To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Zakątek 21
Forum rodziców i przyjaciół dzieci z zespołem Downa. Porady, wsparcie, wymiana poglądów... Zespół Downa to nie koniec świata. Zajrzyj do nas - zobaczysz, że świat ma wesołe pomarańczowe barwy, a zupełnie blisko są ludzie gotowi Cię wesprzeć.

Teoretycznie o zespole Downa - Wyleczyć zespół Downa?

groszek - 2013-02-07, 09:06

magura napisał/a:
Każdy mi powie, że to jeszcze dzieciak, no tak...ale nie wiem czy osiągnie taką "półkę", na której te kwestie będą możliwe.


Ja Ci tak nie powiem, mój też dzieciak, ale ma tak spóźniony rozwój mowy, że na pewno do takiej półki już nie dojedzie :nie:

magura - 2013-02-07, 16:19

ptaszynka44 napisał/a:
Teraz widzę tylko proces starzenia i jestem trochę przerażona,dlatego na dziś eksperymentowałabym.

Też sądzę, że z czasem będę właśnie tak patrzył na ten temat (skoro już teraz jestem w stanie dopuścić taką myśl). Myślę, że to też w dużej mierze zależy od tego jak dziecko się rozwija. Wielu rodziców zespołowców nie ma na co narzekać bo ich dzieci serwują im rozwój bliski zdrowych dzieciaków, a przynajmniej zrównoważony. Dopiero gdy dzieciak dość uporczywie stoi w jakiejś kwestii zaczynamy z jednej strony tracić siłę, a z drugiej zdolni coraz bardziej jesteśmy podejmować decyzje przez innych postrzegane być może nawet jako kontrowersyjne. Taką decyzją może być również udział w takich badaniach klinicznych.

ANNA TARCZYŃSKA - 2013-03-03, 21:55

Słyszałam o tym programie i z tego co wiem będzie wchodził juz niedługo do Polski, wiem bo już mi mówiła moja pani dr,wiadomo że całkiem sie nie wyleczy zd, no bo jak ,ale gdy jest taka metoda że można pomóc dziecku w lepszym funkcjonowaniu to jestem za.
groszek - 2013-04-21, 15:11
Temat postu: Lekarstwo dla osób z zD
RG1662

Tu cały artykuł po angielsku

Alicja - 2013-04-22, 21:25

Lekarstwo dla osób z Zespołem Downa
groszek - 2013-04-22, 21:36

:?: przecież post wyżej wklejony jest ten sam artykuł :?:
Iga - 2013-04-23, 06:57

Jakby Alicja była adminem, to mogłaby zdublowany post usunąć :nchichot:

;-)

aniak - 2013-04-23, 08:26

No chyba nie, bo podobno postów się nie usuwa :nzastanawianie:
anna30 - 2013-04-23, 09:09

aniak napisał/a:
No chyba nie, bo podobno postów się nie usuwa :nzastanawianie:

Ale chyba można zgłosić do usunięcia jeśli post jest zdublowany, prawda :spoko:

aniak - 2013-04-23, 09:11

No co ty !
Mnie się kilka razy zdublowały i nikt nie chciał mi ich usunąć :placze:

;-)

anna30 - 2013-04-23, 09:19

A wykrzyczniczek w prawym górnym rogu? Hę??? ;-)
aniak - 2013-04-23, 09:25

A no widzisz..... Znaczy cudze mogę :spoko: , ale swoich niestety nie
czyli nadal jestem poszkodowana :cry:

Dobrego dnia :-D

Alicja - 2013-04-23, 11:06

Iga napisał/a:
Jakby Alicja była adminem, to mogłaby zdublowany post usunąć :nchichot:

;-)





:nchichot:

zdublowanych tematów w różnych wątkach trochę jest :roll:

marsjanka7 - 2013-06-21, 12:43

Wracając do tematu eksperymentu i leku na zd to zgłosiłabym Kamę bez oporu jeśli miałoby to jej pomóc.
Jestem zdania, że naturę można oszukać lub obejść i zawsze się jakiś lek znajdzie ;-)
Widać to na każdym kroku jak się zmienia rehabilitacja, coraz więcej metod, udogodnień, coraz lepiej te nasze dzieciaczki sobie radzą :-D
Brawo dla naukowców :brawo:

Co do tej czystki w krajach typu Norwegia i USA to zaraz przed oczami mam swojego wykładowcę z filozofii, według którego ludzie starzy i niepełnosprawni to kula u nogi społeczeństwa...aż mnie ciarki wtedy na wykładach przechodziły.

Margola - 2013-06-21, 13:37

Zdublowane posty się ukrywa, nie usuwa.

Nikt nie może usuwać postów, tu się nic nie zmienia.

Nieprawidłowe posty można zgłosić ikonką z wykrzyknikiem.

Refleks mam szachisty, ale akurat do tych wątków nie zaglądałam :-)



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group