To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Zakątek 21
Forum rodziców i przyjaciół dzieci z zespołem Downa. Porady, wsparcie, wymiana poglądów... Zespół Downa to nie koniec świata. Zajrzyj do nas - zobaczysz, że świat ma wesołe pomarańczowe barwy, a zupełnie blisko są ludzie gotowi Cię wesprzeć.

Turnusy rehabilitacyjne - Wielspin w Puszczykowie

Aksa78 - 2013-03-08, 08:39
Temat postu: Wielspin w Puszczykowie
Znalazłam tylko pojedyncze wzmianki o tym ośrodku, w tym jedną opinię.

Może ktoś był w Puszczykowie i byłby tak miły, żeby napisać coś o tym osrodku? Mamy tam zarezerwowane miejsce, szczególnie pasuje nam lokalizacja, bo rodzinę tam mamy, ale lokalizacja to nie wszystko, więc będę wdzięczna za opinie.

edyta.editt - 2013-03-13, 12:04

Ośrodek można zobaczyć -tutaj
Myślałam o tym Ośrodku...Aksa kiedy macie turnus?

mama kubusia - 2013-03-13, 12:17

Aksa, jakie zabiegy i ile, proponują Wam w cenie turnusu?
Jeździmy setki kilometrów na turnusy, a tu się okazuje, że mamy Ośrodek pod domem ;-)

edyta.editt - 2013-03-13, 12:27

Aniu masz rację-ja dowiedziałam się o tym Ośrodku wczoraj,przy okazji odbioru decyzji o dofinansowaniu.
Aksa78 - 2013-03-13, 14:29

Rezerwację mamy na 27.07 - 09.08, może wybierzecie się z nami?
Co prawda, jeszcze się rozglądamy i szukamy terminów, np. w marzeniu w Gołdapi, ale zobaczymy...

Jeżeli chodzi o rahabilitację, to dla dzieci z ZD pan wymienił mi telefonicznie hipo, dogo, "słoneczko", kinezyterapię. Miał mi przysłać szczegółową rozpiskę, ale chyba muszę się przypomnieć...

Aksa78 - 2013-04-11, 10:10

Dostałam listę:

zajęcia na turnusie:
codziennie:hipoterapia-20 min,dogoterapia-20 min,kinezyterapia -45 min,moto med-20 min,hydroterapia-15 min,masaż-30 min,zabieg fizykalny-15 min
co drugi dzień:słoneczko-45 min,terapia ręki-30 min
Dodatkowo płatne:logopedia-60 min,biofedback-60 min,C-S-20 min

11 dni terapeutyczne włącznie z sobotami.

Aksa78 - 2013-08-09, 18:47

Dziś zakończyłyśmy turnus, więc mogę się podzielić wrażeniami.
Ośrodek fajny, choć zapewniający aktywność fizyczną dla rodziców, bo między salą do rehabilitacji i częścią mieszkalnà jest jakieś 100 m pod górkę :) Zabiegi zgodnie z planem, tylko Ula zamiast motomedu miała masaże rąk, bo maszyna była dla niej za wielka. Największa radość była na hipo, prowadzonej zresztą przez fantastyczne terapeutki. Generalnie kadra świetna, bardzo kontaktowa, pomocna, chętnie doradzająca co można samemu robić.
Zostałam na privie zapytana, o czym świadczy to, że nikt z okolic Poznania tam nie jeździ. To wam powiem, że nie wiem dlaczego. Dla mnie ośrodek na plus. Nie wykluczam, że jeszcze tu wrócimy ;-)

Tin - 2013-08-10, 22:54

Aksa, na ich stronie interenetowej widzę tylko turnusy dla dorosłych. W jaki sposób wzięłaś udział w turnusie dla dzieci; i czy był to turnus tylko dla dzieci z ZD?
Aksa78 - 2013-08-11, 20:12

A to nie wiem, może w tym roku już nie planują turnusów dla dzieci, albo coś się spsuło na stronie. My byliśmy stanowczo na turnusie dla dzieci :)
Turnus nie był tylko dla dzieci z ZD.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group