To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Zakątek 21
Forum rodziców i przyjaciół dzieci z zespołem Downa. Porady, wsparcie, wymiana poglądów... Zespół Downa to nie koniec świata. Zajrzyj do nas - zobaczysz, że świat ma wesołe pomarańczowe barwy, a zupełnie blisko są ludzie gotowi Cię wesprzeć.

Stowarzyszenia - Światowy Dzień Zespołu Downa

magda - 2007-02-19, 21:35

Ja się również podpisuję pod listem.
A może jakieś zdjęcia naszych dzieciaczków, żeby trochę rozwiac wyobrażenie o osobach z zD?
Albo może ten list napisac w imieniu naszych dzieciaczków?

kabatka - 2007-02-19, 21:40

Nie, nie, bez zdjęć - właśnie to wszystko powinno być w programach, które tego dnia powinny sie ukazać w TV, w liście przecież nie będziemy pana uświadamiać o wszystkim, nie taki jest cel tego listu, żeby mu przybliżyć problem.
Nasz problem to nieukazywanie się w TVP w żadnych programach poza klanem osób z zD.

magda - 2007-02-19, 21:44

ok, to był tylko pomysł :oops:
kabatka - 2007-02-19, 21:50

spoko, spoko :spoko:
karolina1 - 2007-02-20, 10:20

Ja również zgadzam się,z tym.
mija - 2007-02-20, 11:11

Ty, mona.
Napisz że jak nic nie powiedzą to zrobimy pikietę z naszymi dziećmi pod TV.
Wtedy na pewno ktoś sie nami zainteresuje. ;-)

GRADKA12 - 2007-02-20, 11:33

Czy mogę podać dane koleżanek, które mają dzieci z zD a nie mają dostępu do internetu?

[ Dodano: 2007-02-20, 11:34 ]
One też chętnie podpiszą się pod tym listem

Alicja - 2007-02-20, 12:10

Ty to Monisiu masz głowę pełną pomysłów :spoko:
jestem za,dopisz nas z Jagą

karolina1 - 2007-02-20, 12:14

Nas oczywiście też możecie dopisac.
kabatka - 2007-02-20, 12:18

Ali dane znam - więc OK.
Gradko, jeśli masz zgodę koleżanek, czekam na priva z ich nazwiskami, no i Twoim wg schamatu podanego wyżej.
Karolina1 - napisz mi priv, też wg schematu ww.
Mija co do pikiety - za rok następny Dzień zD - możemy zacząć się przygotowywać już dziś na poważnie do niego ;-)

Kalinka - 2007-02-20, 12:23

spoko, ja też się podpisuje :spoko:
Joanna - 2007-02-20, 18:58

my również się wpisujemy
trigo - 2007-02-20, 19:42

W Białymstoku (który się właśnie kolejny raz "popisał" - oczywiście nei samo miasto, tylko .. ludzie) też w ubiegłym roku nikt tematu nie podjął, ani prasa ani TV.
My uczciliśmy ten dzień spektaklem w wykonaniu Teatru K3 oraz krótkim spotkaniem w Kubie KAKTUS.
Zastanawiam się,m dlaczego TV tak pomija ten temat... Od zaprzyjaźnionych organizacnji z Czech i Słowacji wiem, ze oni obchodzili to uroczyście i środki masowego przekazu nie unikały tematu.
Czy to dlatego, ze to Pierwszy Dzień Wiosny? że kojarzy się z radością, niestety - i niezbyt grzecznymi zachowaniami wagarowiczów?
Bo przecież to Dzień Wagarowicza w Polsce.
hmm, może to "subtelność" mediów sprawia, ze nie chcą łaczyć Światowego Dnia Zespołu Downa z Dniem Wagarowicza? :cry:

[ Dodano: 2007-02-20, 20:20 ]
Janusz napisał/a:
publiczna radiofonia i telewizja ma ustawowy obowiązek wynikający z art. 26 ustawy o pożytku publicznym i wolontariacie informowania o działalności opp, ale to chyba tylko w przypadku, gdy pismo składałaby organizacja, taka, jak BK lub nasza.

Podpisuję sie pod tym zarówno jako mama dziecka z zespołem Downa (wiec najzupełniej prywatnei) ale też jako przedstawiciel organizacji.

Mam nadzieję, ze przyjmujecie też osoby spoza rodzin z dziećmi z zD - bo sa i takie, które z chęcią przyłączyłyby się do akcji.

[ Dodano: 2007-02-20, 21:54 ]
Aha, może powinnam zamieścić list na JednoŚwiatowym Forum?
ps.
my sie oczywiscie przygotowujemy takze do tegorocznych obchodów.
Zobaczymy, jak sie powiedzie kontakt z regionalną TV.
Chcemy m. in. pokazać występ naszej grupy teatralnej.Tak m. in. :) mamy kilka innych, chyba ciekawych pomysłów, ale zobaczymy, które z nich wypalą.

[ Dodano: 2007-02-20, 22:00 ]
Kurcze, no mam sklerozę - Janusz ma rację. Jako organizacje,(zwłaszcza o statusie opp) mamy prawo domagać się realizacji zapisów w ustawie o opp i wolontariacie, czyli także mozliwosci prezentowanai naszych problemów i sukcesów w mediach.
Dlatego jako przedstawiciel Zarządu podpisuję się pod apelem.
No i oczywiście także jao osoba prywatna.

Janusz - 2007-02-21, 12:56

Kabatko, powstrzymaj się może do niedzieli z wysłaniem listu.
W piątek mamy zajęcia muzyczne i poproszę jeszcze innych rodziców o zgodę na umieszczenie ich nazwisk w podpisie.

mija - 2007-02-21, 13:49

Ja też z Bianną i rodziną sie podpisuję :tak:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group