To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Zakątek 21
Forum rodziców i przyjaciół dzieci z zespołem Downa. Porady, wsparcie, wymiana poglądów... Zespół Downa to nie koniec świata. Zajrzyj do nas - zobaczysz, że świat ma wesołe pomarańczowe barwy, a zupełnie blisko są ludzie gotowi Cię wesprzeć.

Dofinansowania i zasiłki - Dofinansowanie pobytu w szpitalu

annawosz1 - 2012-07-05, 21:12
Temat postu: Dofinansowanie pobytu w szpitalu
Mam taki pytanie moja Kornelcia będzie operowana czy można gdzieś otrzymać jakieś dofinansowanie na pobyt w szpitalu czy jest coś takiego
gosiulkat - 2012-07-05, 21:31

Możesz wziąć fakturę na dziecko jeżeli ma subkonto i potem im ją wysłać i z funduszy zgomadzonych możesz kasę odzyskać. Na początku jak my nie mieliśmy nic na subkoncie to mój wziął fakturę na siebie i w pracy mu zwrócili z funduszu socjalnego. O refundacji nie słyszałam.
annawosz1 - 2012-07-05, 22:18
Temat postu: Re: operacja na serduszko
A COTO JEST TE SUBKONTO
gosiulkat - 2012-07-05, 22:27

To jest konto w fundacji dla twojego dziecka tu poczytasz o tym tutaj :
subkonto

anna30 - 2012-07-06, 10:58

Aniu, ja spędziłam z Madzią w szpitalach prawie 9 miesięcy :cry: Za każdy dzień pobytu z małą na oddziale kazali mi płacić (za mnie, nie za dziecko oczywiscie). Po np. ponad miesięcznym pobycie były to niebanalne sumy. U mnie nie dało sie odzyskać żadnych pieniążków. Ale zapytaj w pracy (u siebie lub męża) o ten fundusz socjalny :spoko: Może się da :tak:
julkakulka - 2012-07-06, 12:34

ja jak leżałam z Pawciem pierwszy tydzień było po 10 zł, 2 tydzień po 5 zł, a od 3 tygodnia po złotówce. kartka niby pisała że to ,, sugerowane wpłaty,, ale przed wypisek każą iść wpłacić do kasy.
wiem że centra pomocy rodzinie opłacają pobyty. można też starać się o zasiłek celowy z gopsu czy mopsu. jak mama spała na wyrku z dzieckiem nie musiała opłacać tych chorych stawek

gocha - 2012-07-06, 12:48

Jeśli operacja będzie na serduszko, to jest fundacja Serce Dziecka która pomaga w opłatach za Hotel Matki. Tak było rok temu w Łodzi ICZMP.
Jeśli chcesz namiar na fundację odezwij się na priv.

Alicja - 2012-07-06, 12:55

Aniu znalazłam na stronie fundacji taka informację ----> klik

Pomoc finansowa jest udzielana rodzinom dziecka z wadą serca w trudnej sytuacji finansowej

Fundacja pomaga w opłaceniu kosztów pobytu z dzieckiem w szpitalu. Wiemy jak ważna dla dziecka jet obecność rodziców w szpitalu, dlatego też wspieramy finansowo rodziców w opłaceniu kosztów noclegów, wyżywienia i dojazdu do szpitala

Po wyjściu ze szpitala dziecko wymaga kontroli, badań diagnostycznych, kosztownych lekarstw i długotrwałej rehabilitacji. Fundacja wspiera rodziców w opłaceniu tych kosztów

stasioleczek - 2012-07-06, 15:29

Ja leżąc z córką w CZMP właśnie przez fundację Serce Dziecka miałam sfinalizowany pobyt w hotelu dla matek.Musiałam im tylko przedstawić swoje i męża dochody,które przesłałam pocztą.
Natomiast leżąc z szpitalu w swojej miejscowości nie kazali mi płacić za łóżko gdyż uwzględniali orzeczenie o niepełnosprawnosci.

annawosz1 - 2012-07-06, 15:30

Bardzo dziękuję za pomoc bardzo bym chciała być razem z nią w szpitalu a niestety niesać mnie nato koszt samego dojazdu do szpitala to 300 zł a gdzie reszta
annawosz1 - 2012-07-06, 15:57

a jak to działa ja jadę do szpitala i co mam powiedzieć że fundacja opłaci pobyt
grażyna - 2012-07-06, 16:01

Nie załatwiałam takiej sprawy, ale najlepiej będzie załatwić u źródła. Czyli zadzwoń do tej fundacji(masz link) i tam Cie powinni pokierować co dalej.
PS-masz 30minut na edycje posta, i nie musisz wtedy pisać jednego posta pod drugim :-)

anna30 - 2012-07-06, 17:12

Jest tylko jedno ale... Dzieciątko Ani będzie operowane w Poznaniu, a nie w Centrum Zdrowia. Ania, najlepiej zadzwoń do Fundacji i o wszystko wypytaj, oprócz tego poznańska kardiochirurgia też ma swoja Fundacje, która nazywa sie Fundusz "nasze Serce", znajdziesz namiary w necie. Zadzwoń i do nich. I jeszcze proponuję skontaktowac sie z Dyrekcja szpitala, bo z tego co pamiętam, to jest mozliwość umorzenia opłaty. Tylko trzeba pismo do Dyrekcji napisac. Ale najlepiej pytac u źródła, więc dzwoń do Poznania :spoko:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group