To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Zakątek 21
Forum rodziców i przyjaciół dzieci z zespołem Downa. Porady, wsparcie, wymiana poglądów... Zespół Downa to nie koniec świata. Zajrzyj do nas - zobaczysz, że świat ma wesołe pomarańczowe barwy, a zupełnie blisko są ludzie gotowi Cię wesprzeć.

Metody rehabilitacji - Mikropolaryzacja mózgu

Artha - 2013-08-19, 15:40
Temat postu: Mikropolaryzacja mózgu
Hej Zakątkowicze mili:)

Pragnę poprosić Was o pomoc.
5 listopada organizujemy ogólnopolską konferencję naukową w ramach której będzie duży panel poświęcony mikropolaryzacji mózgu metodą tDCS. Wymyśliłam sobie, że oprócz wykładów naukowców z Politechniki Wrocławskiej, lekarzy i terapeutów chciałabym zaprezentować kilka wybranych przypadków dzieci, którym metoda w znacznym stopniu poprawiła coś :) Opowiem o Maxie, który dzięki mikropolaryzacji uratował korę wzrokową, opowiemy o dzieciach, które zaczęły pięknie rozmawiać ale chcemy też opowiedzieć o przypadkach, których jeszcze nie znamy i które nie są związane z terapią w naszej fundacji. Tak przy okazji - 23 sierpnia mamy kolejną kwalifikację. Może ktoś chce się zakwalifikować i jeszcze uda się Go wcisnąć na listę :)) zapraszam:))
Bardzo proszę o podzielenie się opiniami.

Pozdrawiam serdecznie

Artha

Mama Ewy - 2013-08-22, 23:11

Jeszcze nie słyszałam o czymś takim.
Podaj może jakieś linki,gdzie poczytać.
Jak nie dotyczy nas bezpośrednio,to umyka w natłoku wiadomości.

Artha - 2013-08-29, 21:35

Zapraszam na nasza stronę www. lub na facebooka. Można tez wygooglowac artykuły albo jak podasz mi swojego maila to przyślę Ci stosowne materiały.

Pozdrawiam cieplutko

Dorota

mamusiaPiotrusia - 2015-12-10, 20:53

Dorota czy miałyście tą mikropolaryzacje? Czy są jakieś efekty ? Mamy szanse dostać sie na turnus i nie wiem czy jest sens. U nas mowa kiepska a to jest ostatnia deska ratunku.
miecio - 2015-12-11, 21:34

We Wrocłąwiu robią w Promyku Słońca, kwalifikuje dr Jędrzejczyk - Góral, neurolog. Idziemy do niej we wtorek to zapytam o tą metode. 10 cykli po 10 min kosztuje 600 zł.
Artha - 2015-12-12, 10:37
Temat postu: Mikropolaryzacją w Oławie
W naszej fundacji mikropolaryzacją jest nieco inna niż we Wrocławiu... Po kwalifikacji przeprowadzanej przez dr Katarzynę Świątkowską Wróblewską dziecko jest poddawane zabiegom, których czas jest bardzo indywidualny i dochodzi nawet do 30 minut stymulacji. W zasadzie terapia jest szyta na miarę. Współpracujemy w tym zakresie z naukowcami z Politechniki Wrocławskiej. Do mikropolaryzacji proponujemy rownież turnus rehabilitacyjny również szyty na miarę 😀 Max przeszedł 9 cykli mikro i odzyskał wzrok... Dzieci osiągają różne efekty ale raczej wszyscy są zadowoleni. Trzeba pamiętać o tym, że mikropolaryzacją sama w sobie nie stanowi metody terapeutycznej a jest doskonałym przygotowaniem mózgu do wzmożonej i intensywnej pracy.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group