To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Zakątek 21
Forum rodziców i przyjaciół dzieci z zespołem Downa. Porady, wsparcie, wymiana poglądów... Zespół Downa to nie koniec świata. Zajrzyj do nas - zobaczysz, że świat ma wesołe pomarańczowe barwy, a zupełnie blisko są ludzie gotowi Cię wesprzeć.

Stowarzyszenia - Światowy Dzień Zespołu Downa

groszek - 2017-03-21, 17:27

emka205 napisał/a:
czy tu ktoś coś mówił o polanice?, bo ja akurat jestem :-)

zostajesz na weekend?

Katarzyna Wełna - 2017-03-21, 17:40

:spoko:
groszek - 2018-02-28, 17:42
Temat postu: Światowy dzień już za trzy tygodnie
W związku ze zbliżający się Dniem Osob z zespołem Downa zapraszam do dyskusji,
Jakie my rodzice mamy marzenia związane z naszymi dziećmi?


I od razu napiszę o swoim.
Maks 12,5 lat-jest na półmetku edukacji. Właściwie do końca obowiązku szkolnego to ma tylko 3, może 4 lata. Potem szkoła przysposabiająca do pracy- już nie jest obowiązkowa, będą miejsca to go przyjmą, jak nie, to co dalej?
Marzy mi się dalsza edukacja coś na kształt kształcenia ustawicznego, żeby póki może czegoś się uczył...

angelika kuspa - 2018-03-09, 17:52

Jak co roku zapraszamy do Bydgoszczy na Kolorową Skarpetę 18 marca 9.30 w Family Park
Rafał - 2018-03-09, 18:42
Temat postu: Re: Światowy dzień już za trzy tygodnie
groszek napisał/a:
W związku ze zbliżający się Dniem Osob z zespołem Downa zapraszam do dyskusji,
Jakie my rodzice mamy marzenia związane z naszymi dziećmi?


I od razu napiszę o swoim.
Maks 12,5 lat-jest na półmetku edukacji. Właściwie do końca obowiązku szkolnego to ma tylko 3, może 4 lata. Potem szkoła przysposabiająca do pracy- już nie jest obowiązkowa, będą miejsca to go przyjmą, jak nie, to co dalej?
Marzy mi się dalsza edukacja coś na kształt kształcenia ustawicznego, żeby póki może czegoś się uczył...


Nie będę oryginalny. To samo mam marzenie

Maria74 - 2018-03-09, 18:57
Temat postu: Re: Światowy dzień już za trzy tygodnie
Rafał napisał/a:
groszek napisał/a:
W związku ze zbliżający się Dniem Osob z zespołem Downa zapraszam do dyskusji,
Jakie my rodzice mamy marzenia związane z naszymi dziećmi?


I od razu napiszę o swoim.
Maks 12,5 lat-jest na półmetku edukacji. Właściwie do końca obowiązku szkolnego to ma tylko 3, może 4 lata. Potem szkoła przysposabiająca do pracy- już nie jest obowiązkowa, będą miejsca to go przyjmą, jak nie, to co dalej?
Marzy mi się dalsza edukacja coś na kształt kształcenia ustawicznego, żeby póki może czegoś się uczył...


Nie będę oryginalny. To samo mam marzenie


Dołączam.

Marzenia - 2018-03-10, 08:56

Kochani, ja też do Was dołączam. Mam takie samo marzenie jak Ania, Rafał, Maria :tak:
też marzy mi się dalsza edukacja naszej córki Ani po szkole przysposabiającej do pracy. Obecnie są Warsztaty ale trudno się na nie dostać, nieraz trzeba czekać na miejsce. Nie chciałabym, żeby po ukończeniu szkoły naszej Ani pozostał tylko dom i cztery ściany. Dlatego tak ważne dla mnie jest bym ja matka, ja rodzic dziecka niepełnosprawnego, z zespołem Downa była w grupie rodziców dzieci z zespołem Downa, by Ania miała przyjaciół z takimi samymi problemami, bym ja też miała przyjaciół. W grupie raźniej i łatwiej coś stworzyć, razem łatwiej tworzyć społeczność i walczyć o prawa dla naszych dzieci. Życie nie stoi w miejscu. Nasza Ania za chwile będzie miała 12 lat, zaraz 18-tka i będzie jeszcze trudniej, mniej wszystkiego, ....

arleta - 2018-03-11, 21:52

Moim marzeniem jest aby mały jak najmniej chorował i abyśmy jako rodzice zawsze podejmowali decyzje (np. dotyczące jego edukacji), które będą najlepsze dla Gabriela.
groszek - 2018-03-11, 22:05

Ale potem jak poczytałam w grupie na Fb, że rodzice mają takie skromne marzenia to napisałam, że marzy mi się żeby Maks na czymś grał i może wystąpił w filmie :-D
zawsze mi sie marzyło, żeby moje dzieci grały na instrumentach, ale poszły w nasze ślady i nic z tego....no to może Maks , on dobrze bębni ;-)

groszek - 2018-03-18, 20:57

Wiecie , że jest Down TV?
Rafał - 2018-03-18, 21:08

Jak Ty to znalazłaś :-D
groszek - 2018-03-20, 15:16

Dla zbierania wiadomości na Forum robię dużo rzeczy ;-) i poszukuję news'ów
eelusiaa - 2018-03-20, 22:41

Kto mi powie skąd się wzięły skarpetki i co autor miał na myśli?
Dla mnie osobiście skarpetki to taki hmmm.... śmierdzący temat :oops:
Szczerze mimo, że w temacie zd nie jestem nowicjuszką to nie mam pojęcia co ja mam mówić znajomym jak o ten symbol pytają.

iwi - 2018-03-20, 22:56

Te niepasujące skarpetki mają symbolizować niepasujący dodatkowy chromosom.
A reszty nie umiem ubrać w słowa. 😉 Niby też wtedy, gdy ubierze się takie nieparzyste skarpetki, można poczuć się odrobinę, jak te nasze dzieci. Doświadczyć tych spojrzeń wieloznacznych...

baronek - 2018-03-21, 06:44

eelusiaa napisał/a:
Kto mi powie skąd się wzięły skarpetki i co autor miał na myśli?
Dla mnie osobiście skarpetki to taki hmmm.... śmierdzący temat :oops:
Szczerze mimo, że w temacie zd nie jestem nowicjuszką to nie mam pojęcia co ja mam mówić znajomym jak o ten symbol pytają.


Elusia, mam podobnie. :roll:



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group