To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Zakątek 21
Forum rodziców i przyjaciół dzieci z zespołem Downa. Porady, wsparcie, wymiana poglądów... Zespół Downa to nie koniec świata. Zajrzyj do nas - zobaczysz, że świat ma wesołe pomarańczowe barwy, a zupełnie blisko są ludzie gotowi Cię wesprzeć.

Przedszkole - Typ przedszkola a szczęście dzieciaków

plaza - 2015-08-19, 23:29

Cytat:
I też nie wierzę w naśladownictwo, że dzieci nauczą się czegoś od rówieśników bardziej niepełnosprawnych. To można bardzo szybko wyeliminować.


Iga i tutaj masz rację sprawdziłam to na sobie a raczej Szymonie. Pierwsza klasa szkoły specjalnej, pisałam zrozpaczona w ubiegłym roku, szalałam, bo młody w klasie ma dzieci dużo głębiej upośledzone, niemówiące i właśnie bałam się naśladownictwa. I co mądra kadra i obyło się bez bólu, troszkę coś naśladował ale szybko wyeliminowane. Pozdrawiam wychowawcę mojego synka bo chyba tu zagląda :papa:

Szkoła specjalna jak mówi pewna osoba bo wszystko jest specjalne, lepsze, wyjątkowe jak nasze dzieci :tak: . Grono specjalistów kochających swoją pracę czy w masówce lub integracyjnej też by tak było wątpię, tam to rzadkość.

klaudia - 2015-08-22, 07:48

Arleta to macie super :) Nam pani niestety niechce nic takiego wpisać , a powiedziała że albo lekarz rehabilitacji mi napisze oświadczenie że jest niepełnosprawny ruchowy albo nici z tego.
Nasza poradnia psychologiczno-pedagogiczna ogólnie lubi robić problemy, podobne cyrki miałam przy załatawianiu opini na WWR .
Cuż czekam na telefon , mam nadzieje że jakoś się uda, bo chciałabym żeby ten mój łobuz poszedł do przedszkola ;-)

efcia - 2015-08-24, 16:46

Nam niepełnosprawność ruchową potwierdziła neurolog i poradnia to przyjęła, zresztą sami powiedzieli, ze dla nich ważny jest dokument od ortopedy dziecięcego i neurologa, na tym bazują by wydać orzeczenie o kształceniu specjalnym(dotyczącym oczywiście niepełnosprawności ruchowej).
klaudia - 2015-08-27, 08:37

Nam wydali orzeczenie wczoraj właśnie na niepełnosprawność ruchową , zaniosłam do pani dyrektor przedszkola a ta chyciła się za głowę :wow: powiedziała że pierwszy raz się spotyka żeby poradnia PP robiła takie problemy rodzicom i dziecku i dała dziecku z zespołem Downa orzeczenie tylko i wyłącznie na niepełnosprawność ruchową i że z takim orzeczeniem to ona musi mojego 2,5 latka dać do grupy 18 osobowej , z większymi dziećmi, jedną nauczycielką , i że jest to dla niego strasznie nie korzystne. Sama zadzwoniła do poradni PP , wytłumaczyła bardzo dosadnie pani z poradni PP że zrobili te orzeczenie na niekorzyść dziecka, że dziecko będzie wycofane , zginie w tłumie większych dzieci , że przecież jest opóźnione, może nie dużo ale jest, i nie jest w stanie iść normalnym tokiem nauczania przedszkolnego, i że ona chce go dać do grupy 5 osobowej , gdzie będzie miał dodatkowo psychologa, logopedę , SI , gdzie będzie odpowiednio do jego rozwoju prowadzony, o dziwo pani dyrektor z poradni PP z wielką niechęcią ale zgodziła się na zmianę orzeczenia o kształceniu specjalnym na niepełnosprawność sprzężoną :jupi:

Także we wtorek mój mały Alanek zaczyna przedszkole , w grupie 5 osobowej ( i tak jest najmłodszy ) :)

Roksanka - 2015-08-27, 11:02

Super wieści :spoko: :spoko:
monikagr - 2015-08-27, 11:10

:spoko:
szałwia - 2015-08-27, 21:29

Super wiadomość. :-D Na pewno będzie mu tam dobrze :tak:
A co do złych wzorców, to jedyna rzecz , co do której mogę się przyczepić , oceniając przedszkole specjalne, to permanentny brak chęci Igora do samodzielnego jedzenia... Myślę, że podglądał dzieci karmione i szybko zauważył, że tak jest łatwiej i wygodniej...

ranliburg - 2015-09-18, 11:39

Mam podobny problem. Mam dwie piękne córeczki. Pierwsza starsza, jest zdrowa. Uczęszcza do przedszkola prywatnego w Kielcach. Agatka bardzo chciałaby, żeby jej młodsza siosta Martynka mogła chodzić z nią do przedszkola. Nie wiem jednak czy to dobry pomysł. Chyba jednak specjalne przedszkole będzie dla niej odpowiedniejsze. Z drugiej strony, nie chciałabym rozdzielać siostrzyczek.

Link został usunięty. Proszę zapoznaj się z regulaminem.
kabatka



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group