To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Zakątek 21
Forum rodziców i przyjaciół dzieci z zespołem Downa. Porady, wsparcie, wymiana poglądów... Zespół Downa to nie koniec świata. Zajrzyj do nas - zobaczysz, że świat ma wesołe pomarańczowe barwy, a zupełnie blisko są ludzie gotowi Cię wesprzeć.

Zakątek medyczny - Przybieranie na wadze niemowlaka

MamaRadka - 2014-09-08, 15:19
Temat postu: Przybieranie na wadze niemowlaka
Mam pytanie - jak Wasze dzieci przybierały na wadze? Mam obsesję bo Radek urodził się z masą 2260 i dzisiaj go ważyłam i wskazało 5300. Za tydzień skończy 3 miesiące a ja sie stresuje że Mały waży za dużo...wszyscy mówią, że wygląda proporcjonalnie (mierzy około 59 cm) ale wiecie jak z naszymi dziećmi póżniej jest więc boję się:(. Dodam, że nie karmię piersią (nad czym ubolewam)tylko bebilonem pepti (zgodnie z sugestiami dr. Ganowicz dotyczącymi mleka krowiego)
ania_as - 2014-09-09, 09:09

Ja bym się nie martwiła. Przynajmniej jeszcze nie teraz. Mój synek wprawdzie pomału przybiera na wadze (na razie mimo, że ma 8 lat), to wydaje mi się, że jak Twój maluch zacznie się więcej poruszać, przemieszczać to przybieranie na wadze będzie powolniejsze. Niemowlaki są pulchne i pucowate, taka ich uroda. Podpytaj na następnej wizycie dr Ganowicz co sądzi o wadze dziecka i co zaleca zaleca w kwestii równowagi w przybieraniu na wadze.
MamaRadka - 2014-09-09, 10:04

No właśnie najlepsze jest to ze on nie jest pućkowaty... Nie wiem gdzie on niby ma te 5 kg
kabatka - 2014-09-09, 20:04

Mamo Radka (dodaj w podpisie swoje imię :-) będzie łatwiej :spoko: ) teraz maluch ma przybierać na wadze. Jeśli niepokoi Cię, czy przybiera odpowiednio, śledź jego przybieranie na siatkach centylowych (dla dzieci z zespołem Downa :arrow: mamy je na portalu w tym miejscu. Dla chłopców konkretnie są :arrow: tutaj ). Z tego co patrzę Radek jest między 50 a 75 centylem obecnie, więc jest średniakiem :-)
MamaRadka - 2014-09-10, 13:00

Imię dodane:) właśnie ja tak chciałam żeby raczej był niżej w tych centylach...może z wiekiem mu to przejdzie...ale cóż zacznę się przejmować jak przekroczy wszelkie normy:) dr Ganowicz stwierdziła że jego przybieranie jest w normie:)) jak tempo wzrośnie gwałtownie to wtedy zacznę siać panikę:) cóż nadopiekuńczość to moja nowa cecha charakteru - pewnie dlatego że pierwsze dzieciątko i do tego od razu wymagające większej opieki:)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group