To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Zakątek 21
Forum rodziców i przyjaciół dzieci z zespołem Downa. Porady, wsparcie, wymiana poglądów... Zespół Downa to nie koniec świata. Zajrzyj do nas - zobaczysz, że świat ma wesołe pomarańczowe barwy, a zupełnie blisko są ludzie gotowi Cię wesprzeć.

Stowarzyszenie "Zakątek 21" - Topienie Marzanny w Krakowie

Margola - 2012-03-06, 13:38
Temat postu: Pożegnanie zimy - topimy Marzannę w Krakowie!
Stowarzyszenie Zakątek 21. wraz z firmą UBS organizują w Krakowie pożegnanie z zimą poprzez tradycyjne Topienie Marzanny w dniu 21 marca 2012.

Zapraszamy rodziców z dziećmi już o godzinie 15 - najpierw wykonamy piękną Marzannę, a potem ze śpiewem na ustach spławimy ją Wisłą.

Chętnych prosimy o zapisy do czwartku 8 marca i podanie wieku dziecka.

bebe - 2012-03-06, 16:14

To w Krakowie wolno topić .U nas ekologia zabraniają .Poważnie to nie żart :tak: :tak:
stokrota - 2012-03-06, 19:47

We Wrocławiu i w większości miast - jeśli Marzanna jest wykonana z naturalnych materiałów np. słomy i drewna, nie ma problemu, można ją topić. Gorzej, jeśli ma też elementy inne (tkanina, plastik, papier), wtedy nie wolno jej wrzucać do wody, bo jest to zanieczyszczenie środowiska. Za to grozi mandat do 500zł. - Taką mam informację od strażników miejskich.
Tu informacja z zeszłego roku :arrow: Poznań

Sądzę, że Kraków zrobi piękną, tradycyjną, słomianą Marzannę i wrzuci ją do Wisły, :spoko:

Margola - 2012-03-06, 19:49

Będzie bardzo Eko :-)
stokrota - 2012-03-06, 19:53

Śpiewając na nutę krakowiaka:
"Słomiany chochole
związany powrozem,
dość nas namęczyłaś
i śniegiem i mrozem.
Marzanko, Marzanko,
zimy koleżanko,
do widzenia nartom
i łyżwom i sankom. Hej!" ;-)

Margola - 2012-03-08, 10:52

UWAGA -ZMIANA DATY!

W związku z licznymi pytaniami, czy imprezy nie można przenieśc na weekend, informuję, że Marzannę zrobimy i utopimy w sobotę 24 marca - zabawa zaczyna się o 11, w ośrodku Kolna nad Wisłą.

Chętnych proszę o ponowny kontakt na priv :-)

emka205 - 2012-03-08, 18:36

a ja tylko dodam, że komu bliżej tu witać wiosnę to zapraszamy:


piknik wiosenny dla dzieci z ZD

też będzie kilku zakątkowych przedstawicieli

Margola - 2012-03-21, 14:46

Hej hej, sobotnie topienie Marzanny za pasem!

Zaczynamy o 11 w sobotę w ośrodku Kolna
Jest możliwość dowozu z centrum miasta, czy ktoś jest chętny?

Proszę o pilną wiadomość!

Margola - 2012-03-23, 23:19

Kochani, już się nie mogę doczekać, jutro widzimy się najpóźniej o 11 :-)
:papa:

Margola - 2012-03-24, 21:42

Hej, hej!

Tym, którzy dotarli, dziękuję - było naprawdę świetnie,dzieciaki się wybawiły w słońcu na świeżym powietrzu, a tym, którzy nie dotarli, rzeknę tylko: macie czego żałować ;-)

Jacek - 2012-03-24, 22:04

Bardzo dziekujemy raz jeszcze. Pogoda dopisała, humory również, Marzanna stanęła na wysokości zadania i... dała się spławić ;-)

Fajnie było móc zobaczyć znajome twarze i poznać nowe osoby :-)

Plac zabaw, piaskownica, czytanie eko - bajki dla maluchów, ubieranie Marzanny dla starszaków, balony, piłka, malowanie twarzy, rysowanie, tańce, świetne kanapki i inne kulinarne smakołyki, niesamowita atmosfera - krótko mówiąc - udane sobotnie przed/popołudnie :-)

Margola - 2012-03-24, 22:08

Nie zapominajmy o konkursie dmuchania balonów, w którym Zakątek rządził ;-) Danielowi nie oparła się żadna forma - nie było takiej, której nie zrobiłby w balona. Szczególnie pięknie wykwitały znienacka jego balonikom królicze uszka :-)

Dzieciaki bawiły się doskonale, szczególnie w piasku, o którego niezawodną obecność w ubiorach i włosach towarzyszy zabawy zadbała moja Kaśka ;/

Grażyna O. - 2012-03-24, 22:10

Proszę mi się tu nie przechwalać, tylko zdjęcia , dowody przedstawić :lol:
Margola - 2012-03-24, 22:18

Niektórzy fotografowie nie dojechali, inni pewnie nie mieli jeszcze czasu na Zakątek ;-)
ewelkaa - 2012-03-24, 22:18

My też serdecznie dziękujemy. Świetnie się bawiliśmy :-D Cypek padł wieczorem w minutkę ;-)
Zdjęcia wrzucę jutro :-) chyba, że się zbiorę w sobie to jeszcze dzisiaj ;-)



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group