To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Zakątek 21
Forum rodziców i przyjaciół dzieci z zespołem Downa. Porady, wsparcie, wymiana poglądów... Zespół Downa to nie koniec świata. Zajrzyj do nas - zobaczysz, że świat ma wesołe pomarańczowe barwy, a zupełnie blisko są ludzie gotowi Cię wesprzeć.

Teoretycznie o zespole Downa - Wyleczyć zespół Downa?

anna30 - 2013-06-21, 23:27

marsjanka7 napisał/a:


Co do tej czystki w krajach typu Norwegia i USA to zaraz przed oczami mam swojego wykładowcę z filozofii, według którego ludzie starzy i niepełnosprawni to kula u nogi społeczeństwa...aż mnie ciarki wtedy na wykładach przechodziły.

A ten wykładowca nie nosił czasem w portfelu zdjęcia pewnego jegomościa z wąsikiem, co to sam był śniadym szatynem, a wmawiał wszystkim, że światem powinni rządzić aryjczycy? ;-)
Marsjanka, jedno jest pewne - twój były wykładowca kiedyś też będzie stary... i może mniej sprawny (co często idzie w parze ze starością), ciekawam wtedy jego poglądów :lol:
A co do terapii "na zespół Downa", ja bym się chyba nie odważyła, choć wierzę w medycynę, w postęp. Może za duży cykor ze mnie. Pyśka jest jaka jest, natury nie oszukam. Wierzę, że można wyleczyć niemal wszystkie choroby, prędzej czy później leki zostaną odkryte, ale co do wad genetycznych to mam wątpliwości. Może po prostu dlatego, że za mało wiem, nie śledzę nowinek.

gosiulkat - 2013-07-20, 22:35

Dziś znalazłam taką informacje :

naukowcy wyciszyki zespół Downa

ania_as - 2013-07-21, 21:46

Myślę, że to dobra informacja.
Alicja - 2013-09-06, 16:17

Plaza podzieliła się już w innym wątku, ale tutaj nie zginie w natłoku info

Odkryto lek na zespół Downa?

Alicja - 2014-01-03, 15:42

Sposób na Zespół Downa
Grutom - 2014-03-17, 21:43
Temat postu: Można wyłączyć chromosom odpowiedzialny za zespół Downa
Nie jestem do końca pogodzony z ZD dlatego wciąż szukam ..............cudownego leku który da nadzieję na normalną przyszłość mojemu dziecku. Chcę się podzielić wiadomością którą dziś przeczytałem na internecie
http://www.naukawpolsce.p...spol-downa.html
Co o tym myślicie??
Pozdrawiam
Tomek Gruszczyński

asika1979 - 2014-03-18, 11:21

"Autorzy badań zaznaczają, że droga do praktycznego wykorzystania tego rodzaju metod w leczeniu osób z zespołem Downa jest jeszcze daleka (mowa o dziesięcioleciach)"

Naszych dziecieczków chyba to nie dotyczy. Ale trzymam kciuki za dalsze badania, może kiedyś ktoś zostanie uszczęsliwiony....

Alicja - 2014-04-04, 10:50

Artykuł polecony przez Grutom w SB
Mit pełnej nieuleczalności zespołu Downa

alunia - 2015-05-13, 16:28

dobrze, że naukowcy robią kolejne badania, których wyniki może pomogą w leczeniu zespołu Downa. Ostatnio natrafiłam na ciekawą informację, która daje na to większą nadzieję Zespół Downa: przełomowe badania na myszach!
Megilu - 2015-05-19, 19:43

Skończyłam bioinżynierię zwierząt i mnie też uczyli, że zd jest nieuleczalne. Przypomniał mi się film Olej Lorenca i przesłanie, że czasami trzeba przestać myśleć schematami i skończyć z utartymi stereotypami, a można osiągnąć znaczące postępy. Kocham mojego synka takiego jakim jest ale fajnie że naukowcy szukają sposobu by mu pomóc.
Rafał - 2016-01-07, 10:18

W tym filmie również pokazana była gehenna całej rodziny. Oni po prostu przestali żyć. Nasze dzieci są inne. Potrafią naprawdę dużo. Największym problemem czasem jesteśmy my sami (Rodzice). Naoglądałem się już naprawdę dużo i uważam że wielu z nas wtórnie upośledza dzieci z ZD. Przyjęło się, że są opóźnione i chodzą w pieluchach do 7 roku, karmimy je też długo, zakładamy im buty i ubrania do 10 roku i dłużej. Jak by tak niańczyć zdrowe dziecko to też wyrośnie z niego kaleka.

Myślę że nie ma co szukać cudownych medykamentów bo jest wiele innych rzeczy do zrobienia, tylko zwiększyć wymagania wobec naszych dzieci. Jak usłyszałem od lekarzy co nas czeka to można było się pochlastać. Rzeczywistość okazała się zupełnie odmienna. Oczywiście Marcin nie uczy się może tak szybko jak normalne dziecko ale społecznie i fizycznie funkcjonuje bez zarzutu. Niestety odkąd się urodził był traktowany i wymagania były przykładane jak do normalnego dziecka.

wszybke - 2016-05-25, 15:57

Hej,

mniej znam się na zD, nieco więcej wiem o autyzmie i chociaż za obiema chorobami stoją pewnie totalnie różne mechanizmy biologiczne, to z tego, co mi wiadomo, podejście do leczenia autyzmu opiera się dzisiaj o możliwie wczesną diagnostykę i odpowiednie dostosowanie środowiska, wzbogacenie go o bodźce itd.

I to chyba jest zgodne z tym, co pisze mój przedmówca - to w rękach środowiska leży zadanie włączenia osób z zD do życia i pozwolenie im nabycia odpowiednich kompetencji. Czy to może pomóc również poprawić biologiczny stan takich osób, wyciszając objawy? Nie wiem.

martas - 2016-05-25, 16:56

Kim jesteś i co Ciebie do nas sprowadza? :-)
lenas01 - 2016-05-28, 14:16

W moim życiu zawodowym dane mi było doświadczyć wiele, wiem czym jest autyzm, zD, miałam kontakt z "Dziećmi Elfami" i mam świadomość, że wad genetycznych nie da się wyleczyć, czy uleczyć, bo to DNA jest nośnikiem informacji genetycznej. Nie ma cudownego eliksiru na zD.
medDent - 2016-11-09, 16:43

Dzięki za artykuły, dzięki nim mam jeszcze jakąś nadzieję :(


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group