To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Zakątek 21
Forum rodziców i przyjaciół dzieci z zespołem Downa. Porady, wsparcie, wymiana poglądów... Zespół Downa to nie koniec świata. Zajrzyj do nas - zobaczysz, że świat ma wesołe pomarańczowe barwy, a zupełnie blisko są ludzie gotowi Cię wesprzeć.

Dofinansowania i zasiłki - Świadczenie pielęgnacyjne a KRUS

kiciunia1985 - 2013-09-16, 15:37

witam
mi nie przyznali w gopsie świadczenia odwołałam sie do SKO i tez dostałam odmowę i mam pisac skarge do wojewodzkiego sadu administracyjneg w szczecinie. i zobaczymy co oni mi odpowiedza.

vagabunda8 - 2013-09-16, 18:53

kiciunia1985 napisał/a:
witam
mi nie przyznali w gopsie świadczenia odwołałam sie do SKO i tez dostałam odmowę i mam pisac skarge do wojewodzkiego sadu administracyjneg w szczecinie. i zobaczymy co oni mi odpowiedza.


A chętnie Ci podpowiemy i poradzimy. Tylko proszę przedstaw się nam tutaj , lubimy wiedzieć z kim mamy przyjemność. :prosze:

mad - 2013-09-18, 16:00

nie wiem czy w dobrym miejscu, ale może komuś się przyda

dopłata do ubezpubezpieczenia w KRUS

kiciunia1985 - 2013-09-19, 18:38

powiem ze juz nie wiem co mam robic.
moze opowiem mój maz na 4 ha ziemi i jesteśmy ubezpieczeni w krusie. no i mi napisali ze moge prowadzic gospodarstwo rolne- zarządzać nim i sprawować opieke nad ososba niepełnosprawna. to mi napisali w gopsie a SKO to podtrzymuje i mi napisali ze mam zlozyc skargę do szczecina do sadu. moj maz juz mowil żebyśmy wzieli rozwód bo wtedy jestem samotna matka i oni beda oplacac mi skladki i dostane wtedy świadczenie. ale czemu w polsce musi byc tak ze rodziny sie prze nasz rzad rozwodzą bo tak większość pewnie zrobi zeby dostac pieniadze na dziecko.

WIEC PROSZE WAS PORADZCIE COS CO MAM DALEJ ROBIC.

mad - 2013-09-19, 22:36

Kiciunia pisz odwołanie :tak:

A ja myślę,że się coś zmieni, tylko człowiek musi swoje przejść :-( komisja sejmowa

vagabunda8 - 2013-09-20, 08:07

Byłam na tej komisji. Weszłam z Rafałem o 17.03 ;-) Faktycznie mówiono o tym i głosowanie było przychylne, ale jeszcze chwilkę trzeba poczekać, i jest duża szansa na przegłosowanie poprawki z sejmie ;-)
mad - 2013-09-20, 19:10

vagabunda8 :* właśnie dzięki twojemu linkowi, z ploteczek udało mi się to obejrzeć, i mam nadzieję, że nie będziemy musieli zrezygnować z gospodarstwa które, nie daje nam żadnego dochodu, a jedynie zdrową żywność dzieciom.
vagabunda8 - 2013-09-20, 20:10

;-)
:spoko:

mad - 2013-09-26, 23:24

No i mamy odmowę :okular: następny jest Sąd Administracyjny :]
kiciunia1985 - 2013-09-27, 07:58

no mi powiedzilei w gopsie zebym sie nie odwolywala bo i tak sad sad bedzie kryl i na mare tylko mu moje nerwy pojda. ale sie zastanawiam bo mam jeszcze tydzien zeby napoisac do sadu admistracyjnego. i nawet bylam u prawnika to tez powiedzila ze nie wygram bo sady pojda za jednymi przepisami. i tylko rozwod mnie ratuje zeby dostac swiadczenie. wiec zejemy w super panstwie.
grażyna - 2013-09-27, 08:01

Ja bym jednak pisała do tego sądu.

Czy zgłaszacie swoje problemy do rzecznika praw obywatelskich? Może warto byłoby pisemne skargi na takie nierówne traktowanie (jedne gminy dają, inne nie i to podstawie tych samych przepisów)pisać do wszelkich urzędów wyższych?

Chole..., u nas to nic nie może być normalnie :] ?!

renia33 - 2013-09-27, 21:32

Grażyna, jak by było normalnie, to by było nudno :-)
Kiciunia, może i tak, może i nie wygrasz, ale jak się powiedziało A, to trzeba powiedzieć i B....Ja tak zrobiłam, choć tak naprawdę nie wierzę, że coś wskóram. Ale napisałam do NSA, opisałam podobnie jak do SKO, dodałam jeszcze więcej faktów i czekam. ponoć to może trochę potrwać.

dopłata do ubezpieczenia w KRUS
Skorzystał już ktoś z tego?
Ja dzisiaj złożyłam wniosek, można go nawet wypełnić na miejscu, trzeba mieć tylko odpis aktu urodzenia dziecka i orzeczenie o niepełnosprawności.

grażyna - 2013-09-28, 10:31

Jest jeszcze skarga do Strasburga :roll:
kiciunia1985 - 2013-09-28, 20:20

renia 33
wzielam twoja slowa do serca i pisze skarge.
ale dziewczyna mam pytanie i prośbę jak uzasadniacie ze ma cie ziemie i nie możecie tego pogodzić z rehabilitacja dziecka. BARDZO WAS PROSZE O POMOC.

mad - 2013-09-30, 17:12

Kiciunia nam z SKO napisali, że jak się napisze oświadczenie w GOPS, że nie pracujesz w gospodarstwie to świadczenie się powinno należeć, my takowego nie złożyliśmy ( bo mąż ma świadczenie), a ty może mogłabyś napisać takie oświadczenie, że mąż pracuje na gospodarstwie, a ty zajmujesz się dzieckiem. :spoko:

A swoją drogą napisali też, że ustawa o świadczeniach pielęgnacyjnych uległa zmianie od 01.01.2013, a z Ministerstwa mi odpisali, że w tej ustawie nie było zmian, zmieniło się tylko odnośnie specyjalnego zasiłku opiekuńczego :?:



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group