To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Zakątek 21
Forum rodziców i przyjaciół dzieci z zespołem Downa. Porady, wsparcie, wymiana poglądów... Zespół Downa to nie koniec świata. Zajrzyj do nas - zobaczysz, że świat ma wesołe pomarańczowe barwy, a zupełnie blisko są ludzie gotowi Cię wesprzeć.

Zakątek medyczny - Co zabrać do szpitala?

kulka - 2013-03-13, 11:20
Temat postu: Co zabrać do szpitala?
Poproszę o wskazówki. Co warto mieć ze sobą, będąc na oddziale z dzieckiem? Nie pytam o historię choroby, wyniki badań itp. Chodzi mi o inne rzeczy, na które bez doświadczenia się nie wpadnie. Zaznaczam, że nie wchodzą jeszcze w grę gry planszowe :-D
julkakulka - 2013-03-13, 11:28

zabawki klocki jak małe maluje to kredki mazaki..
na pewno wszystkie przybory do higieny i pielęgnacji. mokre chusteczki
kawę herbatę wodę soki dla małego

ubranka na zmianę, to co mały lubi jeść bo nie każde dziecko zje szpitalną mamałygę

ja zawsze brałam jaśka i koc - zawsze sie przydawało choć na obchodzie to musiałam mieć ukryte :roll: ,

sztućce szklankę kubek cukier sól ja jeszcze biorę płyn do naczyń w słoiczku po koncentracie pomidorowym i gąbkę

książeczki samochodziki lalki ( to czym dziecko sie interesuje)
ręcznik suszarkę do włosów kapcie ciepłe

i to chyba wszystko o sprzęcie elektronicznym nie piszę bo to już sprawa indywidualna

grażyna - 2013-03-13, 11:29

Na długo?
Niektórzy rodzice biorą pościel dziecka, podusie, ulubiony kocyk.
Sztućce, talerzyk.
Gry planszowe nie ;-) , a może odtwarzacz dvd, laptop z ulubionymi piosenkami, bajkami?

PS.
Zależy od pobytu, ale dla mnie dotkliwym brakiem był brak rurek do picia, których akurat nie posiadałam :] . W kiosku na dole nie było, a dziecko nie mogło unieść głowy.

Igła z nitką.

Ręcznik i przybory toaletowe, pielęgnacyjne to norma.

kulka - 2013-03-13, 11:40

grażyna napisał/a:
Na długo?
.


Mam nadzieję, że na 4 dni maksymalnie. :klutnia:

mamagugu - 2013-03-13, 11:42

Coś niewypranego, co pachnie domem. Kocyk, piżamkę, maskotkę.
baronek - 2013-03-13, 11:47

A dla siebie karimatę, śpiwór i poduszkę. Gdzieś musisz przekimać.
Każdy oddział rządzi się swoimi prawami. Na kardiologii można było oficjalnie rozkładać karimate na podłodze, a na chirurgii na przykład już nie. I jeśli na dyżurze były przychylne pielęgniarki, to na karimacie spałam bez problemu, a jak służbistki, to kimanie na krzesełku wchodziło w grę. Niektórzy na kardiologii mieli ze sobą takie krzesła-leżaki.

ewelin27 - 2013-03-13, 12:40

Ja miałam książeczki,laptop co by Kuba bajki mógł oglądać(jak lepiej się czuł),kredki,kolorowanki,autka,misie i karty bo Kuba umi grać w wojne(od kiedy nauczył się liczb)
Ja dla siebie miałam książki i gazety żeby czytać jak Kuba spał oraz słuchałam radia
Ubrania do przebrania,przybory do higieny i dla siebie jedzenie oraz picie bo Kuba nie jadł
Jak jesteśmy na kardiologii to ulubione przekąski Kuby i to co wyżej pisałam.

iwi - 2013-03-13, 12:43

Jak nie gry planszowe, to ja nie wiem. ;-)

A tak na poważnie, to weź klapeczki/kapcioszki dla siebie. Mnie zawsze w pierwszej kolejności pozbawiali obuwia, bo nie wolno.
I pewnie jakąś książkę/krzyżówki dla siebie.
Ja jeszcze brałam krem na usteczka i dla siebie i dla Igora - w szpitalu u nas zawsze było suche powietrze.

kulka - 2013-03-13, 13:43

iwi napisał/a:
I pewnie jakąś książkę/krzyżówki dla siebie.


Kupiłam Stuhra "Tak sobie myślę...".

baronek - 2013-03-13, 13:44

Czytałam. Do szpitala weź coś lżejszego. Jakiś Harleqin czy cuś. ;-)
edit: W szpitalu nie ma się głowy na tematy wymagające refleksji. I raczej nie ma warunków do delektowania się lekturą, a ta książka do takich należy. Tam ci płaczą, jęczą, wymiotują, jest duszno, ciasno i wszystko cię swędzi. Mamy dzielą się swoimi historiami, z których trudno sie wyautować. Jesteś nastawiona na szybkie wyjście i powrót do domu. Myśli rozproszone. Ogarną niewiele. Piszę z autopsji. Niekoniecznie do powielenia. Bo może posiadasz dar, którego mi brakuje - wyłączenia się z szumu otoczenia. :-)

Alicja - 2013-03-13, 14:03

O pieniądzach nie zapomnij ;-)
ewelin27 - 2013-03-13, 15:54

baronek napisał/a:
Czytałam. Do szpitala weź coś lżejszego. Jakiś Harleqin czy cuś. ;-)
edit: W szpitalu nie ma się głowy na tematy wymagające refleksji. I raczej nie ma warunków do delektowania się lekturą, a ta książka do takich należy. Tam ci płaczą, jęczą, wymiotują, jest duszno, ciasno i wszystko cię swędzi. Mamy dzielą się swoimi historiami, z których trudno sie wyautować. Jesteś nastawiona na szybkie wyjście i powrót do domu. Myśli rozproszone. Ogarną niewiele. Piszę z autopsji. Niekoniecznie do powielenia. Bo może posiadasz dar, którego mi brakuje - wyłączenia się z szumu otoczenia. :-)

Tu się zgodzę z Martą bo ja nie czytałam aż z Kubą nie było lepiej dopiero jak spał spokojnie mogłam coś troszkę poczytać
Oj tak Alu pieniądze ;-)

vagabunda8 - 2013-03-13, 16:05

Ładowarkę do telefonu i ew.do laptopa, ja brałam jeszcze ulubiony kubek Antka i jego sztućce.
gosiulkat - 2013-03-13, 16:22

Koniecznie przenośne dvd, jak młody pójdzie spac to sobie filmy z pena pooglądasz. Pieniądze, wode, kubek dla siebie , kawe herbate, książkę, krzyżówki, długopis, ręcznik szampon, kapcie, ładowarkę, chrupki dla dziecka, przekąski, kosmetyki, ulubionego pluszaka dziecka.
anna30 - 2013-03-13, 20:59

Może to zbyt realistyczne, ale napiszę :lol: W większości szpitali coś takiego jak papier toaletowy w ubikacjach jest abstrakcją - więc weź. Chusteczki odświeżające mogą sie przydać. Jedzenie dla siebie i zapas wody. Jeśli mały ma jakieś specjalne menu (np. Pyśka piła tylko mleko sojowe) - weź ze sobą. Biszkopty, herbatniki, chrupki, banany, jabłka dla dziecka. Ulubioną muzykę (wgraj choćby na komórkę ulubione kołysanki), ulubioną przytulankę, kocyk i podusię - dzieci łatwiej zasypiają w szpitalnych warunkach jak mają coś domowego. Laptop z bajkami, zabawki (choćby kilka), które lubi, książeczki, które możesz mu czytać. Bidon lub butelkę dziecka jeśli nie pije z kubeczka. Pieluchy tetrowe kilka sztuk, często sie przydają w róznych sytuacjach.
matko, jak sobie przypomnę te wszystkie miesiace w szpitalach... Jak koń pociągowy z tymi torbami!



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group