To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Zakątek 21
Forum rodziców i przyjaciół dzieci z zespołem Downa. Porady, wsparcie, wymiana poglądów... Zespół Downa to nie koniec świata. Zajrzyj do nas - zobaczysz, że świat ma wesołe pomarańczowe barwy, a zupełnie blisko są ludzie gotowi Cię wesprzeć.

Zakątek medyczny - poszukuję dobrego psychiatry dziecięcego (młodzieżowego)

gosik2 - 2014-11-13, 14:11
Temat postu: poszukuję dobrego psychiatry dziecięcego (młodzieżowego)
Moi znajomi pilnie poszukują dobrego psychiatry dziecięcego lub młodzieżowego - najlepiej na Górnym Śląsku, zna ktoś może?
iwi - 2014-11-13, 14:27

Na przykład tu są specjaliści:
:arrow: Syriusz - są w Żorach i w Rybniku.
My z Igorem korzystaliśmy tam z biofeedbacku, więc nie powiem czy psychiatra jest dobry.

anuszkaa - 2014-11-13, 18:28

A co to znaczy dobry psychiatra? Czy chodzi o zdiagnozowanie dziecka, czy o dobranie leków? Z mojego doświadczenia ( a mam spore, z uwagi na to, że zbierając przez ostatni rok zaświadczenia na komisję, odwiedziłam też z Alą psychiatrę) wynika, że najlepiej diagnozują psycholodzy. Lekarze przeprowadzają wywiad i .... albo zapisują leki, albo kierują na badanie właśnie do psychologów, albo jedno i drugie. Ogólnie lekarze bez wyników badań mało wiedzą ( jak w każdej dziedzinie medycyny). U nas kluczowe były wizyty u psychologa. Na tej podstawie dostałysmy diagnozę i o to nam chodziło.

Innymi słowy - jesli chodzi o dobranie leków warto szukać dobego psychiatre. Jesli chodzi o diagnozę i leczenie warto szukać dobrej PZP dla dzieci i młodzieży. Najlepiej mającej kontrakt z NFZ z uwagi na to, że sama diagnoza może trwać rok i zajmować kilka, kilkanaście spotkań. Następnie (jesli jest taka potrzeba) prowadzona jest terapia.

gosik2 - 2014-11-14, 09:05

anuszkaa napisał/a:
A co to znaczy dobry psychiatra? Czy chodzi o zdiagnozowanie dziecka, czy o dobranie leków? Z mojego doświadczenia ( a mam spore, z uwagi na to, że zbierając przez ostatni rok zaświadczenia na komisję, odwiedziłam też z Alą psychiatrę) wynika, że najlepiej diagnozują psycholodzy. Lekarze przeprowadzają wywiad i .... albo zapisują leki, albo kierują na badanie właśnie do psychologów, albo jedno i drugie. Ogólnie lekarze bez wyników badań mało wiedzą ( jak w każdej dziedzinie medycyny). U nas kluczowe były wizyty u psychologa. Na tej podstawie dostałysmy diagnozę i o to nam chodziło.

Innymi słowy - jesli chodzi o dobranie leków warto szukać dobego psychiatre. Jesli chodzi o diagnozę i leczenie warto szukać dobrej PZP dla dzieci i młodzieży. Najlepiej mającej kontrakt z NFZ z uwagi na to, że sama diagnoza może trwać rok i zajmować kilka, kilkanaście spotkań. Następnie (jesli jest taka potrzeba) prowadzona jest terapia.


Chodzi o psychiatrę dla syna znajomej, zdrowy chłopak 16 lat ma myśli samobójcze. Psychiatra, u którego byli powiedział, że nie może mu pomóc ;/

anuszkaa - 2014-11-14, 09:28

Jeny!!!!!!!
Potrzebne są leki, terapia, jeśli jest źle przynajmniej dzienny pobyt w ośrodku!!!!
Znam we Wrocławiu klik.

Dziewczyny, jak coś znacie - podpowiedzcie. To poważna sprawa!!!

gosik2 - 2014-11-14, 11:18

Dzięki Anuszka, namiar już przekazany


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group