To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Zakątek 21
Forum rodziców i przyjaciół dzieci z zespołem Downa. Porady, wsparcie, wymiana poglądów... Zespół Downa to nie koniec świata. Zajrzyj do nas - zobaczysz, że świat ma wesołe pomarańczowe barwy, a zupełnie blisko są ludzie gotowi Cię wesprzeć.

Zakątek medyczny - gluten po raz pierwszy

jagoda73 - 2012-09-07, 09:50

A o co chodzi z tym jabłkiem? Moja starsza córka zaczynała właśnie od skrobanego jabłka.
miecio - 2012-09-07, 12:57

Owszem, niektórzy zaczynają od startego jabłka.. Można zacząć tak, wtedy po paru dniach marchewka, potem można łączyć. Wszystko zależy jak zareaguje dziecko, co i czy będzie chciało jeść :tak:
Marta B. - 2015-05-09, 07:25
Temat postu: Zupki
Odświeżę ten temat. Ewentualnie przekierujcie mnie do innego.

Chciałabym wprowadzić Rafałkowi marchewkę lub cokolwiek innego (na razie jest na cycu). Chłopak wyraźnie robi się głodny.

Nasza pediatra (doskonale Wam znana) sugerowała, że chce o zupkach i wprowadzaniu pokarmów pogadać. Rozmawiałyśmy tylko przez telefon. Mamy jakiś problem komunikacyjny ponieważ jej się zgubiły nasze dane (drugi raz). Mam zadzwonić jak nasze wyniki badań dojdą do niej pocztą.

Bardzo mnie to interesuje więc chciałabym wiedzieć wcześniej. Nie wiecie przypadkiem o co specjalnego może jej chodzić z tymi zupkami? Czy są jakieś specjalne zasady wprowadzania pokarmów dzieciom z ZD?

Katarzyna Wełna - 2015-05-09, 07:45

Nam doradzono wprowadzanie najpierw warzyw ,a potem owoców ze względu smaku jeszcze nie wyrobione go ,owoce są słodkie i dzieci nie chcą jeść później warzyw. Przetestowałam i rzeczywiście Maksiu bardzo chętnie jadł wszystkie warzywa ,a potem owoce.
alunia - 2015-05-13, 16:17

to prawda, że dzieci z zespołem Downa mają większą tendencję do nietolerancji glutenu, moje dziecko w ogóle nie może go jeść.
kornel332 - 2015-11-17, 12:30

My w podobnym czasie zaczęliśmy wprowadzać gluten. Dodatkowo zrobiliśmy badania na celiakie, ponieważ nie wątpliwie nasze dzieci to grupa obarczona wysokim ryzykiem, jeżeli chodzi o tę chorobę. Podrzucam stronę z informacjami o chorobie i badaniu, które trzeba wykonać [link został usunięty - kabatka]. Pozdrawiam!
Iga - 2015-11-17, 13:26

kornel332 napisał/a:
..nie wątpliwie nasze dzieci to grupa obarczona wysokim ryzykiem, jeżeli chodzi o tę chorobę.


"Nasze dzieci" rozwin to pojecie.

anuszkaa - 2015-11-17, 13:32

Wchodzę na podaną stronę sklepu, a tam wyskakuje okienko komunikatora - konsultantka pyta w czym mi pomóc. Czyli co? Ten post to po prostu reklama sklepu? :okular:
plaza - 2015-11-17, 16:55

Albo się przedstaw :prosze:
MamaRadka - 2015-11-19, 20:31

Pani dr chce Wam zaproponować wprowadzanie warzyw aż do uzyskania zupy warzywnej prawdopodobnie - jesli mówimy o dr Ganowicz. O jej diecie jest osobny wątek.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group