To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Zakątek 21
Forum rodziców i przyjaciół dzieci z zespołem Downa. Porady, wsparcie, wymiana poglądów... Zespół Downa to nie koniec świata. Zajrzyj do nas - zobaczysz, że świat ma wesołe pomarańczowe barwy, a zupełnie blisko są ludzie gotowi Cię wesprzeć.

Metody rehabilitacji - Jaka metoda rehabilitacji czy terapii na początek

ula oo - 2014-01-25, 17:44
Temat postu: Jaka metoda rehabilitacji czy terapii na początek
Michał ma półtora roku, będąc na mojej pierwszej grupie wsparcia niestety za dużo się nie dowiedziałam więc co na początek :?: :?: :?: zapisałam się na książkę ale trochę na nią poczekam więc proszę o podpowiedzi może ktoś w mojej poradni zareaguje jak będę wiedziała czego mogę oczekiwać dla mojego michasia....
Alicja - 2014-01-25, 18:00

Półtora roku to chyba już nie początek :nzastanawianie:
Ale może Bobathy? może Vojta? wszystko zależy od dziecka
Jeśli nie możesz znaleźć tematu, masz pytanie - tutaj wątek ---> Gdzie to znaleźć - kto pyta nie błądzi

ula oo - 2014-01-25, 18:16

Może to i dużo te półtora roku i może się to wydawać komuś dziwne ale jednak to nasz początek,Michaś dopiero w wakacje podjął pierwszą rechabilitację ruchową niestety my do ośrodka wczesnej interwencji w naszym poprzednim miejscu zamieszkania mieliśmy 70km a w domu jest jeszcze dwoje dzieci i nie mogłam sobie pozwolić wcześniej na luksus dojazdów bo nie miał siękto nimi zająć także i tu nie jest za dobrze bo w poradni do której chodzimy najpierw są brane pod uwagę dzieci chodzące do przedszkola znajdującego się w niej :-(
djulia - 2014-01-25, 22:34

Na rehabilitację ruchową możesz zapisać się do Agi na ul. Goworowskiej i do szpitala na NDT Bobath potrzebujesz tylko skierowania a tak małe dzieci przyjmowane są praktycznie bez kolejki
gorzata86 - 2014-11-04, 22:06

Wszystko zależy od konkretnego dziecka. Zawsze najpierw musi specjalista zobaczyć. Rehabilitantka moja dziecka p. Budzińska z Poznania zawsze ustawia indywidualną terapię do każdego dziecka. Wiadomo bywają podobne schodzenia, ale każdy maluch inny :)
Grażyna O. - 2014-11-04, 22:14

Gorzata 86 - przedstaw nam się :arrow: w tym wątku bo jak na razie Twoje wpisy odbieram jako reklamę
agnesska27 - 2016-06-23, 10:04

Dołączam się do pytania! Od czego zacząć? Wiadomo, że każde dziecko jest inne i każde ma inne potrzeby. Chciałabym jak najlepiej, z drugiej strony boję się ją przeforsować :( Co u Was sprawdziło się najlepiej? Będziemy korrzystać chyba z physioandtherapy w Gdańsku Proszę zapoznać sie z Regulaminem forum i nie wklejać tutaj reklam. myślicie, że to dobre miejsce na początek?
EwaEbe - 2016-06-27, 11:01

Ja zaczełam od masażu shantala już w szpitalu po narodzeniu. Potem codziennie dwa razy w domu. Przed operacja Zosi oczek, bylam u rehabilitantki zeby dowiedziec sie jak moge sama pomoc w domu zanim zaczniemy sie rehabilitowac ( oprocz masazy). Ze wzgledu na operacje oczu musialam poczekac na rehabilitacje. W szpitalu od razu zalecili bobatha. Ale decyzje podejmuje neurolog po badaniach.
Im wczesniej zacznie sie prace nad dzieckiem tym lepiej dla niego. A materialow jest naprawde sporo w necie wiec mozna skorzystac i dzialac samemu.

Ewa mama Zosi z zd Tomka i Adama



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group