To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Zakątek 21
Forum rodziców i przyjaciół dzieci z zespołem Downa. Porady, wsparcie, wymiana poglądów... Zespół Downa to nie koniec świata. Zajrzyj do nas - zobaczysz, że świat ma wesołe pomarańczowe barwy, a zupełnie blisko są ludzie gotowi Cię wesprzeć.

Stowarzyszenie "Zakątek 21" - Portal jako przewodnik, co dalej po diagnozie

Margola - 2012-06-12, 01:06
Temat postu: Portal jako przewodnik, co dalej po diagnozie
Kochani Zakątkowicze!

W wielu wątkach dzielimy się z sobą rozmaitą wiedzą: medyczną, prawną, edukacyjną... Mnóstwo wiedzy jest tu zawarte, ale dla nowych użytkowników przekopanie się przez te tysiące postów jest trudne, zwłaszcza, gdy użytkownikiem jest przerażony rodzic tuż po diagnozie.

Zwracam się z prośbą do tych z Was, którzy mają czas i ochotę, aby postarać się wiedzę zgromadzoną w wątkach zebrać w postaci artykułów dotyczących konkretnych tematów. Artykuły opublikujemy na portalu, aby ułatwić nowym osobom poruszanie się w gąszczu nowej wiedzy.

Będziemy bardzo zobowiązani, jeśli zechcecie napisać na podstawie forumowych dyskusji krótkie, a treściwe przewodniki z przytoczeniem, gdzie to możliwe, aktów prawnych (ale także z linkami do dyskusji, czemu nie!) dla nowoprzybyłych Zakątkowiczów, aby ułatwić im oswajanie się z tematyką zespołu Downa.

Najaktywniejszych nagrodzimy oczywiście zakątkowymi gadżetami, żeby im było pomarańczowo-biedronkowo i miło.

Liczę na Waszą pomoc!


Deklaracje:


Baronek - Wnętrostwo - zamieszczone

Mewa - Kwestie logopedyczne w pierwszym roku życia

Anna30 - zespoł Downa a wady serca - zamieszczone

Klooocuszek - Suplementacja - podsumowanie wątku eksperckiego

Miska - "Moje dziecko ma zespół Downa" - rodzic po diagnozie.

Nefre - Alergia

Kalinka - Porzucone niepełnosprawne dziecko - formy opieki w obecnym systemie

baronek - 2012-06-12, 13:13

Podoba mi się ten pomysł.
Ja na dobry początek mogę zebrać informacje o wnętrostwie (jajcunach nieobecnych i wędrujących), bo temat jest mi bliski przez Julka. Nie na jutro ani pojutrze, ale jak się ogarnę z inną robotą, to wezmę się za ten temat. :tak:

Margola - 2012-06-12, 13:19

Super, ogromne dzięki! :prosze:
Mewa - 2012-06-12, 13:29

Kwestie logopedyczne w pierwszym roku życia
magda - 2012-06-12, 13:34

Ale super, z góry dziękujemy :prosze:
Mewa - 2012-06-12, 13:50

Mi proszę nie dziękować, Margola wie, że zalegam z jeszcze jedną robotą :oops:
Margola - 2012-06-12, 13:52

Mewa, no coś Ty!!!!! Mało kto się tak angażuje, jak Ty. Zrobisz, kiedy będziesz mogła.
Mewa - 2012-06-12, 14:00

Dłuuugie wakacje mam w perspektywie, to coś zrobię.
kabatka - 2012-06-13, 23:42

Dziewczyny serdeczne dzięki! :prosze:

Takie było założenie portalu - zrobić syntetyczne informacje na podstawie tematów, które mamy na forum - jest tego przecież caaaała masa. Wszyscy narzekamy, że ciężko przerzucać wątki kilkunasto- ba! kilkudziesięciostronicowe. Nie ma na to rady, poza przygotowaniem właśnie materiałów - bo forum nie służy do zamieszczania litych tekstów, służy do wymiany poglądów, doświadczeń itp. My w kilka osób tego nie zrobimy, mając na głowie ogarnięcie reszty spraw stowarzyszeniowych, prace zawodowe, a i życie rodzinne każdy z nas przecież ma :-) Dlatego każda pomoc w tym zakresie jest dla nas na wagę złota - w końcu nikt tego nie robi dla kogoś, robimy to wszystko dla samych siebie :spoko:

anna30 - 2012-06-14, 06:47

Jeśli się nikt inny nie zgłosi i jeśli możecie dać mi "chwilkę" to chętnie opracuję coś na styl: zaspół Downa a wady serca :spoko: Pod pojęciem "chwilka" rozumiem czas ok. miesiąca, może dwóch :oops:
magura - 2012-06-14, 08:06

Anno :brawo: my naprawdę nie mamy idei stworzenia czegoś "naprędce". Chcemy z pewnością by opracowanie było możliwie kompletne, a w tematach tak przecież istotnych i "mocno medycznych", jak wady serca ta kwestia robi się jeszcze bardziej istotna. Pieknie :spoko: będziemy czekać.

Opracowań powielanych jest w sieci bardzo dużo ale nikt nie ma z pewnością takiej bazy wiedzy tak mocno "utkanej" przykładami empirycznymi, namacalną rzeczywistością szpitalną konfrontującą wszelkie założenia medycyny i nierzadko obalającą jakieś dziwne mity. Linki do postów na portalu mogą takie potraktowanie tematu wzbogacić niesłychanie. Tego właśnie nam trzeba - rzetelności i całkiem unikatowego podejścia. Ten "podręcznik/niezbędnik" pisany będzie przecież naprawdę "przez rodziców - dla rodziców" i tego z pewnością nikt jeszcze nie robił na taką skalę, a my tutaj wszyscy mamy chyba do tego największe kompetencje :tak: z Tobą na czele w tym temacie. Dlatego :spoko: no i czekamy.

Dla większości z nas ten okres wakacyjny to upragniony czas nadrabiania zaległości. Ja prywatnie wiem niestety, że zbyt wielkie nadzieje z nim zwykle wiążę a on mija "jak z bicza strzelił" ;/ ale plany też jak najbardziej mam i to ogromne :]

anna30 - 2012-06-14, 23:25

Ok, to ja się wezmę za wady serca :spoko:
baronek - 2012-06-21, 22:41

Nastąpiła u mnie nieoczekiwana kumulacja obowiązków zawodowych i domowych. Za jajcuny wezmę się dopiero w drugiej połowie lipca. Tego roku. :tak:
klooocuszek - 2012-06-21, 23:49

Ja podsumuję szkolenie u pani Fornalik i jeszcze wisi nade mną wątek ekspercki p. Jarka Pieniaka o suplementacji, ale ciężko mi pierwsze zdanie postawić ;/
Alicja - 2012-06-22, 00:37

no cóż... p.Jarek zobowiązuje ;-)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group