To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Zakątek 21
Forum rodziców i przyjaciół dzieci z zespołem Downa. Porady, wsparcie, wymiana poglądów... Zespół Downa to nie koniec świata. Zajrzyj do nas - zobaczysz, że świat ma wesołe pomarańczowe barwy, a zupełnie blisko są ludzie gotowi Cię wesprzeć.

Stowarzyszenia - Światowy Dzień Zespołu Downa

Megi1981 - 2013-11-18, 13:10

Chciałabym zorganizować warsztaty dla rodziców i nauczycieli i zaprosić kogoś specjalizującego się w ZD. Dyrekcja nawet zaproponowała że jest gotowa zapłacić za szkolenie rady pedagogicznej w tym temacie tylko kogo mi polecicie kto nam naświetli temat??
vagabunda8 - 2013-11-18, 13:38

Megi1981 napisał/a:
Chciałabym zorganizować warsztaty dla rodziców i nauczycieli i zaprosić kogoś specjalizującego się w ZD. Dyrekcja nawet zaproponowała że jest gotowa zapłacić za szkolenie rady pedagogicznej w tym temacie tylko kogo mi polecicie kto nam naświetli temat??


Może skontaktuj się z BK oni na pewno coś podpowiedzą i dadzą bezpośrednie namiary ;-)

Alicja - 2013-11-18, 13:45

Zespół Downa to dość rozległa dziedzina a i fachowców niewielu ;-)
Zależy w jakim konkretnym temacie chciałaby przeszkolić się kadra pedagogiczna (edukacja seksualna, nauka czytania, Makaton czy też bardziej ogólna wiedza)
Tutaj przykład warsztatów klik

Megi1981 - 2013-11-19, 12:19

Basiu super podpowiedź, dziękuję.
Dzięki Alicjo bardzo ciekawa propozycja.

groszek - 2013-11-19, 21:50

Byłam na tych warsztatach razem z parą małżeńską oczekującą na dziecko z zespołem.
Spotkałam ich też na konferencji w Sobieszewie.
Dla mnie mało nowości było, dla nich pewno wszystko było nowe...

Zrobienie takich warsztatów dla rodziców to trudna sprawa i na pewno musi być kategoria wieku dziecka...

Minął rok i jakoś nie zrobiły kolejnych. Fajny zespół - szczególnie Pani Paula - genetyk!

Janusz - 2014-01-24, 14:42

Rewelacyjny pomysł na 21 marca 2014 r.
Logotyp Google w barwach WDSD.
(by Mark Jones)


kabatka - 2014-01-24, 18:15

Rewelacyjny :tak:
W tamtym roku :arrow: była już akcja z doodle - ale chyba za mało tych maili było, bo okolicznościowy doodle był, ale wiosenny...

Grażyna O. - 2014-02-28, 15:58

Już niedługo Światowy Dzień Zespołu Downa.

W ostatnim numerze newslettera (a zarazem w 4. numerze kwartalnika z 2013 roku) Stowarzyszenia Bardziej Kochanych ukazał się tekst Alicji Suchcickiej o obchodach Światowego Dnia Zespołu Downa w 2014 roku.

:arrow: Warto wiedzieć, jak ten szczególny dzień obchodzony będzie w tym roku na świecie

zula - 2014-03-07, 07:26

Ja jestem ciekawa jak obchodzi się Światowy dzień ZD w waszych miastach,szkołach.
groszek - 2014-03-07, 18:45

Z okazji Światowego Dnia Zespołu Downa dostaliśmy taki oto wspaniały plakat :spoko: Przysłał nam go tato 21-letniego Kuby (bohatera plakatu) :-) Kuba wykonał ten plakat wraz z siostrą :tak:



angelika kuspa - 2014-03-07, 19:07

W Bydgoszczy będzie to Święto Kolorowej Skarpetki i też będziemy się reklamowali takimi ulotkami:



ula oo - 2014-03-07, 20:18

Już szukam skarpetek jak nie ma to pobiegnę do sklepu :lol: :spoko:
mamagugu - 2014-03-07, 20:31

My zaczynamy juz jutro. Zorganizowałyśmy z koleżanką wieczór filmowy i loterię wspierająca nasze stowarzyszenie. Obejrzymy ANY DAY NOW. O parze gejów chcących adoptować chłopca z zespołem Downa.
A 21 marca chodzimy po ogniu, skaczemy ze spadochronem itp. No i nosimy kolorowe skarpetki od pary. :-D

zula - 2014-03-07, 20:49

W szkole Kamila będzie pierwszy raz organizowany dzień z ZD......W tym roku pan Dyrektor wytypował naszą wychowawczynię.Będzie rano impreza tylko dla dzieci .Od 17 dla absolwentów zespołowych będziemy mieć wystawę zdjęć ,film o naszych dzieciach ale czuję mimo wszystko jakiś niedosyt.Osobiście uważam że w tym dniu impreza powinna być tak zorganizowana by :
1. Poznać nasze dzieci .
2. Przetrzeć szklaki na przyszłość.Jak ludzie mają zobaczyć że z zespołem da się żyć i kiedy obchody są za zamkniętymi drzwiami.
W naszej szkole by przyjść po dziecko trzeba się anonsować wcześniej.Jakoś tak wszystko dzieje się za zamkniętymi drzwiami.
Pomijam fakt ze dzień autyzmu z wielkim hukiem jest obchodzony ;/

Alicja - 2014-03-10, 18:01

28 marca o godz. 16.30 w Teatrze Lalek Banialuka w Bielsku- Białej dzieci z zespołem Downa, ich rodziny i przyjaciele spotkają się z okazji Światowego Dnia Osób z Zespołem Downa, który przypada na 21 marca.

Teatr zaprezentuje spektakl "Koziołek Matołek",
a po przedstawieniu dzieci spotkają się z aktorami Banialuki.

źródło



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group