ula trochę Cię poatakuję (ale tym samym nauczysz się korzystasz z forum :tak: ).
Przeczytaj ten wątek - nie piszemy post pod postem.
Na forum nie piszemy też o wszystkim w jednym wątku, bo wątki mamy uszeregowane tematycznie.
Jeśli chodzi o książki, mamy taki wątek :arrow: Książki, które oswajają problemy. Stowarzyszenie "Zakątek 21" prowadzi także Downotekę, czyli bibliotekę wysyłkową. Poczytaj o tym projekcie :arrow: tutaj i :arrow: tutaj.


Zajrzyj też do części forum :arrow: Wczesne wspomaganie. Jeśli któryś z tematów Cię zainteresuję, pisz posta w odpowiednim wątku, a na pewno ktoś zorientowany odpowie :tak:

Iga - 2014-01-25, 14:39

Ula z Ostrołęki jest djulia, dam jej znać, żeby się z Tobą skontaktowała. Kinga była i jest rehabilitowana, macie tam fajne przedszkole i fajne zajęcia w ramach wwr.
djulia - 2014-01-25, 22:41

Aga na ul. Goworowskiej, szpital rehabilitacja NDT Bobath, Poradnia Pedagogiczno Psychologiczna (jest super pani psycholog zajmująca się małymi dziećmi), kilku logopedów np. świetna logopedka Patrycja Potrykus przyjmuje na NFZ musisz się dobrze rozejrzeć i od czegoś zacząć a później będziesz mogła wybierać
grażyna - 2014-03-27, 08:18

Anety droga do rehabilitacji wg NFZ wygląda tak.
Jakoś tak w październiku 2013 zarejestrowałam Anetę do ortopedy, wizyta w grudniu. Dostała skierowanie do poradni rehabilitacyjnej, wizyta u lekarza koniec lutego. Następne skierowanie- na zabiegi. Mamy już termin- październik 2014. I tak rok się zamknął. Minimalna ilość takich sesji rehabilitacyjnych dla Anety to dwa razy do roku. Niby jakim sposobem osiągnąć to minimum??

Wojtala - 2014-03-28, 20:16

U mnie było tak. Najpierw skierowanie od rodzinnego do lekarza rehabilitacji. Tam czekanie do lekarza, potem ponad pół roku czekania na zabiegi. Niedawno miałam rehabilitację i podpytałam co mam zrobić, aby móc korzystać co pół roku, bo tak to wszystko trwa własnie koło roku a czas leci. Panie mi podpowiedziały, że teraz zalecenia lekarza rehabilitacji są w systemie (akurat u mnie lekarz rodzinny, lekarz rehabilitacji i sale ćwiczeń to jedna przychodnia) i mój lekarz rodzinny może mi wypisać skierowanie na kolejne zabiegi. Od swojej pani doktor bez problemu otrzymałam stosowny papierek. Zapisana jestem na listopad. Inni pacjenci podobno przynoszą nowe skierowania co jakiś czas, aby mieć miejsce raz na kwartał.

Podpytaj, może ortopeda może wypissać Ci takie zaświadczenie, że zabiegi mają byc wykonywane cyklicznie kilka razy do roku i na tej podstawie lekarz rodzinny będzie wypisywać nowe skierowania na rehabilitację, a Ty tylko będziesz pilnowała terminów.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group