To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Zakątek 21
Forum rodziców i przyjaciół dzieci z zespołem Downa. Porady, wsparcie, wymiana poglądów... Zespół Downa to nie koniec świata. Zajrzyj do nas - zobaczysz, że świat ma wesołe pomarańczowe barwy, a zupełnie blisko są ludzie gotowi Cię wesprzeć.

"Jeden Świat" - 21 marca Święto Trisomii 21 w "Jednym Świecie"

trigo - 2010-04-02, 20:23

Ja nie miałam T U być, miałam je tylko na czas do Warszawy do studia dowieźć.
Edyta1245 - 2010-04-03, 15:11

Wspaniałe dziewczynki :tak:
Ostatnio moja córka przyszła ze szkoły i mówi mi,że zrobiło się jej przykro,bo koledzy ze starszych klas mówili do siebie:ty Downie.
Mam wielką nadzieję,że może kiedyś się to zmieni i że choroba naszych dzieci nie będzie powodem do drwin.
Jeszcze raz gratuluję wspaniałych córek

trigo - 2010-04-03, 16:14

A na Porannym głupie wpisy na ten temat. Czują się lepsi, bo umieją dokopać, zranić, dokuczyć? tak, w tym są na pewno lepsi od naszych dzieci. Nasze dzieci są pozbawione takich złośliwości
Janusz - 2010-04-03, 17:08

Poczytałem, skomentowałem.
Wielki ukłon dla Agi i Zosi.

trigo - 2010-04-03, 19:33

Dzięki za wielki pozytyw w komentarzach. - bardzo moim "filmowczyniom" potrzebne takie ciepłe słowa!

Aga i Zosia cała "sławę" pięciominutową przyjmują ze stoickim spokojem, jakby to się działo obok nich i nie ich dotyczyło, ale te wszystkie głupie słowa widzę, ze je bardzo bolą.
Bezsensowne zarzuty, zazdrość, zawiść. Ludzie, przecież to młode dziewczyny, dopiero w życie wchodzą i tak po głowach dostają. I to tak przed świętami . ...
:-(

trigo - 2010-04-12, 01:11

Na stronie Miasta Białegostoku znalazałam to, czego nie bardzo chciało mi się pisać, więc korzystam z gotowca :-D
trigo - 2010-05-09, 22:31

A przy okazji oglądania filmów Marii z Grajewa na jej profilu znalazłam TO - tak pan Ryszard Doliński prowadził imprezę z okazji 21.03 - dodam tylko, że wszyscy, niezależnie od płci, wieku, wyznania i innych pozornych róznic - bawili sie doskonale.
Robert H - 2011-03-18, 09:58

W Białymstoku 18.03.2011r/piątek / Integrujące Stowarzyszenie Jeden Świat im. Prof. Zbigniewa Religi dzięki współpracy ze Spółdzielnią Mieszkaniową „ Słoneczny Stok” oraz Szkolnymi Klubami Wolontariusza Klubem Ośmiu przy SP. Nr 44 oraz przy PG nr 18 o godz.12.00 przy Amfiteatrze na Zielonych Wzgórzach odbędzie się z tej okazji :
Spalenie słomianej kukły Marzanny, symbolizującej odchodzącą zimę, jak i stereotypy w postrzeganiu osób niepełnosprawnych. Chcemy symbolicznie spalić stereotypy, by bezpowrotnie odeszły w przeszłość i uwolnić prawdę o niepełnosprawności - w postaci baloników, wypuszczanych w momencie podpalenia Marzanny.
Happening „ Dzień na TAK” rozdawanie przechodniom sentencji z pozytywnymi myślami o osobach niepełnosprawnych itd
Akcja „Patrz pod nogi” –pisanie kredą po chodniku pozytywnych myśli , haseł, postulatów dotyczących tolerancji, integracji .
Zapraszamy zatem wszystkich mieszkańców Białegostoku, szczególnie uczniów białostockich szkół, którym pierwszy dzień wiosny nie musi się kojarzyć z dniem wagarów szkolnych.

kabatka - 2011-03-18, 11:09

Witaj, Robert, skoro przysyłasz na info@ informację o obchodach ŚDZD w Białymstoku, to na forum nie ma sensu jej powielać .... :roll: Jeśli już, to napisz ewentualnie o szczegółach :-)

Info zamieściłam :arrow: na portalu

trigo - 2011-03-18, 23:52

Tutaj zapowiedź dalszego ciągu obchodów.
A tutaj i tutaj - relacja z dzisiejszych obchodów. Zostały spalone TRZY marzanny :-D

W ramach obchodów udostępniamy też na terenie naszego województwa film Downtown na niebiletowane seanse. Już jest dłuuuga kolejka!

trigo - 2011-03-21, 19:43

2011 World Down Syndrome Day Awards
i po polsku

groszek - 2011-03-21, 19:52

Gratulacje, gratulacje i jeszcze raz gratulacje! :spoko:
grażyna - 2011-03-21, 20:04

:wow: , dziewczyny gratulacje.
Marzenia - 2011-03-21, 20:11

Wow... :jupi: Wielkie gratulacje dla dziewczyn :brawo: :brawo: :brawo:
vagabunda8 - 2011-03-21, 20:13

Brak słów, Super :brawo: :brawo: :brawo: :jupi: :jupi: :jupi: :brawo: :brawo: :brawo:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group