To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Zakątek 21
Forum rodziców i przyjaciół dzieci z zespołem Downa. Porady, wsparcie, wymiana poglądów... Zespół Downa to nie koniec świata. Zajrzyj do nas - zobaczysz, że świat ma wesołe pomarańczowe barwy, a zupełnie blisko są ludzie gotowi Cię wesprzeć.

Stowarzyszenia - Stowarzyszenia za granicą - zbieramy namiary

kabatka - 2012-11-29, 12:29
Temat postu: Stowarzyszenia za granicą - zbieramy namiary
Moi Drodzy ponieważ sporo Zakątkowiczów mieszka poza granicami Polski, pomyśleliśmy, aby na portalu zamieścić dokładne namiary na stowarzyszenia/grupy wsparcia/inne organizacje wspierające rodziców dzieci z zespołem Downa.


Anielka - 2012-11-30, 23:13

Francja

Kiedy urodził się Franek otrzymaliśmy w szpitalu namiary na największą we Francji fundację:
Fondation
Jérôme Lejeune

37 rue des Volontaires
75015 PARIS
Tél : 01 44 49 73 30

strona internetowa w dwóch językach

:-)

kacha_wawa - 2012-12-01, 00:50

Irlandia Północna

Down Syndrome Association


-zajęcia dla dzieci, młodzieży i dorosłych z ZD
-kursy dla rodziców i opiekunów
-imprezy okolicznościowe
-imprezy integracyjne
-prasa dla rodziców i opiekunów

Unit 2, Marlborough House
348 Lisburn Road
Belfast
BT9 6GH
tel. 028 9066 5260
mail: enquiriesni@downs-syndrome.org.uk

Strona internetowa

magdalenka - 2012-12-01, 18:08

Up on Downs - Hertfordshire Down's Syndrome Support Group

:arrow: Up on Downs

kabatka - 2012-12-01, 18:59

Dzięki dziewczyny :*

:arrow: Powoli gromadzą się namiary :prosze:

Magda, Twoje stowarzyszenie, jakiego typu obszarami się zajmuje?

magdalenka - 2012-12-01, 19:14

- spotkania dla dzieci i rodziców
- grupa wsparcia dla nowych rodziców
- imprezy okolicznościowe
- wycieczki
- terapie logopedyczne ( jestem ich pracownikiem )
- wykłady ze specjalistami

kabatka - 2012-12-01, 19:34

Dzięki, uzupełniłam :*
kacha_wawa - 2012-12-01, 21:56

Magdalenka, a u Was działa Mencap?
izakrupska - 2012-12-01, 22:42

Cheshire Down's Syndrome Group
- szkolenia w tym numicon, makaton
- wycieczki
- imprezy okolicznościowe
- wsparcie dla rodziców i pomoc z gromadzeniu dokumentów potrzebnych do rożnych świadczeń.
- wykłady ze specjalistami
- spotkania tematyczne dla rodzicow

TU strona internetowa a tu kontakt na fb

magdalenka - 2012-12-01, 22:58

Kasia , działa , ale Hertfordshire jest duże i mam daleko do najbliższego miejsca spotkań :-(
mamaAlexa - 2012-12-01, 22:58

Ogólnochorwackie stowarzyszenie:
Hrvatska zajednica za Down sindrom
Miramarska cesta 105, HR-10 000 Zagreb, Croatia
www.zajednica-down.hr
tel. +385 91 153 96 98, +385 91 365 4509

Główne zadania: łączenie działań stowarzyszeń na terytorium Chorwacji, organizowanie edukacji, promowanie integracji, równości i praw osób z zespołem Downa.

Stowarzyszenie w Zagrzebiu:
Udruga za sindrom Down Zagreb
Cilićeva 10, HR-10 000 Zagreb
down.sindrom21@gmail.com
tel. +385 99 210 3000, +385 99 210 3001,
+385 99 210 3002, +385 1 6144 103

Wiecej info i kontakty w innych miastach Chorwacji na stronie:
http://www.zajednica-down.hr/index.php/contact (niestety tylko po chorwacku)

kacha_wawa - 2012-12-01, 23:16

Magda, no właśnie się zastanawiam czy namiary podawać, bo Mencap w sumie w każdym większym mieście ma chyba swoje punkty. I tak mi jeszcze Family Fund po głowie chodzi. W sumie przecież też wsparciem się zajmują dla rodzin z dziećmi niepełnosprawnymi.
mamagugu - 2012-12-02, 21:55

UPS and DOWNS South West
To są anioły. Anioły waleczne bardzo. I nie ma dla nich rzeczy niemożliwych. Zajmują się pomocą wszelaką dla rodzin dzieciaków z zD. Poczytajcie co robią na ich stronie. Mają też doradcę szkolnego. Specjalistę który pomaga ułożyć relację (kiedy jest coś nie tak) pomiędzy szkołą a rodzicem. Prowadzą lokalne grupy wsparcia, raz w roku organizują konferencję. 3 razy w roku imprezy świątczne. Mają wypożyczalnię książek, zabawek i sprzętu rehabilitacyjnego. Jeżdżę, polecam. Zawsze mają czas i nie było jeszcze takiego dołka, z którego by mnie nie wyciągnęli.

Down's Syndrome Association
Krajowe stowarzyszenie. Warto zostać członkiem, za jedyne 15 funtów rocznie. Mnóstwo darmowych materiałów pomocniczych, dobrych wydawnictw.
Pomagają wywalczyć wyższą grupę DLA. Wydają Ciekawy magazyn (ale nie taki fajny jak BK) ;-)

Family Fund Fundacja pomagająca rodzinom dzieci niepełnosprawnych. Raz w roku można wypełnić wniosek i poprosić o jakieś dobro, na które nas nie stać a poprawiłoby to życie naszej rodziny, a nie możemy tego dostać z żadnego innego źródła, czyli z Funduszu Zdrowia na przykład. Można poprosić o trampolinę, komputer, pralkę, wakacje itp. Ja w tej chwili dzięki fundacji robię prawo jazdy. :-)

No i nasze lokalne grupy wsparcia. Gdyby ktoś chciał dołączyć, służę telefonem na priv.

Little giants Shaftesbury. Grupa dla dzieci niepełnosprawnych. Integracja, zabawa, sala doświadczania świata, i gigantyczna trampolina. :-D 2 razy w miesiącu, w soboty.

Friends w Salisbury - zawsze w ostatnią niedzielę miesiąca. Grupa dla dzieci z zespołem Downa, od lat 4 do 10 mająca na celu zawieranie przyjaźni w ramach jednego zespołu. Zakładałam ją. :-) Ale teraz nam trochę nie po drodze ;-) i udzielamy się w...

Little Dudes. Sobotnia (raz w miesiącu) grupa dla dzieci 0-9 z zespołem Downa w Dorchester. Głównie muzykujemy. I się zaprzyjaźniamy. :-)



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group