To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Zakątek 21
Forum rodziców i przyjaciół dzieci z zespołem Downa. Porady, wsparcie, wymiana poglądów... Zespół Downa to nie koniec świata. Zajrzyj do nas - zobaczysz, że świat ma wesołe pomarańczowe barwy, a zupełnie blisko są ludzie gotowi Cię wesprzeć.

Zakątek medyczny - Ortokorekcja

kabatka - 2014-05-24, 09:35
Temat postu: Ortokorekcja
Słyszeliście o ortokorekcji?

Cytat:
To niechirurgiczna metoda korekcji krótkowzroczności i niewielkiego astygmatyzmu, która polega na modelowaniu kształtu rogówki oka za pomocą najnowszej generacji soczewek ortokeratologicznych OrtoK. Ortokorekcja może być stosowana u dzieci już od 10 roku życia. Cały proces korekcji odbywa się podczas snu dzięki czemu w ciągu dnia dziecko widzi dobrze bez użycia okularów czy tradycyjnych soczewek kontaktowych. Prosta czynność, jaką jest założenie soczewek przed położeniem się spać, zapewnia korekcję wady wzroku na 16 – 40 godzin. Czas działania ortokorekcji uzależniony jest od takich czynników jak wielkość wady wzroku, ilość godzin snu, okres stosowania ortokorekcji oraz podatność tkanki rogówki na działanie soczewek. W przypadku gdy korekcja utrzymuje się do 40 godzin, soczewki OrtoK wystarczy zakładać co drugą noc.

Metoda ortokorekcji przeznaczona jest dla osób, u których krótkowzroczność nie przekracza 5 dioptrii a astygmatyzm nie jest większy niż 1,5 dioptrii.

Marta Witecka - 2014-05-24, 18:40

Nie słyszałam o tym, a to bardzo ciekawe. W czerwcu jesteśmy u okulisty, to spytam się
o to. Szymon spełnia wszystkie warunki do tych soczewek.
Ciekawe ile to kosztuje... ;-)

dagi - 2014-05-24, 22:03

O to ciekawe, nie słyszałam o tym.
Marta jak się dowiesz to napisz jaki to jest koszt?

iwi - 2014-05-24, 22:06

Powiem, że i mnie zaciekawiłaś.
Znalazłam informację w internecie, że to koszt około tysiąca złotych na jedno oko.
I choroby metaboliczne (np. Cukrzyca) są też przeciwskazaniem do stosowania...
Ryzyko powikłań rośnie u osób z alergią, stanami zapalnymi brzegów powiek, zespołem suchego oka.
Tu jest troszkę na ten temat: soczewki-ortokeratologiczne-ortok.

affelti - 2014-05-29, 17:56

Z tego co czytam to Dawid by się nie kwalifikował ponieważ u niego jest astygmatyzm złożony :-(


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group