To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Zakątek 21
Forum rodziców i przyjaciół dzieci z zespołem Downa. Porady, wsparcie, wymiana poglądów... Zespół Downa to nie koniec świata. Zajrzyj do nas - zobaczysz, że świat ma wesołe pomarańczowe barwy, a zupełnie blisko są ludzie gotowi Cię wesprzeć.

Ciekawostki i nowości medyczne - Happy strap - rehabilitacja ruchowa

Makowa - 2014-02-26, 21:24
Temat postu: Happy strap - rehabilitacja ruchowa
Witam, opiszę Wam nowość (przynajmniej dla mnie), z którą zetknęłam się podczas problemów w rehabilitacji syna (obniżone napięcie mięśniowe i zbyt giętkie stawy powodują rozjeżdżanie się nóg, uniemożliwiają raczkowanie, powodują tzw. kaczy chód).

HAPPY STRAP to szelki zakładane w pasie i na nogi, które kształtują ich prawidłowe równoległe ułożenie. Poniższe zdjęcie pochodzi ze strony http://www.happystrap.co.za/int/, na której są zamieszczone m.in. zdjęcia dzieci "przed" szelkami i "po".



Nie jesteśmy jeszcze posiadaczami tego sprzętu. Dowiedziałam się o nim przypadkiem akurat w trakcie naszych zmagań z przejściem od pełzania do czworakowania. Będę szukać w necie, aby dowiedzieć się jakie są koszty takich szelek. Dajcie znać czy ktoś o tym słyszał, może ktoś ma?

Pozdrawiam

Mama Ewy - 2014-02-26, 23:20

Może faktycznie pomogą.
Co mnie dziwi,że jeśli takie rewelacyjne,to dlaczego wcześniej o nich nie pisano na forum.
Sama jestem ciekawa ,czy ktoś wypróbował.

MagdaO - 2014-02-27, 17:04
Temat postu: Re: Happy strap - rehabilitacja ruchowa
Makowa napisał/a:
Będę szukać w necie, aby dowiedzieć się jakie są koszty takich szelek.


Na podanej przez Ciebie stronie widnieje cena 130$ :roll:

clama - 2014-05-13, 20:53
Temat postu: Happy strap - rehabilitacja ruchowa
Jestem mamą 22 miesięcznej Zuzi używaliśmy Happy Strap od 13-14 m.z , Zuzia 15-16 m.z zaczęła chodzić , gdy śpi ma prawidłową pozycje , nie siada do szpagatu co często przed używaniem paska się zdarzało. Ja uważam , ze nam się przydał .
Pozdrawiam.

Grażyna O. - 2014-05-14, 07:49

clama przedstaw nam się w tym wątku :arrow: czas sie przedstawić


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group