To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Zakątek 21
Forum rodziców i przyjaciół dzieci z zespołem Downa. Porady, wsparcie, wymiana poglądów... Zespół Downa to nie koniec świata. Zajrzyj do nas - zobaczysz, że świat ma wesołe pomarańczowe barwy, a zupełnie blisko są ludzie gotowi Cię wesprzeć.

Zakątek medyczny - Kleszcze...

kabatka - 2014-06-07, 22:18
Temat postu: Kleszcze...
Joa rumień nie zawsze jest :nie: Może go nie być, a kleszcz może być nosicielem boleriozy :-( a bóle stawów przy boleriozie to po latach chorowania chyba?

Wg tego co czytałam i poleca moja koleżanka mająca temat kleszczy bardzo obcykany: kleszcza należy poprawnie wyjąć i uwaga! wysłać do badania. 80% kleszczy bowiem niestety jest nosicielami, niestety nie tylko boleriozy, ale także babeszjozy, bartonelozy i in. odkleszczowych... :-( Koszt kiedyś jak to sprawdzałam coś koło 160 zł cały panel i wtedy dopiero wiesz na czym stoisz...


:arrow: Fundacja Bartek zajmuje się np. badaniem kleszczy.

Kiedyś mówiono, że jak jest rumień wtedy trzeba działać. Potem mówiono, że najlepiej profilaktycznie od razu antybiotyk. Z mojego rozeznania wynika, że obecnie nie powinno się podawać antybiotyków, a wykonać należy jedenz testów. Więcej o tym :arrow: np. tutaj.

Jak to mawia moja kumpela, z kleszczami jest jak z wszami: jedni wszy mają jak jest epidemia w placówkach, a inni nie. Dlatego najwazniejsze to stosowanie repelentów, właściwy ubiór i szczęście...
--

joa - 2014-06-07, 22:42

Kleszcza spaliliśmy.Ja czytałam, że 30-40.%kleszczy jest nosicielami boleriozy.A bóle stawów to jeden z objawów boleriozy,bo one jak przy grypie.Po miesiącu mogę zrobić badanie Oli na przeciwciała.
kabatka - 2014-06-07, 22:50

To szkoda, że go spaliliście...
Bo tak jak wyżej napisałam, kleszcz to nie tylko boleria...

Ja to się boję tego dziadostwa jak diabli...

joa - 2014-06-08, 21:32

Kabatko-ale ja właśnie od razu do neta i przeczytałam-spalić lub zabić (porządnie ;-) ).
lanatural - 2014-12-30, 21:37

Pierwszy raz słyszę o badaniu kleszczy, ale to rzeczywiście bardzo dobry pomysł, by uniknąć bezpodstawnego, mylnego, niestety częstego, leczenia "na wszelki wypadek", głównie ze strachu. Z resztą zrozumiałego.
W walce z borelioza i profilaktyce polecam czystka http://www.lanatural.pl/c...dycji-radiowej/

kabatka - 2014-12-30, 21:45

Lanatural bardzo proszę o zapoznanie się z regulaminem forum - par. 5.
anika999 - 2015-01-01, 01:13

Dziewczyny, nigdy nie lekceważcie ugryzienia kleszcza. Moja bratowa ma reumatoidalne zapalenie stawów, a ma trzydzieści parę lat i bardzo przez to cierpi. Po latach choroby okazało się ze to jest właśnie skutek boleriozy, a ona nawet nie pamiętała żeby kiedykolwiek została ugryziona przez kleszcza. Świeże zakażenie jest łatwe do wyleczenia, ale takie z przed lat to już prawie niemożliwe. To jest niesamowicie podstępna i groźna choroba, po dluzszym czasie potrafi się tak schować w organizmie ze jest prawie nie do zdiagnozowania, a konsekwencje są naprawdę bardzo poważne. Zawsze warto zrobić badania, nawet jak nie ma rumienia.
melow20 - 2015-06-01, 11:30

Ja mam znajomego, któremu kleszcz zniszczył całe zycie. Od kilku lat nie wychodzi z domu i nie może normalnie funkcjonować w społeczeństwie.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group