To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Zakątek 21
Forum rodziców i przyjaciół dzieci z zespołem Downa. Porady, wsparcie, wymiana poglądów... Zespół Downa to nie koniec świata. Zajrzyj do nas - zobaczysz, że świat ma wesołe pomarańczowe barwy, a zupełnie blisko są ludzie gotowi Cię wesprzeć.

Wspomagacze edukacji - Tablet w edukacji dzieci.

emka205 - 2012-11-27, 15:01

martas napisał/a:

Mam wrażenie, że gdyby zostawić ją z nim sam na sam, to dziecka nie byłoby cały dzień.

dobre masz wrażenie :tak:
martas napisał/a:
I tak się zastanawiam, czy to nie jest bardziej taki zapychacz czasu.

jest, ale zdecydowanie kreatywniejszy niż inny zapychacz o inicjałach TiVi :-)

martas napisał/a:
A z drugiej strony przemyślane używanie pod moim okiem może okazać się strzałem w dziesiątkę. Sprawdzimy to się wypowiemy ;-)

ja już to wiem :spoko:

Alicja - 2012-11-27, 17:54

Na stronie Jarka (po str prawej) duży wybór informacji dot tableta.
magda - 2012-11-27, 18:29

A jaką wielkość polecacie. My oglądaliśmy Aplle 9 i 7,9 i chyba ten mniejszy był dla Kuby poręczniejszy.
Iga - 2012-11-27, 19:12

Ja tego większego polecam. Bo lepiej na nim widać wszystko. Nosi się oba przecież tak samo.
affelti - 2012-11-27, 19:17

Dawid już ma zakupiony tablet na gwiazdkę( babcia z chrzestnym się zrzucili ;-) ) z systemem Android 4.0, tablet tańszej marki ale działa rewelacyjnie. Młody aż oszalał jak mu go pokazali, teraz jeszcze bardziej nie może doczekać się świąt. Z tego co wiem to na wgrywali mu tam mnóstwo fajnych gier( hokej, bilard, które Dawid uwielbia i wiele innych) jakieś piosenki i bajki chyba.
magda - 2013-01-22, 13:06

U nas kolejny strzał w dziesiątkę :spoko:
Na zmianę teraz tablet contra x-box (oba polecam)
Na tablecie śmiga jak ta lala, obsługuje go super.
Sam wybiera sobie gry, jak mu coś nie gra to usuwa je z pulpitu :roll:
Aplikacje edukacyjne omija wielkim łukiem (tzn poprzerzucał sobie je na następną stronę).

kabatka - 2013-01-22, 14:23

magda napisał/a:
[...]
Sam wybiera sobie gry, jak mu coś nie gra to usuwa je z pulpitu :roll:
Aplikacje edukacyjne omija wielkim łukiem (tzn poprzerzucał sobie je na następną stronę).


Czyli zachowuje się jak każdy uczeń :lol:

affelti - 2013-01-22, 17:18

magda napisał/a:

Aplikacje edukacyjne omija wielkim łukiem (tzn poprzerzucał sobie je na następną stronę).

Magda u nas identycznie :lol:

martas - 2013-01-22, 20:28

Ja jestem w szoku. Hanka tak daje na tym tablecie, że oko bieleje. Najśmieszniejsze jest to, że ściągnęłam jej jakąś aplikację, w której ma dopasować owoce do cienia i ona po angielsku nazywa te owoce a Hania powtarza :wow: Zaczynam się obawiać, że niedługo się nie dogadamy :okular: Na laptopie mamy program logopedyczny "zwierzaki" i myślałam, że sobie nie poradzi z obsługą touchpada, myszki nie podłączyłam, a ona dzisiaj już sama sobie na you tube weszła i piosenki puszczała. Jeszcze chwila i w temacie technicznych umiejętności wyprzedzi nas z prędkością światła :lol:
beticz - 2013-01-22, 20:44

A możecie podawać nazwy tabletów jakie macie?
magda - 2013-01-22, 20:54

Kuba ma samsunga.
anuszkaa - 2013-01-22, 20:56

Ala ma smartfona, iPada, laptopa i stwierdzam, ze od kiedy to wszystko ma i używa, stała się mniej kreatywna, mniej zainteresowana różnymi aktywnymi formami spędzania czasu, mniej towarzyska. ;/
Ogólnie żałuję, że tak bardzo ją te elektroniczne gadżety zdominowały. :-(
Zresztą nie tylko ją. W domu mam jeszcze dwoje nastolatków.

Sama nie wiem, jak to wszystko co obserwuję ma się do tematu wątku "Tablet w edukacji dzieci"? :-? A dodatkowo czytam, że wszystkie dzieci bardziej się "ogłupiają" tymi wynalazkami, niż dzięki nim edukują. :okular:

mamagugu - 2013-01-22, 21:41

U nas tak samo. Dziewczyny dostały tego Ino Taba, który jest bardziej zabawką niż prawdziwym gadżetem komputeropodobnym i moim zdaniem też je ogłupia. Nigella wcześniej miała świra na punkcie wycinania, rysowania, klejenia. Cudne rzeczy tworzyła a jak dostała Ino Taba to to wszystko poszło w odstawkę, kładła się na sofie w jakiejś koszmarnej dla pleców pozycji i klikała. A gry tam są baaardzo ubogie, kupiłam kartę do pobrania aplikacji ale nic jeszcze nie wgrałam. Violę interesowało kolorowanie ale waliła gdzie popadnie i wszystko było żółte, potem brązowe. Ale z włączaniem tego mnie zaskoczyła, bo jednak trzeba przejść parę bramek, wyskakują okienka z pytaniem a ona w sekundę klika właściwe okienka i trafia do kolorowanki. :wow: Teraz Ino Tab jest dostępny tylko w weekendy albo za suuuuper zachowanie w ciągu tygodnia. Każda ma pół godziny. Nie chcę takich zagadżetowanych, bezrefleksyjnych i niekreatywnych dzieci. W tamtym tygodniu kupiłam im nowy zestaw Lego w zamian. I bawią się tradycyjnie. Moim zdaniem są jeszcze za małe na taką zabawkę. Jak będą miały 10 lat to pomyślę drugi raz. ;-)
magda - 2013-01-22, 22:02

Ale Kuba nie gra na tablecie cały czas. On nadal "aż kipi" swoją kreatywnością :okular:
Agata, naprawdę uważasz, że moje dziecko jest bezrefleksyjne i niekreatywne i że coś takiego może mu grozić?

mamagugu - 2013-01-22, 23:43

:lol: Kubie akurat chyba nie. :lol: Jego tablet może wyciszyć. :lol:
Magda, no ale to nawet nie chodzi o dzieci upośledzone, mnie jest smutno jak widzę te 6 latki na basenie, czekające na swoją lekcję i przyklejone do swoich Nintendo DS. Tych nastolatków z przyklejoną do dłoni komórką. Te roczne dzieci zapatrzone w telewizor. Mów co chcesz ale to upośledza społecznie. Mózg przyzwyczaja się do innego rodzaju wrażeń, do innej pracy. Córka Nigela siedzi z nami przy stole, obiad niedzielny a ona nie ma dodatkowej ręki żeby widelec trzymać, bo esemesuje i dzwoni na 2 komórki jednocześnie. ;/ Na imprezie urodzinowej było siedmioro nastolatków i nie gadali ze sobą, a niby się przyjaźnią, tylko każdy bawił się swoją komórką. Ja wiem, że wiele osób nic złego w tym nie widzi. :-?



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group