To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Zakątek 21
Forum rodziców i przyjaciół dzieci z zespołem Downa. Porady, wsparcie, wymiana poglądów... Zespół Downa to nie koniec świata. Zajrzyj do nas - zobaczysz, że świat ma wesołe pomarańczowe barwy, a zupełnie blisko są ludzie gotowi Cię wesprzeć.

Metody rehabilitacji - Procedura Wilbarger

violissima - 2013-07-16, 07:05
Temat postu: Procedura Wilbarger
Czy któraś z Was wykonywała masaż Willberger'a? Zalecił nam go terapeuta od SI, a mam mieszane uczucia. Masaż wykonuje się przez 2 tygodnie co 2 godziny. Trwa ok 2-3 minuty. Polega na szczotkowaniu ciała odpowiednią szczotką i dociskaniu stawów. Macie jakieś doświadczenia z tą metodą???
Iga - 2013-07-16, 07:13

Wszelkie tego typu masaże (dociski, szczotkowania) na Maję działają uspokajająco i wyciszająco.
Nigdy nie robiłyśmy tego co 2 godziny. Życzę wytrwałości. :-)

ewelkaa - 2013-07-16, 08:50

Wiola Cyprian też miał takie zalecenie od naszej terapeutki.
Szczególnie te uciski go wyciszały.

kulka - 2013-07-16, 16:08

Wiola, mogę zapytać w jakim celu zaleca się ten masaż?
Grażyna O. - 2013-07-16, 19:43

:tak: Dostaliśmy taką szczoteczkę chirurgiczną do masażu, mam masować i dociskać Tomka przed pójściem spać. Czy go uspakaja, nie wiem. Ostatnio szybko zasypia i nie wiem czy to ze zmęczenia, czy dzięki tym uciskom i masowaniu.
violissima - 2013-07-16, 21:16

kulko ma to pomóc w odwrażliwianiu Igorka. To, że on nie chce brać jedzenia do ręki podobno spowodowane jest nadwrażliwością dotykową. Zachowuje sie tak jakby brzydził się wszystkiego co da się zjeść.
P.S. Że też mebli się nie brzydzi tylko "łupie" zębiskami gdzie popadnie :-x

karolina - 2013-07-16, 21:47

My robiliśmy. W sumie to się szybciutko robi i lepiej robić teraz niż w zimie, gdy jest więcej rozbierania. Ja niestety nic nie zauważyłam.
violissima - 2013-07-16, 22:06

karolina, a robiliście jedną sesje? Czytałam, że efekty są po trzecim razie, że powtarza się ten cykl co kilka miesięcy.
karolina - 2013-07-17, 23:00

Robiłam raz, nie powtarzalam.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group