To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Zakątek 21
Forum rodziców i przyjaciół dzieci z zespołem Downa. Porady, wsparcie, wymiana poglądów... Zespół Downa to nie koniec świata. Zajrzyj do nas - zobaczysz, że świat ma wesołe pomarańczowe barwy, a zupełnie blisko są ludzie gotowi Cię wesprzeć.

Suplementacje i leki - Wit. B12

dorota_t - 2008-07-31, 23:11
Temat postu: witamina b 12
witam zmagamy się już ponad miesiąc z chorobą Tobika ma brzydkie wyniki morfologi za niską hemoglobine plytki i całą reszte i bardzo niską lekocytoze po miesiecznej kuracji żelazem kwasem foliowym rezultat znikomy dostaliśmy w zastrzyku witamine b12 na 5 tygodni moze ktoś miał podobny przypadek i podzieli się ze mną doświadczeniem z góry dziekuję
stokrota - 2008-07-31, 23:28

Ania wprawdzie nie ma takich problemów, ale moja teściowa ma taką anemię i dostaje co miesiąc zastrzyk z witaminą B 12.
Tu też znalazłam informacje
witamina B12
A czy u Tobika wykryto przyczynę anemii ?

aqua - 2008-08-01, 04:13

Witam
Ja podczas leczenia kiedy morfologia byla denna dostawalam witamine B12, plus magnez, witaminy doustne niedawaly rezultatu, a z jedzieniem mialam problem.

dorota_t - 2008-08-01, 09:48
Temat postu: Narazie lekarz
Tobiaszowi podano w tamtym miesiącu żelazo którego też nie było mało ,ale wyniki się nie podniosły a żelazo wysokie wiec decyzja b12 lekarz przypuszcza że od jelit ta anemia że on nie je miesa i zieleniny jesli b12 nie podniesie wyników to zostanie nam badanie szpiku .Bo jest bardzo niska lekocytoza . Co roku robimy badania i rok temu było wszystko ok hemoglobiny było 14 a terz 9 za duży spadek przez rok
aqua - 2008-08-01, 21:07

Dorota czy jest jakas przyczyna braku miesa w diecie??
Ro je tylko biale mieso -kurczaki, kaczki, indyk, baranine.
Z warzyw ziemniaki, zieleniny unika z owocow bywa banan, jablko, kiwi...zadko sam z siebie chce raczej troche wciksam...zadne salaty, ogorek tylko kiszony.
Bywa ze nakrece go na pomidora.
Wyniki miewal denne -lacznie z podejrzeniem bialaczki.
Ale niestety celiaka robi swoje, i wyniki skacza.

dorota_t - 2008-08-02, 22:04
Temat postu: TOBIK
Tobik wogóle nie je mięsa a b12 ma mięso czerwone a najwiecej watróbka żołtko jajka i natka pietruszki tak mówi lekarz. Stokrota znalazła fajny artykuł o b12 bardzo ciekawy warto przeczytać dziekuję to co tam opisują pasuje do tobika wyników na 102
aqua - 2008-08-03, 01:09

Dorota a moze uda sie przemycic jajko, natke...
Kurcze z miesem to u nas tez sa dlugie okrsy bezmiesne...ale udaje mi sie przemycic np. pierozki z kurczakiem i szpinakiem, obydwa rodzaje razem gotuje a potem do zupy dodaje.

chyba ze miesa niejadacie z wyboru.

Ro jadal jajka przepiorcze, albo od mlodych kurek - jakie kupowane na farmach lub gospodarzy.
Witaminy sztuczne to nie to samo.
A moze jakies pestki??

dorota_t - 2008-08-03, 15:20
Temat postu: my jemy
My jemy wszystko to tylko Tobik taki wybredny i jak już sie cos uda wcisnąć To brzydko mówiac zwruci to spowrotem to co przyswaja to jest dobrze a co nie to organizm sam odrzuca
aqua - 2008-08-03, 17:14

Dorota a co na to gastroenterolog??
My mamy nadal mleko sojowe bo to najlepiej przyswaja inne rzeczy wlasciwie przelatuja, i sa nieprzyswajanie.
Sa dni gdzie powinnam miec przenosna toaleta z soba bo co zje to za krotki czas oddaje.Latami byl leczony na zespol zlego wchlanianiu, a teraz od jakiegos czasu znow ma wpisana celiake.

anuszkaa - 2013-01-25, 11:37
Temat postu: Wit. B12
Jeśli zmagamy się z depresją, prawdopodobnie mamy niedobory wit. B12.

Tu szerzej klik

Jeśli już myślimy o suplementacji wit.B 12, warto kupić wysokoprzyswajalną methyl B12
klik

Alicja - 2013-03-07, 15:33

Wątek do scalenia i przeniesienia tutaj


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group