To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Zakątek 21
Forum rodziców i przyjaciół dzieci z zespołem Downa. Porady, wsparcie, wymiana poglądów... Zespół Downa to nie koniec świata. Zajrzyj do nas - zobaczysz, że świat ma wesołe pomarańczowe barwy, a zupełnie blisko są ludzie gotowi Cię wesprzeć.

Zakątek medyczny - enzymy wątrobowe

Anonymous - 2012-12-28, 22:23
Temat postu: enzymy wątrobowe
Witajcie :jupi: Mam mały kłopot,chodzi o podwyższone enzymy wątrobowe czy to się wiąże z naszymi dzieciaczkami i o co mam pytać lekarza?Wizytę u hepatologa mamy 3 stycznia a ja już się trzęsę na myśl o niej, proszę pomóżcie.
ania_as - 2012-12-28, 23:19

Nie wiem, czy dobrze Ci podpowiem, mój synek jak zjadł więcej marchewki, albo wypił sok marchewkowy to od razu miał podwyższone "próby wątrobowe". Może zapytaj się o dietę dla dziecka, czy należy czegoś bezwzględnie unikać? Np marchewki i dyni.
Anonymous - 2012-12-29, 10:39

I TU MAM PROBLEM MÓJ MOPSIK MA DOPIERO 5 MIESIĘCY A ENZYMY SĄ PODWYŻSZONE JUŻ OD PAŻDZIERNIKA TAK SIĘ ZASTANAWIAM MOŻE WPŁYNĘŁY NA TO LEKI BO MOPSIK BYŁ WTEDY W SZPITALU PRZESZEDŁ ZACHŁYSTOWE ZAPALENIE OSKRZELI :cry:
Dona - 2012-12-29, 17:50

Tak leki mogły wywołać ,u mojego Krzysia lek spowodował znaczne podwyższenie enzymów wątrobowych ,a po odstawienu leku ,po około dwóch tygodni wróciły do normy :tak:
Anonymous - 2012-12-29, 18:06

:idea: Tak sobie myślałam że może chodzi o żelazo które podaję MOPSIKOWI. Michałek niestety cierpi na niedookreśloną niedokrwistość cały czas z tym walczymy aby uniknąć transfuzjii krwi jak narazie idziemy pomału do przodu.Dziękuję za podpowiedzi i czekam na następne pozdrawiam wszystkich ;-) ;-) ;-)
Kalinka - 2012-12-29, 19:10

Dużo dziwnych chorób ma to Twoje dziecię. Może napisz wszystko razem, co mu dolega , jakie leki podajesz, jakie wyniki itd, prościej to wtedy ogarnąć i coś doradzić.
julkakulka - 2012-12-29, 21:59

dlaczego unikacie transfuzjii?
czego się boicie?

na niedokrwistość najlepiej działa - lepiej niż te żelaza itd, one maja skutki uboczne a krew to krew owszem jest zawsze ryzyko reakcji na obcą krew ale to bardzo małe...

chyba że chodzi o przekonania... to nie bede sie upirała

Anonymous - 2012-12-31, 08:50

WITAM NIESTETY NIE O PRZEKONANIA CHODZI JA OSOBIŚCIE NIE MAM NIC ZA PRZECIW TRANSFUZJI TYLKO CI NASI LEKARZE TAK ZADECYDOWALI BO POZIOM HEMOGLOBINY SIĘ PODNIÓSŁ PRZY PODAWANIU TEGO ŻELAZA (1,5 ML CODZIENNIE WRAZ Z 5 KROPLAMI WIT. C ) POZDRAWIAM :papa: :papa: :papa:
julkakulka - 2012-12-31, 15:04

TO POWIEM TYLE PO SOBIE WIEM ŻE TE ŻELAZO W KAPSUŁKACH KROPELKACH może i podnosi ale jest do ......
dostałam krew i dopiero po niej było lepiej nawet nie mam porównania
krew to krew niczym jej nie zastapi się
po żelazie jest masa skutków ubocznych uciążliwych dla łykającego i otoczenia

kabatka - 2013-02-21, 09:36

Ula i jak wyniki dziecka?

Dziewczyny - nie piszcie wielkimi literami :prosze: Źle się czyta takie posty (poza tym oznaczają krzyk). Jeśli chcecie coś podkreślić w wypowiedzi - pogrubcie tekst.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group