To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Zakątek 21
Forum rodziców i przyjaciół dzieci z zespołem Downa. Porady, wsparcie, wymiana poglądów... Zespół Downa to nie koniec świata. Zajrzyj do nas - zobaczysz, że świat ma wesołe pomarańczowe barwy, a zupełnie blisko są ludzie gotowi Cię wesprzeć.

Ciekawostki i nowości medyczne - Szczoteczka do zębów

natan - 2013-02-03, 14:59

:nzastanawianie: nie rozumiem dlaczego ma to ułatwić mycie dziecku z zespołem .
Nie widzę różnicy w myciu zębów u mojego zepolika i zdrowika.W obu przypadkach gimnastyka ta sama :]

Tośka - 2013-02-03, 15:03

Nam również dużo wygodniej myje się zęby Antkowi stojąc za nim.
Oraz zgadzam się z Igą, opiniowanie na podstawie zdjęcia nie ma sensu.

baronek - 2013-02-03, 16:38

A ta szczoteczka to ma jakiś rozwieracz? ;-) Bo u nas na przykład największy problem przy myciu zębów, to zaciskanie i przygryzanie szczoteczki, gdy ta jest już między zębami Julka. :roll:
Jak łaskawie pozwala sobie myć, to też nie widzę różnicy w myciu jego zębów i zębów Krzysia. U nas jakość mycia zębów zależy od współpracy Julka ze mną.

Tuśka - 2013-02-04, 08:39

vagabunda8 napisał/a:
Myślę, że ewentualnie ta szczoteczka spełni swoje zadanie, nie tylko u dzieci z zD, ale i u innych, którzy wymagają wspomagania, przy myciu zębów. Chyba tak przywykłam do tradycyjnej szczoteczki, że tak na oko nie widzę by ułatwiała mycie zębów u drugiej osoby. Nie mniej kształt ciekawy.

Busiek wymaga wspomagania, ale nie wyobrażam sobie jak miałabym to zrobić stojąc na przeciw niego.
Chętnie w realu przetestuję.
Narazie mamy soniczną i irygator do wypłukiwania i jest ok.
A ta szczoteczka to manualna jest czy elektryczna?

vagabunda8 - 2013-02-04, 09:35

Tuśka napisał/a:
vagabunda8 napisał/a:
Myślę, że ewentualnie ta szczoteczka spełni swoje zadanie, nie tylko u dzieci z zD, ale i u innych, którzy wymagają wspomagania, przy myciu zębów. Chyba tak przywykłam do tradycyjnej szczoteczki, że tak na oko nie widzę by ułatwiała mycie zębów u drugiej osoby. Nie mniej kształt ciekawy.

Busiek wymaga wspomagania, ale nie wyobrażam sobie jak miałabym to zrobić stojąc na przeciw niego.
Chętnie w realu przetestuję.
Narazie mamy soniczną i irygator do wypłukiwania i jest ok.
A ta szczoteczka to manualna jest czy elektryczna?


Tusiu manualna, wygięta w łuk, ale niezbyt mocno. Samo włosie szczoteczki jest przystrzyżone w kształcie stożka o małym nachyleniu. Trzyma się tą szczoteczkę, tak, żeby umyć zęby, że łuk jest wypukły.

:prosze: Jeżeli ktoś uważa że opis jest niekompletny o uzupełnienie. :prosze:

Pomóżmy Tusi "zobaczyć" tą szczoteczkę.

Irenka - 2013-02-04, 09:43

Ja też Agacie nadal jeszcze pomagam przy myciu zębów, sama to ona tylko z przodu by umyła.
Obawiam się, że już tak zawsze będzie ;/
Staję za nią podobnie ja większość z was a ona patrzy jak szoruję jej zęby.
Baronek, u nas jest podobnie z tym przygryzaniem szczoteczki. Agata uwielbia ją tak przygryżć i żuć :-D . Co kilka dni nowa szczoteczka bo po kilku takich myciach wygląda jak stara miotła.
Często też myję razem z nią i Agata samodzielnie naśladuje szczotkowanie za mną ale to i tak nigdy nie jest prawidłowe mycie.
Ale ja też nie widzę powodu żeby dzieci z zd musiały mieć inną szczoteczkę, w innym kształcie czy z innym włosiem niż bez zd.

Jolanta - 2013-02-04, 12:43

ciekawa szczoteczka tylko jak szybko będzie dostępna w sprzedaży.
groszek - 2021-05-03, 10:34

Ciekawa jestem jakich szczoteczek używają wasze dzieci.
I czy ktoś może polecić końcówkę do usuwania kamienia nazębnego.
W związku z tym że nasz stomatolog zamknął praktykę rok temu, Maksowi kamień pięknie się kształtuje.
Kupiłam :arrow: https://estetic-dent-sklep.pl/pl/p/Megasonex-M8-Ultradzwiekowa-Szczoteczka-Soniczna/77?gclid=Cj0KCQjwvr6EBhDOARIsAPpqUPG6--G7cfT8Vn8vpSW-hQj9LIFUceEiwZ2qYkCW_-2uIe7bD3GWq78aApYqEALw_wcB
Ale Maks tak ściska policzki że mam duży kłopot z dotarcia do podstawy zębów.

Iga - 2021-05-03, 11:52

Ja mam zwykłą elektryczną. Tą Twoja to sobie ogląne w Murzasichlu.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group