To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Zakątek 21
Forum rodziców i przyjaciół dzieci z zespołem Downa. Porady, wsparcie, wymiana poglądów... Zespół Downa to nie koniec świata. Zajrzyj do nas - zobaczysz, że świat ma wesołe pomarańczowe barwy, a zupełnie blisko są ludzie gotowi Cię wesprzeć.

Zakątek medyczny - Mavit Katowice-Nikiszowiec

Manu - 2012-12-12, 15:00
Temat postu: Mavit Katowice-Nikiszowiec
U nas anestezjolog jest 2 dni wcześniej,w dniu zabiegu nie można jeść ani pić na 6 godzin przed zabiegiem.Pierwsze idą najmłodsze dzieci,u nas szła Hanka.Przyjeżdżają po dziecko na salę,ale oddaje się dziecko przed drzwiami do sali operacyjnej,potem dziecko przyworzą już wybudzone.Po godzinie leżenia na boku,aż wszystko z noska wyleci.Można dziecko posadzić i dostaje kroplówkę.Po upływie 3 godzin można dać zimna wodę do picia,po 5 zaś zupkę (papkę).Na drugi dzień jest dziecko rano wypisane do domku.Hanulka miała przez 3 dni temperaturę.Lekarz przepisał antybiotyk przy wypisie.
A Hanulka miała drenaż obustronny i zakładane dreny,podcięcie bocznych migdałów i wycięcie trzeciego.I fajnie jest .Kontrola 2 tygodnie po zabiegu,my idziemy 17-go grudnia.
Mamy zakaz moczenia uszu.

Zbieg miała w Mavicie Katowice-Nikiszowiec polecam.

joa - 2012-12-12, 22:37

Nie wiem, kto założył ten wątek, ale z postu wynika, że post ten właśnie został skądś przeniesiony. Powinno chyba być "Mavit", bo tak się placówka nazywa. Byliśmy tam 2 mies. temu na wizycie u laryngologa, wyznaczyli nam termin zabiegu dla Oli (usunięcie trzeciego migdała) na za 3 mies.- ekspresowo w porównaniu do innych szpitali (w Rybniku wyznaczyli nam termin na...styczeń 2014r.!!) W międzyczasie zwolnił się termin i miesiąc temu przyjęli nas na oddział, jednak cofnięto nas z powodu złego czasu krzepnięcia krwi Oli, dzisiaj była na konsultacji u hematologa ("była" znaczy, dużo pisania, może mam będzie miała więcej czasu, by to opisać, bo ja ledwo na oczy widzę), wyniki nadal złe, a szkoda, bo w tę sobotę miałaby zabieg jako że znów się termin zwolnił. ;/ Następny mamy na 16.01....Wszystko ekspresowo, znaczy czeka się na zawołanie do lekarza max 2-3 minuty. :-) Tyle mogę na razie napisać o tym szpitalu (co prywatny, to prywatny).
Manu - 2012-12-13, 08:39

Tam jest tak genialnie,że wchodzą przysłowiowo bez wazeliny.Polecam
joa - 2013-06-15, 11:54

Powinno być w wątku o migdałach, ale będę chwalić szpital. Na każdym kroku widać, że prywatny. Zacznę od tego, że terminy dużo szybsze niż gdzie indziej (a szukałam w paru miejscach). Zresztą był to szósty termin Oli w przeciągu 8 mies., ciągle coś się tam zwalniało lub wyszukiwali i dzwonili, a że my nie mogliśmy, to nasza strata.

Przyjęcie na oddział-5 minut, z czekaniem na pielęgniarkę wyniosło 15 minut od wejścia na izbę przyjęć, i tu przypominam sobie nasze dwukrotne 3-4-godzinne czekanie na oddzial laryngolog. w Chorzowie, gdzie Piotrek miał wycinane migdały i badanie słuchu. Pokój 2-osobowy, tv na ścianie, Mini-Mini, więc bajki na okrągło. Śmieszne, ale muszę to napisać-w wc papier :shock: , biały w dodatku :wow: (pewnie dziewczyny z zagranicy nie zrozumieją, czemu o tym piszę :lol: ), duże lustro. Wszystko nowe, łazienka oczywiście w pokoju. Miłe pielęgniarki, dla dzieci po zabiegu serki i zmiksowane zupki. Na korytarzu kawomat, do lodówki można było sobie schować jedzenie. Na drugi dzień rano wypis, gotowy, bez czekania, o 9 wypuszczali, mimo że zabieg mieliśmy po południu poprzedniego dnia (no nas akurat nie wypuścili tak rano, bo Ola gorączkowała, ale 3h później juz wracałyśmy).

Nie musiałam płacić za pokój, spałam razem z Olą w jej łóżku (można sobie było obniżać na jakie się chce pozycje i wysokości za pomocą pilota, dla mnie to też nowość po pobytach w państwowych szpitalach i wiecznie za wysokich łóżkach ;-) ). Łóżka szerokie, tak że można się wyspać, obok co prawda wygodne fotele do spania, ale to chyba tylko teoretycznie, bo pielęgniarki nic nie mówiły, gdy przyszły rano mierzyć dzieciom gorączkę.

Polecam każdemu te placówkę. :tak: :spoko:

A-i dziękuję Manu za informacje oraz troskę. :*

zula - 2013-06-15, 14:51

My mamy do podcięcia wędzidełko podjęzykowe ....robią tam takie zabiegi??
Ps.Przyjmuje tam dr. Pawlas???

joa - 2013-06-15, 16:13

Tak, i dr Ociepka, i nasza ulubiona, Zulo, pani dr M. :-D , zobacz tu:

http://www.katowice.mavit.pl/nasi-lekarze

Alicja - 2013-06-15, 16:17

Czy szpital ma podpisany kontrakt z NFZ?
joa - 2013-06-15, 16:31

Tak. No chyba tak, skoro wizyty i zabiegi na NFZ. Aczkolwiek wiem, że okulista=wizyta prywatna, audiolog znów na NFZ jak pytałam.
Alicja - 2013-06-15, 16:45

Dzięki, dopytuję, bo muszę Jagę przenieść się z Kajetan :-(
Tam czeka się teraz rok na wizytę a to dla jagodowego ucha zdecydowanie za długo

joa - 2013-06-15, 17:54

Jak dla mnie terminy są tam ekspresowe, choć nie wiem akurat, czy na wszystkie zabiegi...

Zulo-tak, podcinają wędzidełko, masz tu informacje:

http://www.katowice.mavit.../drobne_zabiegi

Ale najlepiej zadzwonić i dopytać, co i jak, bo nie wiem, czy wszystkie zabiegi są na NFZ (dodam, że panie z rejestracji też przemiłe, nawet przez telefon ;-) ).

Lusi - 2013-06-15, 21:07

Potwierdzam, super miejsce, mają kontrakt z NFZ trzeba mieć skierowanie, panie w rejestracji udzielają szczegółowych informacji. My tam dwukrotnie robiliśmy badanie słuchu w śnie. Zawsze się panie pytały czemu drenażu i migdałów u nich nie robimy, przecież wykonują tam tez te zabiegi.

Super Joa, że jestescie zadowoleni i że Oleńka już po zabiegu :-) Uściski dla Was :-)

zula - 2013-06-15, 21:40

O fajnie że takie krótkie wizyty czyli zdążę zafundować stres Kamilowi przez wakacje ;/
Dzięki za wszystkie podpowiedzi!!!
Ps.Jak dlal mnie dr.Pawlas to rewelacyjny laryngolog

beticz - 2013-06-17, 09:22

Zula, a możesz coś więcej o tym doktorze? To może też pomyślę o zmianie dla Zuzi

Z Joa zgadzam się całkowicie, byłam ze sobą na wycięciu bocznych migdałków.

Alu pamiętałam, żeby popytać się o ten sprzęt, ale nie miałam możliwości porozmawiania
Pielęgniarki nie udzielą takich informacji, a ja po przyjęciu widziałam się z lekarzem dopiero na sali operacyjnej i zdążyłam powiedzieć mu dzień dobry i potem odpłynęłam.
A po zabiegu nie byłam w stanie nic się dowiedzieć, przez 5-6 dni to była istna masakra.

Moim zdaniem trzeba się zapisać i pojechać na wizytę, Jagoda ma dużą przeszłośc laryngologiczną i przed sobą również, tak więc najlepiej jak ją osobiście pooglądają i osobiście porozmawiasz jakie masz oczekiwania.

Manu - 2013-06-17, 09:29

Zula przyjmuje dr Pawlas ,bardzo miły pan.
A zabiegi na podcięcie więzadełka robią jak najbardziej.
Polecam ten szpital.Naprawdę warto.

Zuza79 - 2016-02-19, 10:41

Mojemu synkowi trzeci migdał usuwał specjalista laryngolog Adam Gresyk, fantastyczny specjalista , który zabieg wykonał w Tychach, w Dea Salus. To prywatny szpital chirurgii jednego dnia, znajdujący się na tzw. terenach przemysłowych na przeciwko Tesco. Nam placówkę poleciła koleżanka, która z kolei miała tam usuwane migdałki podniebienne. Zarówno ona , jak i ja jesteśmy zadowolone z perfekcyjnej organizacji , która panuje w placówce; samego przyjęcia , ulokowania w komfortowych salach oraz zaopiekowania się po zabiegach. Nie mówiąc już o poprawie komfortu życia. Pozdrawiamy!


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group