To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Zakątek 21
Forum rodziców i przyjaciół dzieci z zespołem Downa. Porady, wsparcie, wymiana poglądów... Zespół Downa to nie koniec świata. Zajrzyj do nas - zobaczysz, że świat ma wesołe pomarańczowe barwy, a zupełnie blisko są ludzie gotowi Cię wesprzeć.

Suplementacje i leki - Celowa Interwencja Żywieniowa (TNI) - NuTriVene-D

KASIA STĘPKA - 2007-08-28, 20:20

dzięki ściskamy was mocno
Joanna - 2007-08-29, 09:55

zamawiałam ale po dwóch miesiącach podawania dr Ganowicz kazała odstawić...
Kalinka - 2007-08-29, 09:58

Joanno, rozwiń temat. Dlaczego dr. Ganowicz była za odstawieniem preparatu :?:
Joanna - 2007-08-29, 15:58

ponieważ witaminy powinny byc dobierane indywidualnie do potrzeb dziecka i dlatego robione są badania a potem są zalecenia i faktycznie u Mai po MSBPlus bardzo wzrósł poziom magnezu za mało miała za to wapnia i jeszcze pare innych rzeczy, chciałam dobrze a wyszło różnie i jeszcze po uszach dostałam :oops:
dorotka8s - 2007-08-29, 16:21

Ja pytałam dr Ganowicz o Nutrivene i też powiedziała, żeby nie dawać. Podajemy witaminy dobrane na podstawie badań, w tej chwili jest to wit. C, E, B complex i Acidum Folicum.
KASIA STĘPKA - 2007-08-29, 16:53

kochani ja podaję nutrivene w porozumieniu z dr. Ganowicz i po wykonaniu wszelkich możliwych badań łącznie zbadaniami płatnymi na witaminy . Pani doktor powiedziała że jest zwolenniczką leków nie złożonych ale nie może zabronic nam spróbowac bo nutrivene jest wieloskładnikowy. Przez pół roku bedziemy podawac lek jak wyniki sie nie polepszą to zakończymy leczenie . Dziwię się tylko że już po dwóch miesiącach odstawiliście my mamy podawac pół roku czy już po 2 miesiącach mieliście ponowne badanie?
magdalenka - 2007-08-29, 19:48

Nam tez Dr Ganowicz "pozwolila" dawac MSBPlus.

Poza tym do instytutu Nutrichem w Kanadzie (tam gdzie powstalo MSBPlus) mozna wyslac krew dziecka i na podstawie badan dobiora odpowiednia dawke.
Bea sie dowiadywala ,oni przysylaja odpowiednie probki do ktorych trzeba w przychodni pobrac krew i ja wyslac do Kanady.
Ponoc kosztuje to 300 funtow.
Prawdopodobnie my z Bea tak zrobimy.

Joanna - 2007-08-30, 20:59

my odstawilismy po zrobierniu badań bo wyniki wyszły gorzej niż przed podawaniem MSB
Joanna - 2009-02-06, 22:12

My do suplementacji robiłyśmy dwa podejścia, pierwsze z MSB nieudane, do dugiego skłonił mnie Mai cholesterol gdy przekroczył 250 i nic nań nie działało. Przerobiłam chyba z pół księgarni począwszy od diet przez choroby metaboliczne na genetyce kończąc i doszłam do wniosku że skoro dieta nie pomaga to faktycznie trachnięty jest metabolizm i z tym trzeba coś zrobić.
Zdecydowałam się na sprowadzenie ze stanów Nutrivene-D i to był strzał w dziesiątkę po miesiącu podawania cholesterol spadł na 220 a po trzech 190. Utrapieniem są jednak badania które kosztują kosmicznie i nie wszedzie można je zrobić, a są niezdędne aby monitorować jak lek wpływa na organizm i czy nie należy zmienić dawki.

Wybór padł na Nutrivene a nie MSB ze względu na to że do tych witamin dołączone są enymy niezbedne dla organizmu aby witaminy w takich dawkach zostały wchłonięte.

Zresztą zaintersowanych odyłam do stony Dolnoślskiego stowarzyszenia Razem gdzie fajnie jest to opisane. http://www.stowarzyszenie...plementy-5.html
i jeszcze to http://www.stowarzyszenie...-podawanie.html i tu http://www.stowarzyszenie...witaminy-2.html

Aaa i jeszcze jedno teraz nie stosujemy diet i Maja nareszcie jada z nami a wcześnie nie podawałm jej żadnych wywarów mięsnych nic co mogłoby podnieść jej ten nieszczęsny cholesterol wszystko osobno gotowałam i figę to dawało, cholesterol jak rósł tak rósł.

Dedi - 2009-02-26, 18:14

My Nutrivene-D podajemy już 10 miesięcy. Efekt jest taki, że wiki kompletnie na nic nie choruje (odpukać). Po więcej informacji polecam linki wstawione wyżej. Rada: Wydrukujcie skład leku i dajcie zainteresowanym lekarzom ( u nas chciała pediatra, endokrynolog, kardiolog).
karolina1 - 2009-02-26, 22:03

Ja mam pytanie kto powinien ,lub kto może zapisać takie leki,jak np Nutrivene-d. ja mam wrażenie że żyje na jakimś odludzi,po tylu wizytach u najróżniejszych specjalistów nikt nawet nie wspomniał mi o takich lekach,czy to możliwe.
Joanna - 2009-02-26, 22:27

Karolino możliwe bo ja tez nie spotkałam się z tym u lekarzy to ja im o suplementacji mówiłam a namiary znalazłam przez internet zresztą tak trafiłam na strone stowarzyszenia Razem. Leków tych nie przepisuje lekarz sma je kupujesz i szczerze mówiąc samemu trzeba kontrolować wyniki bynajmniej u nas to ja pamiętam co i kiedy mam zrobić pokazuję wyniki lekarce choć teraz to już sama potrafię pilnować dawki na podstawie wyników badań.
Dedi - 2009-02-27, 07:54

Suplementacje rodzice niestety muszą w większości wypadków stosować sami. Jednynie pediatrę można zmusić żeby skierowała choćby na część badań. Żaden lekarz się nie sprzeciwił abyśmy to podawali, ale nikt nam nie powiedział że coś takiego jest. Wiedza większości lekarzy niestety zatrzymała się najpóźniej na 2003 roku i ciężko znaleźć któregoś na czasie.
nefre - 2009-03-01, 19:55

nam też żaden lekarz nie wpomniał słowem, że jest coś takiego...
ani miłorząb, ani nutrivene-d, ani inne specyfiki, o których piszesz na wydzielonych postach.

Jak tylko poczytam na tyle, bym mogła podyskutować z lekarką, to zapytam co sądzi o tym :-)

Dedi - 2009-03-01, 20:08

Proponowałbym przenieść ten temat do » Zakątkowe mądrości » Zakątek medyczny
Ze względu na to, że chyba niewiele to ma wspólnego z : Teoretycznie o zespole Downa



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group